REVLON – ColorStay Liquid Foundation (Combination/Oily)

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Dekorativa Ličila za obraz REVLON – ColorStay Liquid Foundation (Combination/Oily)

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a  Anonimnež 5 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Ta puder je bil kaksni dve leti moja stalnica.

Potem sem odkrila BB kreme in prenehala z njegovo uporabo. Imela sem ga v obeh verzijah za mesano in mastno kozo ter za normalno do suho, ker niso imeli mojega odtenka v mesani/mastni verziji.
    Glede na to, da je moja koza mesana sem bila primorana uporabljati slednjega.

Embalaza je bila sprva malce problematicna, saj je steklena z VELIKO odprtino na vrhu. Doziranje je bilo har zafrkjeno, dokler nisem izpopolnila tehnike do popolnosti. Velikokrat se mi je razlil, da je nastala cela packarija. In ne glede na to kako popolno sem ga izlila na dlan, je bil pokrovcek vedno umazan.

Nanos samega pudra ni problematicen. Lepo se nanasa in je srednje do polnoprekriven. Super zadeva za tiste ki majo kaj prekriti.
    Meni je zacel masiti pore, saj so se mi pojavljali drobni mozoljcki (take izboklinice na kozi).

Puder je brez problemov zdrzal 16 ur, edino na T zoni sem se malce svetila, toda ni bilo nic hujsega.

Problematicna je bila odstranitev. Ne glede na to kaj sem pocela sem imela vedno obcutek, da ga nisem uspela popolnoma odstraniti. Kasneje sem si dvakrat umila obraz, da sem imela obcutek da ga ni vec na kozi.

Sedaj ne potrebujem vec popolne prekrivnosti, saj nimam vec problematicne koze tako da ga ne bi vec kupila.

Vonj mi je bil vsec, malce parfumski je deloval.

Kasneje sem si ga kupila v pravem odtenku, tako da sem ga s se vecjim veseljem uporabljala. Ampak zal, meni je nekoliko masil pore tako da nakup ne ponovim.

Cena je pri nas 16€ za embalazo ki zdrzi zagotovo vsaj pol leta, ce ne se vec tako da cena je solidna.

3/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Puder sem zacela uporabljati ze par let nazaj, zaradi super ocen uporabnic.

Embalaza je steklena, s pokrovckom na navoj, doziranje je sila zoprno (puder je potrebno zlivati skozi luknjo), zato sem ga sama prelila v bolj prakticno steklenicko na pumpico.

Vonj je kar mocan, vendar se na kozi hitro razdisi.
    Sam puder je dokaj goste konsistence, maze se nekje srednje lepo, saj je treba biti pri tem kar hiter, ker se izredno hitro susi.
    Nanasala sem ga s copicem za tekoci puder ali z gobico, nikoli s prsti.
    Prekrivnost je zelo dobra, zame za cez dan celo prevec, zato sem ga uporabljala vecinoma samo zvecer. Odkar uporabljam mineralne pudre ga ne uporabljam vec, ce pa bi spet zacela z obicajnimi pudri, bi ga zagotovo spet kupila, saj res naredi lep finish.
    Odtenkov pri nas ni ravno veliko, je pa kar nekaj zelo svetlih, tako da bodo tudi sneguljcice nasle pravi odtenek zase.
    Na moji mesani kozi se je dobro obnesel, kot podlago sem uporabljala garnier fresh kremo, kasneje pa essential care vrtnicno in z obema je dobro sodeloval.
    Finish je lep, skorajda retusiran, obstojnost je zavidanja vredna (brez problema cel dan), svetila se nisem (s tem nimam problemov), zvecer sem ga brez problema odstranila s cistilnim mlekom.
    Madezev na ovratnikih,salih oz.oblacilih mi ni puscal, kar mu stejem v velik plus.

Vsekakor gre za zelo kvaliteten puder, ce potrebujete dobro prekrivnost, v nasprotnem primeru pa vam priporocam kaj lazjega!

Cena je okoli 16€ v Mullerju, kar je za tako kvaliteten puder, ki se po svojih lastnostih lahko kosa oz. prekasa marsikaterega drazjega, vsekakor upraviceno.

Priporocam!

Profile photo of Kanna
    Kanna
    Udeleženec

Revlonov puder sem kupila po priporočilu sestre in uporabnic na internetu. Ker imam mešano in na trenutke občutljivo kožo (rdečica ter pekoč občutek) sem v drogeriji BeautyWorld v Celju prosila za tester. Prodajalke so mi prijazno dale preizkusit obe verziji (za suho in za mastno/mešano kožo). Na predelu brade so se mi po pudru za suho kožo občasno pojavili mozolji, zato sem se odločila za drugo verzijo pudra.

Moram že na začetku povedat, da pudra ne uporabljam po celem obrazu, ampak zgolj pod očmi (da zakrijem podočnjake) in okoli ust (kjer so sicer preveč vidne žilice in brazgotine od preteklih težav z mozolji). Zaradi same sestave pudra in pravega odtenka mi uspe mejo pudra zelo dobro zabrisati, kar je v mojem primeru velik plus. Sem namreč zagovornica naravne polti in sem presrečna, da mi lic, čela in nosu ni potrebno pudrat.

Konsistenca pudra je srednje gosta (prej bolj kot manj), vendar se izredno lepo razmaže. Za nanos uporabljam kar svoje prste. Ni se mi še zgodilo, da bi se mi puder prehitro sušil in zaradi tega težje razporedil. Prej obratno. Včasih raje par skund po grobem nanosu počakam in šele nato bolj fino razmažem, saj s tem dosežem večjo prekrivnost.

Prekrivnost pudra je po moji oceni srednja do močna (odvisno od količine nanosa). Na problematičnih predelih še vedno uporabim korektor, medtem ko pod očmi puder že sam po sebi dobro zakrije podočnjake. Velik plus mu dam pa še posebej zaradi tega, ker na koži pusti tak naraven videz (nič se ne sveti, nič ne izsušuje, nobenih madežev…), tako da tudi od blizu in na soncu ni opaziti razlike med lici (ki niso napudrana) ter napudranim predelom.

Obstojnost je precej dobra – sama čez dan nikoli nisem potrebovala popravkov, se mi pa zdi, da je odvisna tudi od kvalitete korektorja. Sem opazila, da pušča ostanke na robčku ali servieti, ampak predvsem tam, kjer sem pod puder nanesla korektor (v stiku od S-he).

Embalaža je res med manj posrečenimi. Zaradi velike odprtine se vsebina lahko hitro razlije, pa tudi precej težka je. Zato sem za prenašanje naokoli puder prelila v drugo, manjšo embalažo, original pa hranim zaprt doma v omari.

Ocenjujem, da puder zelo počasi pojenja in imam eno stekleničko (30mL) za precej časa (ob moji uporabi zagotovo za več kot leto dni). Tudi sestra, ki ga bolj redno uporablja, ga ima vsaj za eno sezono.

Najceneje sem ga kupila v drogeriji BeautyWorld v Celju za 12 eur (po novem je menda 13eur).

Še en izdelek torej, ki je stalnica na moji kozmetični polici. Ocena 5/5.

Profile photo of Zoey
    Zoey
    Udeleženec

Ta puder je bil moj HG vrsto let, vendar ne pozimi, ker imam takrat presuho kožo.
    Krasen puder za mastno in tudi normalno kožo. Obstojnost je izjemna, zdrži cel dan, prekrivnost srednja. Uporabljala sem odtenek 180 sand beige, ki je svetel, s precej nevtralnimi podtoni.
    Letos sem se zaljubila v en drug puder, vendar mislim,da bo poleti spet prišel na vrsto, sploh če se mi vse ostalo stopi:)
    5/5

Profile photo of Orange
    Orange
    Član

To je zame najboljši puder med vsemi, ki sem jih do zdaj preizkusila. Našla sem odtenek, ki je bil idealen za mojo polt, puder pa mi brez problema (z rahlimi popravki na nosu, ki se mi res nenormalno masti) zdrži tudi cel dan. Kože mi ne izsuši, ne maši mi por in ne povzroča mozoljčkov. Zelo dobro je prekriven, a vendar ohrani naravni izgled polti. Odstranim ga s čistilnimi robčki in z milom za obraz, brez kakšnih problemov. Nerodna je le embalaža, ker je puder težko porabiti do konca, dostikrat se mi je v naglici in nerodnosti že polil ali pa sem ga izlila preveč.

Anonimnež

Puder je tudi meni odličen :yes: kakor je navedla že Orange, je zelo dobro prekriven vendar kljub temu ohrani naraven videz kože. Sama imam mešano/mastno kožo in moram priznati, da mi še nobeden od pudrov ni ustrezal kot Revlonov. Odtenek 180 (Sand beige) je popoln za mojo polt. Nerodna je le embalaža, jaz si pomagam z vatiranimi palčkami :lol1: Moram poudariti tudi to, da sem imela na testu Guerlainov Parure Extreme, vendar sem se na koncu odločila za Revlon. Če upoštevamo še ceno, ki je več kot ugodna za takšno kvaliteto… ZMAGA :thumbsup: Ocena je seveda 5/5.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico