Problemi v zasebnem življenju

Ars Cosmetica Forum OSTALO "KOFETKANJE" Problemi v zasebnem življenju

Ta tema vsebuje 16 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of darksome darksome 6 let, 12 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Sploh nevem kam naj napišem, če ni prav, prosim da se moj post prestavi..zadnje čase sem depresivna… vzrokov je več..najbolj me jezi situacija doma (živim pri fantu) poleg njegovih staršev, zgornjo etažo si delima z njegovo sestro in njenim malim (star je 1 leto)..jao sploh nevem kako naj povem ker je tako zakomplicirano, pa nočem da me obsojate :no: ..
    Problem je itak stiska, sploh takrat ko se učim nimam nikoli mira (se učim potem v kleti, ampak je mrzla).. Odseliti se tudi nočeva, ker sva se za eno večjo sobo(kuhinja+dnevna, kopalnico pa si delima s njegovo sestro), ki je samo najina zelo trudila, vložila kar nekaj denarja itd… Mah saj sploh nevem kaj naj povem, v glavnem želim malo tolažbe, ker nevem na koga se naj obrnem..

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Darksome :hug:

Vedno, ko si delis stanovanje se z nekom, ponavadi zal nastane problem zaradi razlicnih pricakovanj in navad. Najveckrat pomaga pogovor, da se ali ti ali pa tvoj fant pogovori s sestro glede miru (ceprav pri enoletniku je to bolj tezko zagotovit..ga imam doma in vem kako je :P )
    Dejansko se studiras in ga potrebujes oz. potrebujeta tudi svojo zasebnost kot par.
    Sama bi ti vsekakor svetovala, da ce slucajno obstaja kakrsnakoli moznost, da gresta za sebe, pojdita. So prednosti, ce si pri starsih (tastu in tasci), ponavadi financni razlog, po drugi strani pa ti svoje stanovanje kolikor majhno ze je, nudi svobodo, mir in neodvisnost.. Sama vem, da ne zamenjam pa bi se doma tudi ok razumeli, ampak dejansko si za sebe in ni treba nobenemu polagat racunov..
    Ce pa te moznosti nimata, je pa verjetno samo dvoje ali potrpita ali pa najdete nek kompromis, da bo za vse dobro. Zelim ti, da se ti stvari razpeljejo cimbolj pozitivno zate :hug:

darksome
    Član

Hvala Timnala :hug:

Ja ravno pri pogovorih pri nas vse zastoji, tako da se raje sploh ne trudiva več :no: ..sem nekako izgubila upanje, da bo kdaj boljše.. Trenutno se ne ravno kregamo (to zdaj traja že več kot eno leto), nismo si pa tudi ne kaj več kot neki sosedje :silly:

Mislim, da je poglavitnejši problem v tem, da starši ogromno popuščajo pri njegovi sestri, če pa je že kak kreg, dajo njej molče prav (tukaj govorimo že o rahlem izkoriščanju, sploh zdaj ko je dobila otroka). Pa, da ne bo to tako, kot da si samo jaz umišljam – kar nekaj sorodnikov, ki pozna situacijo mi daje prav.. :no:

Drug problem je, ker se nobeden noče odreči stanovanju, sploh fant ne ker je ogromno vložil (veliko je naredil sam). Moram priznati, da sem se tudi jaz navezala novega doma in bi mi bilo zelo težko iti kam drugam (sploh zato, ker živiva že od majhnega oba v Dravogradu-tudi zdaj, tako da bi mi bilo zelo težko oditi kam drugam)

Res je precej zapleteno vse skupaj, itak pa ne morem jaz odločati o tem in nekoga spoditi stran.. Je pa res, da ima tudi njegova sestra stisko s prostorom (1 manjšo spalnico in eno manjšo kuhinjo+dnevno ), res nevem kaj bo z otrokom ko bo 3,4+ ?

Pri utišanju 1 letnika pa sploh ne bomo debatirali :lol1: , so lahko včasih pravi zmajčki :mistake: :silly:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Darksome :hug:

Sicer sama še nisem bila v taki situaciji, je pa sestra kar dolgo živela pri njegovih in mi je večkrat kaj potožila, tako da razumem, da ti je težko.
    Naj se stvari čimprej obrnejo na bolje :luck:

darksome
    Član

Hvala rabarbara :flower2: no ena pozitivna stvar pa le je-z njegovimi starši se drugače dobro razumem :silly:

Res je tako, da če si skom skupaj v hiši, je treba vzeti veliko v zakup..včasih manj, včasih več :ermm:

rabarbara
    Udeleženec

No, to pa je vsekakor dobra stvar :yes:

darksome
    Član

:yes: upam, da se bo kaj premaknilo.. saj drugače ni tako “težko”, ampak tu pa tam me kakšne stvari zlomijo, pa je treba potožiti :naughty:

rabarbara
    Udeleženec

To pa je čisto človeško. Pa če si še tako potrpežljiva oseba, te včasih stvari dotolčejo in takrat je treba potarnat in dat to iz sebe :)

darksome
    Član

:flower2: hvala za vzpodbudne besede in vse (res pomaga :) )

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Ne me narobe razumet, saj nočem omalovaževati težav nekaterih, ampak naslov teme je Depresija. In to najbrž ni slabo razpoloženje, do česar nas privedejo občasne težave in nesporazumi s sorodniki ipd. Rabarbara je odprla temo, ker jo najbrž (tudi zaradi družinske anamneze) upravičeno skrbi za njeno zdravje.
    Morda bi za razne težave in slaba počutja lahko imeli novo temo, da ne izrabljamo tako resne bolezni, kot depresija vsekakor je.
    depresija

darksome
    Član

Se strinjam da sem izbrala narobe temo :blush1: ,lahko kakšna moderatorka poste prenese v novo temo? Tema bi se lahko imenovala: Problemi v zasebnem življenju. Prosim lepo :flower1:

Tebi rabarbara se pa opravičujem (verjamem da je depresija kar resna zadeva :no: )

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Morda bi bilo bolje, da naslov teme ne bi bil tako odkrito zastavljen, ker pod takšnim imenom kar vabi XY ljudi, da se pridejo naslajat nad osebnimi problemi drugih (kot je situacija na drugih forumih :roll: ) Saj vemo, kako je zadnje čase z objavo zasebnih podatkov na spletu …

darksome
    Član

Tega pa nisem vedela :scared: (zdaj že nekaj časa ne zahajam na druge forume tako da ne vem kakšno je stanje)

rabarbara
    Udeleženec

@darksome wrote:

Se strinjam da sem izbrala narobe temo :blush1: ,lahko kakšna moderatorka poste prenese v novo temo? Tema bi se lahko imenovala: Problemi v zasebnem življenju. Prosim lepo :flower1:

Tebi rabarbara se pa opravičujem (verjamem da je depresija kar resna zadeva :no: )

Zakaj le, mene nič ne moti, če si tu napisala :wink1: Itak si že takoj sama povedala, da verjetno ni prava tema.

darksome
    Član

V glavnem sem mimo vsekala :lol1: (hvala gejba za premik postov :flower2: )

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico