Rast nohtov

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA LAKI ZA NOHTE Rast nohtov

Ta tema vsebuje 15 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 8 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of tropicana
    tropicana
    Član

Kateri lak za pospešitev rasti nohtov je najboljši :think2:

Doma imam micro cell 2000

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Po mojih izkušnjah je bolje jemati kake vitamine in minerale za pospešitev kot pa uporabljati lake, ki naj bi pospeševali rast nohtov.
    Sploh formaldehid mi ni všeč v raznih utrjevalcih.

Mogoče bi bila še najbolj uspešna kombinacija obeh? Z lakov preprečiš plastelje in cepljenje, z vitaminčki pa pospešiš rast. :think2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sigurno bi bilo najboljše delovati od znotraj s prehrano in hkrati tudi zunanje z utrjevalci nohtov. Imaš mogoče sestavine od micro cell 2000?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Če je to to, so TUKAJ naveden sestavine.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jaz ti glede na sestavine tega laka ne priporočam- vsebuje toluen in formaldehid.

Sploh pa si s tem lakom ne lakiraj nohtov kje v bližini malega otroka.

Ker se tema nanaša bolj na lake, sem jo prestavila pod Laki za nohte. Kar bo v zvezi s prehrano, ki pomaga pri utrjevanju nohtov, pa se lahko nadaljuje pod Prehrana za kožo, nohte in lase pod temo Nohti

tropicana
    Član

Ethyl Acetate, Toluene, Butyl acetate, Acrylates copolymer, Nitrocellulose, A cetyltributyl citrate, Isopropyl alcohol, Benzephenone – 3

Te sestavine piše na škatlici!

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Glede na sestavine ta lak deluje na principu tvorbe zaščitnega filma, ki zaradi zaščite pred vplivi okolja pomaga nohtom, da si opomorejo.
    Zaradi toluena ti svetujem, da ga, kot sem že omenila, nanašaš kadar ne boš imela otroka v bližini. Če ti lak ustreza in pomaga, pri toluenu ni takšne panike, da bi ga morala kar takoj nehat uporabljat- je pa boljše, da se ga izogibaš.

tropicana
    Član

Hvala Nina

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

eno vprašanje – a ima smisel nohte in obnohtno kožico mazat s kremcami in oljčki, če so nohti namazani z lakom? po moji logiki ja…ker se obnohtna kožica vseeno hrani (ker pač ni namazana z lakom:)), posledično pa se htrani tudi noht…a imam prav?

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Ja, imaš prav. Nahranit je potrebno nohtno posteljico ali Eponichium, kjer se noht tvori in tu potrebuje vlago, da se nohtne luske pravilno stvorijo v nohtno ploščo.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Torej če bom mazala nohtke čisto vsak dan, čeprav namazane z lakom, bi se to moglo poznat…oh ta vztrajnost

hvala za odgovor, Katja

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ti še jaz pritrdim – seveda je smiselno..kar se tiče obnohtne kožice pa sploh :yes:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

za kožico mi je jasno….bolj negotova sem glede nohtov…ker krema direktno pač ne pride do nohtov, če so gor 3 plasti laka…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Glede samega nohta se strinjam s Katjo in s tvojim predvidevanjem :)
    Čez 3 plasti laka pa krema res ne pride – ampak vseeno je dobro, da se maže vse, kar je okrog nohta in ni nalakirano :lashing:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Srce me boliiiii joooooj. 2 nohta sta se mi v živo zlomila…palec na eni roki in prstanc na drugi. in sedaj ne morem dat gor nobenega temnega laka in bom kr znorela, jaoooooo. in zdej čakam, da vsaj malo zrasteta nazaj…

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico