Pohodniška obutev

Ars Cosmetica Forum OSTALO ŠPORT IN REKREACIJA Pohodniška obutev

Ta tema vsebuje 14 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 1 leto, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Punce (in fantje :wink1: ), mene pa zanima, kakšno obutev nosite za v hribe?
    Že nekaj časa tuhtam, da bi si kupila nekaj pohodniškega za obuti, ker imam ves čas en kup izgovorov, ko me kdo povabi na kak izlet v hribe, da nimam primerne obutve. Pa sem malo gledala po trgovinah in je s tem najbrž tako kot s tekaškimi copati: milijon izbire za različne cene …

Vseeno pa me zanima, kaj se vam je do zdaj najbolj obneslo?

Profile photo of lana
    lana
    Udeleženec

Poglej za Salomon, Teva, Merrell…sigurno so še kakšne, največ boš izvedela v trgovini kjer tudi probaš kateri ti pašejo na nogo in v katerih se noge počutijo kot v copatih. Meni so bile Teva najbolj všeč, Salomon mi ne pašejo številke, tako da najbolj boš izvedela ko boš imela več različnih čevljev obutih, prodajalci so kar dobri pri teh zadevah in ti veliko pomagajo. Jaz imam sicer nizke Teva (poletni model ki je zelo zračen, natančnega modela ne vem), najprej moraš vedeti za kaj jih potrebuješ, če boš hodila po gorah rabiš visoke, za lažje pohode pa lahko nizke. Izbire je veliko, se pa modeli kar menjajo. Lahko da se bodo sedaj modeli zamenjali ker prihaja zima, zato ti priporočam da si res kupiš take ki ti bodo pasale, ne glej na ceno, ker dober pohodni čevelj ni za 20€, noge pa ti bodo hvaležne po dolgi turi.

Profile photo of Yulee
    Yulee
    Udeleženec

Se strinjam, da ne kupiti najcenejšega šmorna.
    Jaz imam gorske superge od Salomona, super zadeva, poleg tega pa še neke McKinley gojzarje, ki kljub obljubam rahlo prepuščajo vodo, sicer so pa ok. Seveda bi mi bilo ljubše, če je ne bi. Ko razpadejo, bom najbrž kupila Alpinine. Več mojih prijateljev je zelo zadovoljnih z njimi.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Uh, ja, to vem, da se pri tovrstni obutvi ne varčuje. Glede na to, da letno kupim najmanj ene oz. dvoje tekaške copate in da v bistvu nosim same (zame) drage modele (135 EUR in več), ki pa jih vedno nabavim bistveno ceneje v tujini preko spleta, mi je res težko dati več kot 100 EUR za nekaj, kar ne vem, kako bom nosila. Imam namreč precej občutljiva stopala.

Sprašujem pa po “pravi” pohodni obutvi, imam kar nekaj pohodnih modelov v stilu “treking” copat oz. čevljev, od tekaških treking Asics copat do nizkih salomonk in merrellk, dejansko pa me zanimajo čevlji, ki jih lahko obujem za na kako konkretnejšo turo in v kateri ne čutim vsakega kamna, se pravi nekaj (pol?)visokega.

Sem pa tudi sama že slišala, ja, da je Alpina kar dobra znamka na tem področju.

Sem že brskala po raznih Intersportih ipd. in priznam tudi, da so me prodajalci bolj kot ne razočarali. Ker že nekaj let kupujem razne tekaške copate, imam milijon vprašanj in običajno se pri drugem konča, ali pa prodajalec prodaja tako meglo, da izklopim sluh takoj, ko ne razumem več bistva tistega, v kar se je zapletel.

Brat, ki letno obdela kar nekaj hribov / gora / planin (tudi opolnoči je že štartal na Triglav, zato da je lahko gledal sončni vzhod, npr.), ter prijatelj, ki je sposoben obdelati Triglav in Škrlatico v enem dnevu, pravita, naj čim manj kompliciram (čim manj raznih membran, dodatkov, vložkov, …) ampak saj veste, kakšne smo ženske.

Rabimo še žensko mnenje, ker naša stopalca so vendar toliko bolj žensko posebna :lol1:

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

Js imam Salomon nizke čevlje/superge. So pa poletna varianta, ker so zelo zračni. Meni so super – udobni (ne čutim vsakega kamenčka :wink1: ) in podplat se mi zdi dovolj “reliefen” da mi ne drsi v njih. Je pa res, da za v gore niso, ker so prenizki.
    Še slika, ker jih nisem našla na netu oziroma ne vem imena. Se opravičujem, da so umazani :P

EDIT: Aha, šele zdej sem prebrala Sašin post – potem pa tile verjetno ne bodo zate. :lashing:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

hihihi, ni problema, MlleT, vsak prispevek je dobrodošel, morda bo pa že pomlad, ko se lotim nakupa + me mine ideja, da si kupim neke konkretne čevlje :lol1: in bom še naprej uporabljala nekaj nizkega :wink1:

(ma, samo grem sama sebi na živce, ker me kdo povabi s seboj v hribe, jaz pa nikoli nič pametnega za obuti in ker imam res občutljiva stopala, vem, da kakšnega daljšega pohoda ne bom zdržala v navadnih treking “čeveljcih” :mistake: , nakup pa itak ves čas odlagam)

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Že nekaj let imam Lowa, cele usnjene, vibram podplat, lahke, udobne, trpežne. Kupila sem jih v ProMontani. Vem, da je bila osnovna cena precej visoka, ampak sem ujela neko akcijo/znižanje in so bili potem kar ugodni.
    Malo poglej na spletni strani ProMontane.

Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

Joj, jaz imam tudi težave dobiti pravo obutev za mojo široko … khm, taco ;-) Meni nikakor ne sede Salomon. Merell pa ne vem, kaj naj si mislim: eni so bili odlični, drugi (2 leti novejši, praktično enak model) pa sploh ne.

Do zdaj sem bila zadovoljna z Lowo (s tem da sem jih jaz kupila v Igluju). Alpina ima dobre, trpežne in udobne modele. Predlagam njihov Binom, ki ima za isto številko noge na voljo 2 širini. Se pa res splača počakati akcije, Alpina ima zelo pogosto od -30% do -50%)

Trenutno pa nosim znamko Keen, s katero sem tudi zelo zadovoljna, ob znižanju se jih dobi za cca 50 € (svojo trgovino imajo v TC Murgle, delček pa v BTC Outletu, pa kak model ima Intersport).

Saj sama veš, mi ti nanizamo par predlogov, lahko pa da bo tebi odgovarjalo čisto kaj drugega.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Seveda, itak moram sama najti stvar, ki mi paše :)
    Ampak rabim par smernic, potem bo lažje iskala :wink1:

Aha, Keen ima svojo trgovino v TC Murgle? Good to know, sem pomerjala nek njihov model v Intersportu, pa so mi ga potem, ko sem ga hotela kupiti, že prodali.

Jaz sicer sploh nimam teža s širino ali dolžino ali višino noge oz. stopala. Samo takoj takoj sem ožuljena :lol1: Čisto nežno kožo imam :lol1: Se mi včasih kdo smeji, ker imam stopala nežna kot mala beba, enako kožo na rokah, naredim par sklec brez rokavic ali kake podlage, imam že žulje po dlaneh in oguljeno kožo :lol1:

Doktorirala sem iz nogavic, antiblister nogavic, posebnih tekaških nogavic, bombažnih nogavic, nogavic iz umetnih vlaken, dvojnih nogavic, … aaaaaa :mistake:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

No, takole.

Kupila sem Alpinine Mont Lady. Niso lepi, so pa udobni, lahki, komotni in dobila sem jih z 20% popustom. Že preizkušeni za Šmarni (testno :) ) in danes na Komni. Mislim, da je bil nakup kar dober.

Dejansko sem tudi največ info dobila v Alpini, tudi prodajalka se je najbolj zavzela ter mi znosila milijon variant in velikosti za pomerit, medtem ko drugje nisem dobila občutka, da mi želijo sploh kaj prodati.

Če nisem neka ultra planinka in ne izgledam kot redna pohodnica, še ne pomeni, da nimam namena kupiti čevljev. Ne maram odnosa, kjer me prodajalci ne jemljejo resno in tam nikakor nimam želje pustiti svojega denarja. Žal sem tak občutek tokrat dobila v kar nekaj trgovinah. Precej razočarana.

Sploh če pomislim, da sem npr. tekaške superge naročila v nemški spletni trgovini kar 60% ceneje, kot so pri nas, pa sem jih dobila v dveh oz. treh delovnih dneh, pri nas pa niti za stranko, ki osebno pride po nakupih, ne pokažejo interesa …

Hvala vsem za nasvete in pomoč :thumbsup: (tudi tiste na FB :wink1: ).

Profile photo of Artemida
    Artemida
    Udeleženec

Rada bi izkoristila razprodajne popuste v trgovinah in si nabavila ene nove nizke pohodne čevlje. Do sedaj sem imela Merrel-ke in so mi bile ZAKON :thumbsup:, vendar so sedaj postale skoraj neuporabne za v hribe, ker se mi je Vibram podplat obrabil (hoja po asfaltu naredi svoje…).

Tudi sedaj nameravam vzeti nekaj podobnega. Gledala sem že v Intersportu in Hervisu, vendar se mi zdi, da imajo majhno izbiro… A katera ve, kje imajo največ izbire te firme? :think2: Prek spleta nočem naročit, ker bi rada v živo probala… :walk:

:thanks:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Še hodite kaj v hribe?

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Ja, si moram sicer nove gojzarje nabavit, pri starih mi je podplat odpadel (so pa zdržali verjetno okoli 15 let). Trenutno imam ene od Planike nagledane…

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Tudi jaz sem že imela Planikine in bila zadovoljna. Sicer so šli 1x vmes na popravilo, ampak to je bila posledica res zelo pogoste uporabe…

No, ta vikend pa sem se potepala okoli Triglavskih jezer… Čudovito je!

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Nazadnje se od mojih nisem mogla ločit (ker so res tako udobni, kot da bi v copatih hodil), tako da so mi jih iz trgovine poslali v Turnišče, da so dali nov podplat gor. Tako da so sedaj kot novi, super!

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico