Resveratrol

Ta tema vsebuje 22 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of scorpy scorpy 6 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

V svojem novem članku o – po njenem mnenju – 10 najboljših kozmetičnih izdelkih leta 2009 Nina omenja tudi kremo Suki “Facial lift ultimate firming cream Suki Spa”, ki vsebuje med drugim resveratrol.

Resveratrol naj bi dokazano deloval proti staranju. Po netu se blazno veliko piše o tem učinkovini v zadnjem času, pa me zanima, če ga katera uživa oz. kakšno mnenje imate o njem?

Mene mika, da bi ga kar tako sprobala, ampak saj mene ni problem prepričati, da poskusim kak dodatek :lol1: :lol1:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

A ni to tista zadeva od katere koza postane odvisna in potrebuje vedno vecje odmerke, da sploh ucinkuje?

(oprosti, sem cisti laik)

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Jaz ga uživam v kapsulah :yes:

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Lyra, pri 19-ih? :ermm: a ni to malo prezgodaj?

kje se pa to dobi in koliko stane?

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Zakaj bi bilo prezgodaj? Resveratrol razen tega da je antioxidant, ščiti pred zunanjimi vplivi, preprečuje raka, daljša življenje itd.
    Jaz mislim boljše preventiva kot kurativa :wink1:
    Vem za eno raziskavo, ko so delali. Dajali so resveratrol miškam za jest od rojstva in so dvakrat dlje živele.

Kupiš gla lahko tukaj: KLIK

Je pa to kr draga stvarca, zato se še splača malo raziskat kje bi se ga še dalo kupit

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Malo gledam ponudbo na spletnih straneh in je velika razlika, tako med vsebnostjo v eni kapsuli/tableti – od 50 do 500 mg, v priporočilih, koliko dnevno jemati, v ceni … :ermm:
    Nina, kakšno je tvoje mnenje o tem “čudežu”? Koliko dejansko jemati, da je kakšen učinek? Kako vedeti, kateri proizvod (katera znamka) je kvaliteten?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kateri proizvod je kvaliteten je težko vedeti…starejši lahko večje količine – predvsem zato, ker resveratrol učinkuje kot estrogen in s starostjo, ko se manjša količina estrogena in je hkrati tudi bolj suha in manj čvrsta koža, so večje količine priporočljive.

Resveratrol je fitoestrogen – to pomeni, da ga najdemo v rastlinah in deluje kot estrogen.
    Deluje seveda tudi kot antioksidant..

Za učinke na koži je bolje, da je resveratrol v kremi…ali pa da se kombinira jemanje prehranskega dopolnila s kremo.

Kristina
    Udeleženec

Hvala, Nina. Potem je zame (zaradi “zrelih” let ) najbolje, da ga kar v rinfuzi nabavljam :lol1: . Ali so vse kreme (ali serumi ipd.), ki vsebujejo resveratrol, tako drage? Se dobi še kakšen tak izdelek, razen Sukija?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

:lol1:
    Ja je kar drag ta resveratrol…kot sestavino sem ga videla enkrat še v eni kremi nekje na netu…ampak je tudi bila kar draga pa pri nas se je ne dobi…samo se ne spomnem imena.

Že kar nekaj časa nazaj sem vprašala na Sophyto če imajo v izdelkih kaj resveratrola (možno da sem že kje na forumu to pisala) – tole so mi odgovorili:
    Yes, the Polyphenol Skin Drops contains naturally occuring resveratrol. Resveratrol, an extract of red wine has been proved to be the best anti aging compound. Recently it has been discovered that red wine extract may easily extend the potency and longevity of the skin cells.

Kristina
    Udeleženec

Ooo, fino za polifenolne kapljice :D: . Te uprabljam že nekaj časa. Mogoče si res omislim še kakšne kapsule, samo da najdem kaj ugodnega – predvsem kar se poštnine tiče, je iz Amerike ubijalska.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Yes, the Polyphenol Skin Drops contains naturally occuring resveratrol. Resveratrol, an extract of red wine has been proved to be the best anti aging compound. Recently it has been discovered that red wine extract may easily extend the potency and longevity of the skin cells.[/quote]

Malo za salo..punce dans si dajte duska z rdecim vinom..za izgovor lahk uporabite, da vsebuje resveratrol :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

:lol1: today is the day for resveratrol.. :silly:

Kristina
    Udeleženec

:yes:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Face ste… :lol1:

Drugače pa jaz za ta Resveratrol še nisem slišala prej :blush1:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Jah punce, vceraj sem prisla do par kapljic resveratrola :lol1:

Moja koza kar sije :silly:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico