Potovalna lekarna

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA Potovalna lekarna

Ta tema vsebuje 10 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of nikapika nikapika 2 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

OK, nimam pojma, ali to temo že imamo, priznam, niti nisem vedela, kam naj jo fliknem, pa sem jo odprla tu. Če jo imamo, me skenslajte :yes: :lol1:

Torej. Potovalna lekarna.

Kakšne so vaše izkušnje, česa nikakor ne smemo pozabiti vzeti s sabo, ko gremo na dopust poleti? (Za zimo predlagam, da počakamo, da se začne vsaj koeldarska zima, če se vremenska v resnici sploh še ni končala :lol1: ).

Jaz namreč vedno vlečem vraga in pol s sabo, potem pa itak ugotovim, da ravno tistega, kar bi res rabila, nimam :ermm:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Mi smo glede zdravil že doma bolj skopi (še aspirina ali lekadola nimamo :blush1: ) za na dopust pa nesem zraven tubo aloe vere, fenistil, flajštre in mini torbico s homeopatskimi zdravili :)

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz imam trenutno v torbici:

– Lekadol, Nalgesin, Panadol
    – Buscopan

Sicer ne vem zakaj toliko, ker sama malo pijem tablete. Edino če je res kriza.
    Ampak se vedno najde kdo, ki kaj potrebuje.

– tbl za pritisk
    – Rupurut (za želodec)
    – flajštre
    – tampon, vložek (za vsak slučaj)

To je to, zaenkrat :lol1:

Ko grem na dopust, vzamem vse to + še kaj proti komarjem, aloe vero…

Profile photo of Yulee
    Yulee
    Udeleženec

Za v eksotične kraje sumamed, medicinsko oglje, rupurut, lekadol, odvajalo, probiotiki, neoangin, pantenol tablete.
    Za na navaden dopust pa samo neoangin in prebiotik, ker sem strašno zaprta, če kamorkoli grem.

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Naši vzamejo s seboj svašta, ko pa grem sama kam, pa imam s seboj obvezno claritine, panadol, tantum verde pastile, aloa vero, flajštre – no v bistvu imam to tudi ves čas v torbici. :lol1: Vzamemo seveda še škarjice, pinceto, šivanko in razkužilo (če slučajno kdo “naleti” na ježa). :P Sicer tole ne spada pod zdravilo, ampak js na morje vedno vzamem še “športno olje”.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

O, super, hvala za ideje. Nisem sicer toliko mislila na zdravila, kot na ostale zadeve. Npr. sama nikoli nisem pomislila na šivanko in ostali pribor če kdo stopi na ježa. Sama se namreč izjemno malo kopam, tako da te možnosti pri meni skorajda ni (letos bom imela zaradi teh misli sigurno 15 bodic v stopalu :lol1: ).

Tampone itak vedno vlečem s sabo, pa prvo pomoč za vnetje mehurja tudi, nikoli pa ne vem, če se splača vzeti kaj za kakšno morebitno vnetje, pa potem nikoli ne vzamem nič, ker niti ne vem, kaj vzeti.

Ker sem magnet za komarje, vedno vzamem tudi aloe vero, olje čajevca (ki pomaga, kar sem šele letos ugotovila, je pa res, da potem smrdim :lol1: ), pa zadeve za v vtičnice (letos bosta z mano romali ultrazvočni Chicco napravici – ena prenosna in ena za v vtičnico). Ker se name spravijo tudi razne mravlje, mušice in obadi (v Kranjski gori sem, ker nisem itak imela ničesar pri sebi, tako škodo, ki jo povzroči pik obada reševala z vrečko zmrznjenega stroočjega fižola iz mercatorja :lol1: ), ponavadi vzamem še kak Fenistil.

Pa seveda Lekadol in ibuprofen.

Pa obliže.

Za grlo sem že zdavnaj nehala jemati razne zadeve, zdaj jemljem samo še Strefen, ker ne vsebuje umetnih sladil.

Ponavadi pogrešam nekaj zares učinkovitega za komarjeve pike, pogrešam nekaj zares učinkovitega za suho kožo po telesu, ker se z raznimi mastnimi mazili, ki so za dermatitis priporočljivi, poleti ful ne maram mazati, po obrazu in okoli oči gre, po telesu je pa bljak in sticky, pa najbrž še kaj, kar se bom seveda spomnila na dopustu :))

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Vsebina moje potovalne lekarne je podobna:
    – nekaj proti bolečinam in/ali vročinini (Lekadol, Nalegesin, Aspirin),
    – termometer,
    – pinceta, škarjice, igle (sterilne iz lekarne ali pa kar šivanka),
    – razkužilo brez alkohola,
    – fenistil,
    – linex,
    – obliže, elastičen povoj, blazinica iz gela za hlajenje,
    – električen vtikač s sredstvom proti komarjem,
    – bepanthen ali kakšno podobno žavbo

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Uf, js sem pa že vsaj trikrat na ježa stopila, enkrat celo ponoči in se mislila, da sem se urezala in potem hodila normalno celo pot od plaže – seveda mi je uspelo narest še dodatno štalo. :mistake:
    Od včeraj naprej obvezno v mojo potovalno lekaro gre še moa – the green balm. Se mi je uspelo mojstrsko poparit in mi je to mazilo najbolj pomagalo – najprej je sicer ful peklo (ker hladi malo manj kot aloa vera), potem je pa končno nehalo bolet – je pa tudi zelo mastno (sem pustila čez noč in se zjutraj ni skoraj nič več poznalo). V glavnem, dodajam moa mazilo. :P
    Za suho kožo po telesu v vročih dneh (ki jih letos praktično ni :verymad: ) uporabim “mešanico” polovice mazila za dermatitis, polovica aloa vere.

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Očitno sem malo čudna, ker nikoli ne vzamem nič. :lol1: Kakšen Nalgesin bolj po naključju, če se mi ravno kje valja.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Te stvari jst tovorim odkar imam otroke, prej tudi nisem nič :wink1:

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Tudi jaz.

Na srečo v večini primerov ostanejo zaloge nedotaknjene, ampak bolje imeti s sabo in ne potrebovati kot obratno.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico