Popolna oz. pravilna nega moje kože

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Popolna oz. pravilna nega moje kože

Ta tema vsebuje 167 odgovorov, ima 33 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 6 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Danes zjutraj sem se 10 minut gledala v ogledalo :roll: in moje ugotovitve preprosto MORAM delit z vami!

Še kakega pol leta nazaj sem imela precejšnje težave s svojo kožo na obrazu, kar je precej čudno, saj me to v puberteti pa ni matralo. Skratka imela sem zelo zmešano kožo, za katero je bilo hudičevo težko skrbeti. Skoraj vsak dan se mi je kje pojavil kak nov mozolj, po možnosti še podkožen, jaz pa seveda nisem nobenega pustila pri miru, kar je bilo še bolj grozno…

In ker sem vztrajno izbirala zadeve za mastno kožo (brez alkohola :)) se mi je koža še izsušila in evo – suha povrhnjica na mešani koži. A je lahko še kaj bolj zoprnega?

In vse skupaj sem (včasih uspešno, včasih neuspešno) zakrivala s tekočim pudrom…

Res je bilo vse skupaj zoprno…

in danes sem se prav zamislila. Prav lepo kožo imam! Sicer imam pegice, pa kak pigmenti madež kje, in podočnjake, a o mozoljih in suhi povrhnjici ni ne duha ne sluha! Očitno bom letos poleti prvič samozavestno kazala svoj obraz brez prekrivanja česarkoli :lashing:

Končno sem našla eno popolno nego (pa ne tisto od Mercatorja :lol1: ) za svoj obraz in dejansko sem spravila kožo v red :D: :dance1:

kaj pa ve? se še s čim borite, al ste že odkrile popolno nego zase?

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Uf, Nati, krasno! Jaz sem približno na istem, kot si bila prej… Trenutno sicer uporabljam Suki velvetko in serum, samo ne morem rečt, da sem ful zadovoljna… :no: Glede na vsa vaša mnenja sem res pričakovala več… Uporabljam tudi lurčija, pa Tee trea tonik od Lusha, podkožni mozolji se pa še vedno delajo… res ne vem več, kaj naj…pri svojih skoraj 37- ih imam več mozoljev kot v puberteti (aja, takrat jih nisem imela :cool: )Aja, pa jojobino olje uporabljam zvečer…

Kaj pa ti uporabljaš? S čim si si tako popravla kožo?

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ja, Nati; še v tej temi nam zaupaj svojo popolno kombinacijo :wink1:

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

ja, da ne bomo iskale povsod, hehehe :P

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Ja nisem napisala svoje kombinacije, ker ista kombinacija nekomu drugemu ne bo popolnoma ustrezala :read: to bi bilo super, da bi obstajal kak recept, ki bi dejansko deloval :lol1:

Uporabljam pa naslednje:
    – za čičenje make upa AOK vijolično penico (pa AOK roza gel je tut čist super, sam penica je prijetnejša za uporao)
    – namesto nočne kreme uporabim izključno jojobino olje (včasih pred tem še tonik MYPA, a to je bolj izjema kot pravilo)
    – in na problematične dele nanesem SS Lurčija – če kje začutim kak mozoljček, al pa imam kje kako ranico, al pa samo rdečico
    – zjutraj pa najprej nanesem spet jojobino olje in potem ko se vpije čez še Alverde Aloe vera fluid (ali bolje kremo)
    – počakam da se se skupaj vpije v kožo, potem pa so na vrsti EDM pudri Se mi zdi da tut ti pudri pripomorejo k moji čistejši koži – sem rano razmišljala da odkar jih uporabljam, še nisem imela kakega mozolja, ki bi zahteval hardcore prekrivanje (ker mi z minerali to verjetno sploh ne bi uspelo)

No mislim da je to to…lovim se še s toniki in kremami za okoli oči, ampak zaenkrat se mi to še ne zdi bistveno

Ella, a z Lurčijem si že probala?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sem vesela zate Nati. :cheer:

Pri meni so mozolji odvisni od hormonskega stanja – dam Lurčija čez in se ne sekiram preveč. :lol1:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tudi meni se nekako zdi, da sem zaenkrat kar našla popolno nego zase. :dance1:

Do pred kratkim sem imela podobne težave kot Nati. Kot najstnica sem imela popolno kožo, vsi so jo občudovali, ko sem mislila, da pač imam to v genih pa se je začelo. Grozni mozolji; vsak dan nekaj novih in to se je vleklo kar nekaj let. Imela sem mastno kožo, vendar izsušeno povrhnjico. Uporabljala sem preparate proti mozoljem (ki vsebujejo alkohol! :blush1: ) in zaradi tega sem imela kožo že res uničeno. Mastno, izsušeno, luske, zategovanje; popolni kaos.

Sedaj uporabljam:
    – scheller mineralni gel zvečer
    – občasno uporabim suki limonin piling
    – tonik je garnier zeleni (občasno garnier roza)
    – suki kamilični serum
    – 1x (ali 2x) na teden uporabim še avene cleanance k

Zjutraj si obraz umijem samo s hladno vodo in uporabim enega od garnier tonikov. Čez dam suki velvet kremco in če sem več zuni suki zamenjam z oriflameovo kremico z zaščito.
    Enkrat do dvakrat na teden si še naredim parno kopel obraza (čiščenje por) in sledi še kakšna glinena maska.

To je pa kar to. Zaenkrat sem zadovoljna z rezultati. Mozoljev ni več; morda se mi naredita 2 na mesec, vendar je res bistvena razlika. :D:

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

@nati wrote:

Ja nisem napisala svoje kombinacije, ker ista kombinacija nekomu drugemu ne bo popolnoma ustrezala :read: to bi bilo super, da bi obstajal kak recept, ki bi dejansko deloval :lol1:

Uporabljam pa naslednje:
    – za čičenje make upa AOK vijolično penico (pa AOK roza gel je tut čist super, sam penica je prijetnejša za uporao)
    – namesto nočne kreme uporabim izključno jojobino olje (včasih pred tem še tonik MYPA, a to je bolj izjema kot pravilo)
    – in na problematične dele nanesem SS Lurčija – če kje začutim kak mozoljček, al pa imam kje kako ranico, al pa samo rdečico
    – zjutraj pa najprej nanesem spet jojobino olje in potem ko se vpije čez še Alverde Aloe vera fluid (ali bolje kremo)
    – počakam da se se skupaj vpije v kožo, potem pa so na vrsti EDM pudri Se mi zdi da tut ti pudri pripomorejo k moji čistejši koži – sem rano razmišljala da odkar jih uporabljam, še nisem imela kakega mozolja, ki bi zahteval hardcore prekrivanje (ker mi z minerali to verjetno sploh ne bi uspelo)

No mislim da je to to…lovim se še s toniki in kremami za okoli oči, ampak zaenkrat se mi to še ne zdi bistveno

Ella, a z Lurčijem si že probala?

Sem omenila Lurčija ja :yes: , v bistvu delam skoraj enako, edino tele AOK penice še nisem sprobala… pa Suki uporabljam zdaj namesto Aloe Vera (ne vem, če ne bom nazaj preklopila, tudi cenovno je ogromnaaaaa razlika)

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Ja, Aloe vera ne ustreza vsakemu…ampak je pa tako poceni, da ni greh vsaj sprobat
    Lurčija sem pa spregledala :blush1:

me je Tassa spomnila, da moram še par stvari dodat. Prej sem napisala vsakodnevni ritual, občasno pa uporabim še Alverde marelični piling, Logona metino masko, kako drugo masko (če eksperimentiram…Lusheve moram še kej sprobat) in pa Suki serum z modro kamilico, ki na meni učinkuje popolnoma enako kot jojobino olje, samo da noro diši in da mi ga je škoda :blush1: in ker je v priročni embalaži ga tovorim s sabo kadar prespim pri fantu

mislim da je to to…

ja gejba, js sem tut vesela :dance1: pri meni so hormoni krivi samo kake 2 dni pred ’tistimi’ dnevi, ampak sem še to začela uspešno krotit

Tassa, super, da si tut ti spravila kožo v red :D:

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Ja, meni je Aloe vera ustrezala, saj veš… glede na to, da mi je bila na licih premalo, bi pa tam lahko spodaj dala še jojobino olje…si me dobro tole spomnila :thumbsup:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Ja, tako jaz delam – pa dam jojobo spodaj kar po celem obrazu. In dejansko nimam več izsušene povrhnjice

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Bom probala še tako ja…ker je katastrofa, kako imam suho kožo na licih, T predel pa masten in s podkožnimi mozolji… Sem že razmišljala, da bi šla h ginekologu, naj me da na pregled za hormone, po moje se mi je nekaj zmešalo od lani, ko sem prenehala s kontracepcijskimi tabletami!

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Naj še povem svoje izkušnje :naughty: v pubrteti sem dobila zeloo hitro mozolje, zato sem se v osnovni počutila manjvredno, sicer nisem imela veliko podkožnih, bilo pa je ogromno ogromno majhnih, drug pri drugemu, še posebej na čelu in ob nosu, kjer imam še sedaj probleme s povečanimi porami in mastno kožo, mozoljev pa je vedno manj :thumbsup:.
    Za čiščenje uporabljam Bubchen penico, za tonik imam Garnierjevega zelenkota, kot piling uporabim občasno Alverde marelico. Uporabljam pa še jojobino olje in Alverde aloe vera fluid. Sicer olje redkokdaj uporabim, ker mi ni všeč, da se vpija tako dolgo v obraz…mogoče pa tu igra kvaliteta vlogo :think:
    Koža se je vidno popravila, le maščenje na T coni je ostalo, to pa rešujem z EDMovim riževim prahcem :thumbsup:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

darksome, katero jojobino olje pa imaš?
    js ga na obraz nanesem natanko 4 kapljice (tudi 2, 3 bi bile dovolj) in vmasiram, pa se hitro vpije

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Neka Mullerjeva znamka je, lahko da ga dam tudi preveč :lol1: bom poskusila z manj pa poročam

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico