Re: Obraz si čistim..

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Re: Obraz si čistim..

Ta tema vsebuje 36 odgovorov, ima 15 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nikapika nikapika 5 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of amisa
    amisa
    Član

a katera od vas za čiščenje uporablja samo krpico iz mikrovlaken?
    Sem eno našla v svoji omarici (jaja, toliko vsega je da se kaj kdaj kar izgubi :lol1: ) in jo zdajle uporabila za čiščenje MUjota (brez kakršnegakoli mleka/gela) in lahko rečem samo VAU, brez problema mi je šlo vse dol samo z mlačno vodo in to krpico (imela sem puder, too faced shadow insurance, 3 sencke in dvojni nanos MF false lashes in blush) tako da sem navdušena in mislim, da bom zdaj uporabljala samo še to :thumbsup: si jih bom nabavila pač malo več, da bom lahko imela vsak dan drugo (mi je malo nagravzno stalno z isto si dol dajat), mi je pa vsec predvsem to, da bom porabila manj vatk (ekologija pa to :thumbsup: ) in seveda tudi manj sredstva za odstranjevanje MUjota.
    Imate tudi ve kaksne izkusnje s temi krpicami?

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

:mistake: prebrala sem ‘krpico iz mikrovalovke’ za crknt

sicer pa prvič slišim za to

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

:lol5:

Tudi meni so všeč te krpice, vendar pa so mi malo nepraktične, ker jih je potrebno vsak dan oprati.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz bi bila bolj na komot in bi si jih ene 10kupila :lol1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz sem jih dolgo časa uporabljala, potem so pa postale trde in niso več opravljale svojega dela tako perfektno in ker se mi ni dalo obnoviti zaloge (imela sem jih kakih 10, da sem ja vsak dan lahko uporabila novo), sem kar na penice prešla :lol1:

Pa poleti mi je preveč spilingiralo kožo in sem bila potem vsa lisasta, saj veš, da poleti malo ogoriš ….

Drugače sem bila pa ful zadovoljna, samo očesni MU sem morala pa vseeno odstraniti z Mu removerjem, s krpico mi je bilo preveč grobo tam okoli oči šariti – pri rednem pranju namreč krpica kar hitro postane bolj groba.

Krpic naj se ne bi skuhala, pa se mi je kdaj kaka tudi skuhala in postala še bolj groba, naj se ne bi mehčalca uporabljalo, pa mi je kaka ušla v mehčalec in postala neuporabna … Skratka, če sem hotela zadovoljiti potrebam kože (mehka, nežna, sveća krpica), sem morala kar paziti, pa sem preveč komot, da bi se šla še zelo doglo to.

Krpice še imam, so odlične za čiščenje stekla in brisanje prahu :lol1:

Sem pa ugotovila, da vatk ne porabim čisto nič manj, če uporabljam mikrokrpice: očesni MU moraš kasneje itak odstranjevati z vatko (razen če nimaš kože okoli oči kot šperplate), pa eno vatko za tonik in sem na istem, kot če uporabljam peno …

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

meni je šel tudi očesni MU brez problema dol, pa imam ful občutljivo kožo in me takoj boli, če sem kaj preveč groba. Hm, verjetno ne bi bila slaba ideja da se recimo eno krpico razreže na 4kose, ker ena je itak prevelika za samo eno odstranjevanje :confused:
    Jaz bom pa zdaj kar brez vatk probala, se tonik si bom samo spricala, da ne bom vatk rabila, pa bom videla kako bo slo :thumbsup:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Jaz sem tudi pred časom uporabljala te mikro krpice in so mi bile kar všeč. Vendar sem jih potem še iskala v DM pa jih nisem v nobenem dobila. Men se zdi, da res naredi še piling kože in je bila koža res zelo mehka. Zoprno mi je bilo pranje, ker ne smeš dodati mehčalca.
    Zaenkrat so se mi vse kar nekako porazgubile. Bom videla, če si jih bom še kaj kupila.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Jaz sem ravno danes eno v Müllerju kupila, sicer je za kuhinjo, samo pomoje nima veze, mehka je vseeno :P

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

v eurospinu imajo 3 krpice iz mikrovlaken za 1€ :cool:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mislim, da so krpice za čiščenje obraza veliko bolj mehke, tako da bi gospodinjske znale biti pregrobe.

Drugače pa v Mullerju prodajajo tudi krpice (njihova znamka) namenjene čiščenju obraza, ki so zelo poceni – okoli 2 €.

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Jeseni sem si kupila eno krpico Müllerjeve znamke, pa je bila kar draga – cca 4 EUR nekaj. Očisti res dobro, ampak je meni osebno čiščenje s krpico vsak dan blazno pregrobo. Za sem pa tja je pa super :thumbsup:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

@amisa wrote:

meni je šel tudi očesni MU brez problema dol, pa imam ful občutljivo kožo in me takoj boli, če sem kaj preveč groba.

Ne vem sicer, aktere krpice imaš, ampak jaz sem uporabljala DM-ove in Mullerjeve Body&Soul, ki so namenjene prav čiščenju obraza in so po nekaj uporabah postale bolj grobe, tako da so bie definitivno pregrobe za kožo okoli moji učk.

@amisa wrote:

Hm, verjetno ne bi bila slaba ideja da se recimo eno krpico razreže na 4kose, ker ena je itak prevelika za samo eno odstranjevanje :confused:

Te krpice, ki sem jih uporabljala niso bile nič prevelike, včasih so mi bile celo premajhne. Katere pa uporabljaš ti?

Sem pa prepričana, da krpe, ki so namenjene čiščenju raznih stanovanjskih površin definitivno niso primerne za čiščenje tako občutjive organa, kot je naša koža.

Meni so bile kasneje tudi obrazne krpice pregrobe – ker sem jih res uporabljala vsakodnevno, so se mi kmalu začele “luščiti” prstne blazinice, dejansko lrpice delujejo peelingovsko :lol1:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

imam jih iz eurospina, prav za obraz, velike so pa recimo 15krat15 cm

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

In tebi je to preveliko za enkratno čiščenje? :scared:
    Saj Mullerjeve niso nič manjše, ampak meni so bile včasih celo premajhne za konkretno čiščenje obraza …

Profile photo of S
    S
    Član

Sem se odločila to nabaviti in me v vsaki dorgeriji, kjer vprašam ( celo Mueller), če jih prodajajo gledajo kot, da sem padla z Marsa. :hurteye: Torej punce, kje jih kupujete? Ker sem res sita začudenih pogledov. :lol1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico