Poroka?

Ars Cosmetica Forum OSTALO "KOFETKANJE" Poroka?

Ta tema vsebuje 28 odgovorov, ima 14 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 7 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Jah…razmišljam po tem zadnje čase…ne, ni me zaprosil :lol1: kar tako pač razmišljam. Ravnokar sem bila na cerkveni poroki mojega kolega, bivšega sošolca. Pa včeraj na mlajih in prejšnji teden na dekliščini…

in ja…razmišljam. Bi se ve poročile? Na tradicionalen način? Oz…tiste, ki ste se že, kako vam je bilo všeč?

Jaz bi se rada nekoč poročila…iz čisto banalnih razlogov – da bom imela moža in ne partnerja, da bodo imeli otroci en priimek ipd. Me pa totalno odvračajo vse te ceremonije okoli poroke :mistake: Ne, nočem se ga napit na dekliščini, nočem da moj na fantovščini prenaša 100kilski križ, nočem imet 200svatov na poroki, nočem vstat ob 4ih zjutraj na poročni dan, da me frizerke in nevemšekdo spedena, nočem gledat moje skregane žlahte na poroki, nočem se smehljat 35ur skupaj zaradi drugih, nočem poslušat harmonike cel dan…in nočem dat tok keša, da se bodo zastonj najedle vse moje tete, ki jih ne maram…ja, te ceremonije mi niso všeč. Js bi pobegnila nekam :lol1:

Kakšno je pa vaše mnenje o teh ‘tradicionalnih’ porokah?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Nati priznaj, da že sanjaš o spešl MMU na poročni dan.. :silly:
    Ceremonije niso zame :roll: ..bi me kr kap, da me kdo s kakšnim mlajem ali čim podobnim preseneti…
    Jaz ne bi želela nič tradicionalnega…če bi se že kdaj poročila, bi to bilo kar se da nestresno, neprisiljeno pri poteku dogodkov, finančno nepotratno (razen mojih čevljev seveda :lol1: ) in netradicionalno…

Profile photo of ally
    ally
    Član

Jaz bi se, prav čisto tradicionalno – tudi mlaje bi imela, samo glede na to, da sem iz blokovskega naselja, ki je miks bivše juge, ne vem, kdo mi jih bi postavljal :lol1:

Če se bom poročila, pa ne bom vsatal sredi noči, ker bi imela popoldansko poroko, povabila bi samo tiste, ki jih jaz (in mož) hočem, pa harmonika bo prepovedana. Ravno tako vse tiste bv igrice, ki so namenjene skubljenju svatov, pa tiste neumne na-seks-namigujoče igrice tudi.

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Če bi bila še enkrat mlada in zaljubljena, pa da bi seveda imela današnjo pamet in izkušnje, bi se (recimo da) poročila na eni mini skromni poroki.
    Saj ne, da je bila najina pred ohoho :wink1: leti velika, sploh ne za današnje razmere. Pa tudi šrange in harmonike HB ni bilo, niti (meni) butastih igric. Ampak še tisto, kar je bilo, je bilo pravzaprav preveč. Upam, da bosta hčeri bolj pametni.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Nina, priznam :roll: gotovo i se ujemal z ne-belo obleko :lol1:

@ally wrote:

Ravno tako vse tiste bv igrice, ki so namenjene skubljenju svatov, pa tiste neumne na-seks-namigujoče igrice tudi.

o đizs krajst ej…sovražim te igrice! In vsaka namiguje na seks, vsaka!!! bljak!

ma…js ne vem…
    – sem proti klasični dekliščini
    – mlaji so mi še ok
    – proti šrangi
    – proti beli obleki (simbol nedolžnosti, mhm)
    – proti ohceti, ansamblu in nagravžnim igricam
    – proti dolgotrajnim ceremonijam
    .
    .
    .

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

…sam da nisi proti sexu… :wink1:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ma ne, poročna noč je kul :lol1:
    pa seks pred poroko tut! Zato se pa zgražam nad belino poročnih oblek :roll:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

…saj maš pa lahk tud črno… :lol1:
    Poroka, hmmmm….. v Sloveniji je verjetno še kar praktično (pravice, olajšave,…)
    Jaz pa nimam nč proti beli obleki :angel1: :wink1:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

sploh ne bi blo slabo

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

evo, jaz sem istega mnenja, meni gredo pošteno na živce te tipične poroke, nujno bela obleka, nujno te igre, harmonika, ma grozno res..pa nebi se poročila cerkveno, ker nisem verna..pa vem, da nebi imela klasični kroj pri obleki, mogoče bi vsekala čisto nasprotno in oblekla nekaj v ful starem stilu, ali pa celo kaj bolj izzivalnega, mislim, zakaj bi morale neveste izgledati kot svetnice? Itak je večina že izgubila nedolžnost.. Glede rož pa bi jaz izbrala vrtnice, ker so mi res všeč, pa čeprav tako “zlorabljane” na porokah, bi pa imela potem recimo samo rdeče ali pa samo bele vrtnice pa čisto NIČ drugega.. poleg tega torta ni treba da bi bila bela, ker smetane itak ne maram :lol1: bi raje kar sacher torto :devil:
    mislim zakaj bi se omejevali in vsi šli po istem kopitu?

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Moja starša sta imela zelo neklasično poroko, ubistvu zelo preprosto, mama je imela pa modro obleko. Moja sestrična je pa imela kar klasično poroko, z vsemi butastimi igricami zraven.
    Sicer se mi pa zdi, da teh klasičnih porok ni več kaj veliko, dosti ljudi se odloča za skromen obred z nekaj najboljšimi kolegi in starši.
    Sicer pa ne poznam kaj preveč poročenih parov, večinoma živijo ”na koruzi” :silly:, če se že poročijo se pa potem, ko imajo že otroka (ali dva, ali tri)

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Nimam ravno velike želje po poroki, tudi moja starša nista poročena. Če bi se pa že poročila, pa definitivno ne bi bilo nekih velikih ceremonij, samo družina in najožji prijatelji, pa cerkveno tudi odpade (čeprav sem vzgojena v krščanskem duhu in imam vse zakramente).
    Obleka in MU pa zagotovo ne bi bila klasična, ampak odštekana :silly:

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Hm. Včasih ko sem bila mlajša, sem ful razmišljala o poroki in kako bom po tleh pometala z vlečko :lol1: No potem čez leta pa…

Ne vem, ne morm rečt da si poroke ne želim niti da si jo želim. Sigurno bi si želela, da bi mi bil ta dan v nekem spominu še dolga leta in da bi bilo vse skupaj neprisiljeno in sproščeno. Tako mislim da ne bi najela profesionalnega fotografa, ampak bi recimo prosila vse udeležence naj prinesejo svoje fotoaparate in slikajo vse živo, kar bi jim prišlo pod roke… Se mi zdi da fotografije le tiste pristne, nenarejene lahko dejansko obudijo spomine na nekaj prijetnega in nikakor se nočem spominjat; Oh kako je bil pa tukaj tečen fotograf, pa postavi se tja in poglej desno, premakni zgornjo ustnico bolj gor in podobno :silly:

Obleka – mislim da bi izbrala nekaj narejenega po meri in unikatnega, oblikovalcu bi opisala sebe in mislim da če bi bil dober oblikovalec, bi naredil super obleko ki bi se skladala z mojo osebnostjo in videzom nasploh (moja edina želja bi bila, da je obleka dolga -vsaj na eni strani, recimo zadaj, spredaj pa so lahko gole noge, če bi se mu zdelo da bi bilo prav tako).
    Gostje – nobenega X sorodstva ki ga nisva videla že sto let. Starši, stari starši, nekaj najbližjih tet in stricev, posebni ljudje ki jih oba obožujeva (naprimer kakšne prijetne sosede s katerimi se res dobro razumeš in si skoraj že kot nek sorodnik) in prijatelji – tukaj bi dopustila možnost, da tudi starši povabijo največ dva para svojih najboljših prijateljev, ostalo najini.
    Hrana – klasika, ne bi pretiravala s kakšnimi novitetami. Za sladico bi si želela tiramisu in strjeno sladko smetano z malinovo omako, torta pa zaradi mene če je ali pa če je ni. :))
    Tradicija – do neke okusne mere. Sigurno se ne bi šla zame primitivnih igric da ženin sname podvezico nevesti in podobne traparije ki te ponižajo na nek način. :no: Glede harmonike je tako, da je osebno ne maram kaj preveč a bi že zaradi meni ljubih starejših ljudi tudi pustila kakšen komad ali dva na harmoniko, le da bi bili oni tudi srečni in zadovoljni. Glede glasbe je tako, da bi najraje najela kakšen band ki bi igral glasbo iz 80’s, 90’s -mogoče Rok’n’Band, pojma nimam.
    Kraj poroke – Preddvor.

Uf sm se razgovorila hahahaha :lol1: :blush1: .

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Izdelan načrt :eyebrow: :))

Razne igrce bi mogla pa js prej odobrit – nobenih čudnih presenečenj :beating:

@morena wrote:

Moja starša sta imela zelo neklasično poroko, ubistvu zelo preprosto, mama je imela pa modro obleko.

Moja pa vijolično..takšne barve kot forum :)

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

@biba wrote:

Ne vem, ne morm rečt da si poroke ne želim niti da si jo želim. Sigurno bi si želela, da bi mi bil ta dan v nekem spominu še dolga leta in da bi bilo vse skupaj neprisiljeno in sproščeno. Tako mislim da ne bi najela profesionalnega fotografa, ampak bi recimo prosila vse udeležence naj prinesejo svoje fotoaparate in slikajo vse živo, kar bi jim prišlo pod roke… Se mi zdi da fotografije le tiste pristne, nenarejene lahko dejansko obudijo spomine na nekaj prijetnega in nikakor se nočem spominjat; Oh kako je bil pa tukaj tečen fotograf, pa postavi se tja in poglej desno, premakni zgornjo ustnico bolj gor in podobno :silly:

Jaz pa ravno nasprotno gledam na to. Lahko je poroka najbolj skromna, obleka skromna, skratka, vse brez pretiravanj, ampak fotograf pa mora biti top. Kaj mi pomeni, da sem imela perfect obleko in je bilo toliko lepih dogodkov, če bodo čez slike prsti, vse razmazano, neprepoznavno in slikano v slabi svetlobi. Itak so čez leta in leta važni spomini – sigurno raje ob lepih profi slikah, kot pa ob slikah moževega prijatelja, ki se je na poroki malo preveč napil in je na začetku naredil par slik, preden je zaspal na mizi. Komu od gostov se pa da celo noč slikat?

O poroki pa nikoli nisem sanjala, mislim, da si je tudi ne želim. Če pa že, pa v zelo intimnem ozračju – brez tet in stricev v tretjem kolenu in definitivno ne v cerkvenem tradicionalnem smislu s šrango na čelu :mistake: Razni klišejski poročni kraji a la Bled, Preddvor ipd. pa tudi odpadejo. Sigurno ne bi imela konvencionalne poroke, čisto meni podobno :silly:

Sem slišala za dva, ki sta se s trolo odpeljala na magistrat, to pa je nepozabno! :lol1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico