Primeri nevarnih kozmetičnih izdelkov v letu 2009

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SPLOŠNE KOZMETIČNE TEME Primeri nevarnih kozmetičnih izdelkov v letu 2009

Ta tema vsebuje 7 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 7 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Odpiram temo za komentarje in vprašanja v zvezi s člankom o nevarnih kozmetičnih izdelkih, ki so bili letos najdeni v EU (realno gledano je tega na poličkah veliko več :P )
    Članek: KLIK

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Nina, kdo pa pri nas skrbi za to, da se taki izdelki ne pojavijo na policah oziroma kako se odločijo, katere izdelke, ki so že na voljo, bodo testirali za vsebnost neustreznih sestavin?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Če se kjerkoli v EU najde tak izdelek, se ga mora umakniti iz prodaje v vseh državah EU. Problem glede tega je po moje predvsem spletna prodaja ipd.
    Pri nas je prav tako kot v drugih državah za iskanje takih izdelkov odgovorna inšpekcija – potem pa odvisno kako pogosto se to izvaja oz. koliko se jih spravi to pregledovat.
    Vsako leto se tudi naredi načrt testiranj za kozmetične izdelke (jaz imam doma kopirana 2 taka načrta) in se naključno zbere nekaj izdelkov, ki se jih potem testira v laboratoriju (IVZ). Spet odvisno potem kaj tisti plan zajema in kateri izdelki so naključno zbrani…

Jaz osebno mislim, da se tega še precej najde…po mojem mnenju bi še najučinkoviteje bilo to, da potrošniki sami prijavijo takšne izdelke (seveda je potrebno dobro poznati INCI in zakonodajo) in pa mogoče v prihodnosti, da se nardi še kakšen laboratorij, ki bi večkrat testiral kozmetične izdelke.

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Hvala :) Saj po mojem je tudi kar precej neustreznih izdelkov zunaj…

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Sem prebrala članek in me je skoraj kap ko sem videla da so v njem palčke za uho :scared: kdo bi si mislil da vsebujejo škodljive mikroorganizme :no:
    Tisti kompleti, ko je kozmetika za punčke pa sploh nimam besed :hurteye: kako lahko to izdeljujejo če to uporabljajo otroci … mislim :wtf:

Profile photo of bloo
    bloo
    Udeleženec

:wtf: tkole nekak sem jaz izgledala ko sem brala ta članek

res svašta. Lyra važn, da je lepe barve :mistake:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

V teh punčkastih MU kovčkih in paletkah velikokrat odkrijejo težke kovine – svinec…
    Žal je tudi v kozmetični industriji na prvem mestu prodaja…vsaka dodatna specifikacija izdelka preden gre v prodajo bi jih zgleda preveč stala :angry4: …žalostno res, da majhni otroci potem pridejo v stik s tem :no: . Starši pa tudi ne morejo vedeti..pa tudi vprašanje koilko ljudi dobi informacijo o takšnih nevarnih proizvodih po tem, ko so izdelek že kupili…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Zelo poučen članek. :thumbsup:
    Na splošno se v sistemu dostikrat pojavijo opozorila o neustreznosti kozmetike, ki prihaja iz Kitajske … kar nekajkrat je že šlo za ličila za punčke. :verymad:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico