Preproge-sestavljanke za otroke – nevarne!

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Preproge-sestavljanke za otroke – nevarne!

Ta tema vsebuje 7 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 6 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

V preprogah-sestavljankah za male otroke so našli formamid, ki je kancerogen.
    http://24ur.com/novice/slovenija/ne-kupujte-preprog-sestavljank-za-otroke.html

js te preproge vidim skoraj pri vseh doma, ki majo majhne otroke :ermm:
    Ne samo pri kozmetiki..tudi pri igračah smo potrošniki prepuščeni v milost ali nemilost proizvajalcev in njihovi vesti :verymad:

Profile photo of Tinchi
    Tinchi
    Član

Meni samo ni jasno, kako so to ugotovili šele zdaj :scared:
    Še moja sestrica je imela te sestavljanke kot dojenček, pa je od tega že več kot 10 let :hairup:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ker se to ne preglejuje – pač proizvajalec odgovarja..potem pa sam testiraj ali stokrat premisli preden kaj kupiš. :unsure:
    enako je pri kozmetiki.. se mi zdi da zmotno mislimo, da nas neke inštitucije varujejo pred takimi izdelki..pa nas ne. žal..

Profile photo of Cathy
    Cathy
    Član

joj grozno!

vem da moj nečak ko je bil mali je to imel pa še tiste koščke k se sestavijo je žvečil pa to.. jao..

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Grozljivo :no:

Kako naj potem še komu zaupamo, če so že pri izdelkih za otroke tako neodgovorni. :verymad:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Naša je romala danes naravnost v smeti :veryangry: sem pa extremno jezna, sploh bi otroških igračah bi morali biti veliko bolj pozorni na take stvari

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Mi smo jo imeli že en čas zloženo v nekem kotu, bo pa jutri definitivno šla stran. :veryangry:

Kar me pa od vsega najbolj jezi, da te penice uporabljajo praktično povsod kjer so otroci: doma, v vrtcih, šolah…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

to je res groza.. :no: kupiš nekaj dobronamerno, potem pa takole..

malo bom OT: sem nekaj časa nazaj nekje brala jedilnike za v vrtce – čevapčiči in pomfri, puding kupljen v lončkih (z bogve kolk škodljivih Ejev ipd)…mislim da bo počasi treba začet študirat o kakšnih eko vrtcih, kjer bodo otroci uporabljali RES varne igrače, jedli zdravo hrano in se umivali s sestavinsko neškodljivo kozmetiko..

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico