Rdečica

Ta tema vsebuje 79 odgovorov, ima 15 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kanna Kanna 1 leto, 12 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

To vprašanje postavljam v imenu mojega fanta… Na obrazu (večinoma v predelu pod očmi) se mu pojavlja rdečica, rdeče pikice, ki ga pečejo. Ima zelo suho kožo. Kaj priporočate??

Hvala za odgovore :))

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Meni to zgleda kot alergija. Bi pa na njegovem mestu probala samo jojobino ali olivno olje.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Kje se ga dobi? v lekarni? ali tudi kje drugje?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

lekarna, sanolabor, kalcek,…internet :thumbsup:

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

:thanks: :thanks: :thanks:

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Jaz ga naročam pri Akamutiju in je fantastično.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Predvsem v zimskem času se mi okoli nosu in proti bradi pojavlja močna rdečica… Katera krema bi mi jo lahko preprečila oz. ublažila?

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

Na netu sem izbrskala ti dve kremci. Kakšne se vam zdijo sestavine?

VITASKIN ZAŠČITNA DNEVNA KREMA PROTI RDEČICI

Sestavine: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Isostearyl Isostearate, Sucrose stearate, Squalane, PEG-8, Dimethicone, Etylhexyl Methoxycinnamate, Sucrose Distearate, Borago Officinalis, Sodium Palmitoyl Proline, Nymphaea Alba, Epilobium, Angustifolium Extract, Maltodextrin, Panthenol, Hxdroxyphenyl Propamidobenzonic acid, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Imidazolidinyl Urea, Allantoin, Hidrogenated Polydecene, Trideceth-6, BHT, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA

VITASKIN POMIRJAJOČA NOČNA KREMA PROTI RDEČICI

Sestavine: Aqua, Paraffinum Liquidum, C12-C20 Acid PEG-8 Ester, Lanolin, Petrolatum, Propylene Glycol, Borago Officinalis, Sodium Palmitoyl Proline, Nymphaea Alba, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Epilobium Angustifolium Extract, Maltodextrin, Panthenol, Carbomer, Potassium Cetyl Phosphate, Allantoin, Hydroxyphenyl Propamidobenzoic Acid, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Bisabolol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, BHT, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Distearate, Citric Acid, Disodium EDTA

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za sestavine se ne navaja vir :wink1:

Na strokovnem predavanju so nam enkrat predstavljali učinkovitost teh dveh krem. Tako da imata v ozadju neke študije o učnkovitosti.
    Ni mi všeč izbira konzervansov, ostale sestavine pa so dokaj dobre – dnevna je boljša kot nočna.

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

@nina wrote:

Za sestavine se ne navaja vir :wink1:

ok, bom v prihodnje upoštevala :wink1:

Hvala, Nina za odgovor :flower2:

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

In spet se je prišla zima… in seveda rdečica okoli mojega nosu in bradi :mistake:

Pozna katera kakšen dober korektor za prekrivanje rdečice? Vem, da so za rdečico primerni zeleni korektorji… Gledala sem korektor Gamarde. Ta je verjetno primeren samo za prekrivanje rdečice, ne pa tudi za blaženje… Ali pač? :think:

Murad ima tretma za rdečico…sicer je pa pomoje alergija…sem jo imela tudi jaz :yes: :P

Profile photo of Mojcaaa
    Mojcaaa
    Član

A ti si uporabljala Murad? Kako se je obneslo?

Probala sem neko tekočino ki se jo nanese na akne- je ZELO :D: fajn in dnevno kremo s faktorjem 30 za suho kožo, tudi ta presegla pričakovanja. :3party:
    Ko pridem domov, si bom vse to im nek gel proti rdečici privoščila! :yes:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ne vem, če je prava tema, ampak v zadnjem času imam probleme z rdečico na obrazu. :(

Na predelu ličnic so se mi začele pojavljati drobne rdeče pikice (morda so to kapilare :think: ) in me precej motijo. Pri izdelkih nisem kaj posebej spreminjala (uporabljam EC, Spiezia oljček, Green People, Ikove cvetlični gel).

Pa zdi se mi, da sem dobila malo bolj suho kožo, ki je precej občutljiva in tanka. :roll:

Kaj lahko storim, da rdečico ublažim?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico