Pomfri brez olja iz pečice

Ars Cosmetica Forum OSTALO DOM, KUHANJE IN HOBIJI Pomfri brez olja iz pečice

Ta tema vsebuje 18 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 7 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

A katera kdaj peče pomfrit kar v pečici in to brez olja? :)

Kako dolgo ga pečete in kako se obnese? Drugače ne jem pomfrita, ker je preveč masten, pa me boli želodec …

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Midva sva kupila:

[youtube:2jq6btol]http://www.youtube.com/watch?v=WBaURWboAE4[/youtube:2jq6btol]

In dodava samo par kapljic olja. V pečici pa še nisem sprobala. Umetnega (zamrznjenega) sem pekla v pečici brez olja, navadnega pa še nisem sprobala.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz pomfrija se nisem tako pekla, sem pa pohane zrezke pekla v pecici popolnoma brez olja in so bili super, hrustljavi, skratka enaki kot ce bi jih cvrla v olju oiz.meni se boljsi

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Joj, sam ta tefal je pa taaaaakoooo drag. Saj drgač bi ga že imeli doma. :lol1:

No, sporočim, kako je šlo. Zdajle poskušam. Upam, da bo za pojst, da me ne bodo potem kregali. :P

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Le sporoči kako bo uspelo. :yes: Bi bilo zanimivo poskusiti. Jaz sem ga do sedaj vedno namakala v olju :lol1:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Vmes naj povem, da pomfrija ne dat na alu folijo, ker se prime gor. :mistake:

Sem na srečo dovolj hitro ugotovila in ga pravočasno prestavila na papir za peko. :lol1:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mi skoraj vedno pečemo pomfri v pečici na peka papirju. Meni je veliko bolj všeč kot ocvrt. :thumbsup:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

BusyBee a je uspelo? :ermm:

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

Pri nas edino panirane zrezke pečemo v pečici in ratajo čist fajn :thumbsup: pa še bolj zdravo je tako kot pa namakanje v olju. Pomfrija pa sploh ne jemo doma. Bi bilo pa kul probat v pečici, če pravite, da se obnese :)

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

jaz pa gledam, kaj je pomfit (brez “r”-ja), kot je v naslovu napisano :lol1:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

@gejba wrote:

Mi skoraj vedno pečemo pomfri v pečici na peka papirju. Meni je veliko bolj všeč kot ocvrt. :thumbsup:

Jaz ga tudi vedno tako pripravljam. Brez dodanega olja :thumbsup:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Tako – pommes je bil super dieten. :lol1: Meni je všeč in bom večkrat prakticirala.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Kaj to se čisto enako pripravi kot navaden pomfrit? Kako dolgo se pa mora peči in na koliko stopinj? Moram sprobati :)

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Ja enako. Edino laho brez olja, če želiš. Jaz sem ga dodala le par kapljic, naslednjič pa bom brez. Pekla sem na 200-220 stopinj (imamo navadno pečico, ne konvekcijsko). Glede časa pa težko rečem, po občutku … naših dlje časa ni bilo, pa sem ga pekla malo dlje, da je ostal topel. :roll:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Zanimivo, koliko časa se pa to peče?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico