PHA- nova generacija hidroksi kislin

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA PHA- nova generacija hidroksi kislin

Ta tema vsebuje 25 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 1 leto, 10 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Polihidroksi kisline (PHA) predstavljajo novo generacijo alfa-hidroksi kislin(AHA). Primera PHA: glukonolakton in laktobionska kislina.
    Prednost PHA pred AHA je v zmanjšani iritaciji kože, manjša je verjetnost pekočega občutka na koži. Dodatna prednost PHA je tudi vlažilno in antioksidantno delovanje (zaradi večih hidroksilnih skupin) poleg tega pa za razliko od AHA ne povečajo občutljivosti kože na sonce.

Glukonolakton:

Laktobionska kislina:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

A drugače pa delujejo na podoben način kot AHA kisline? In ali vemo že za kakšen fajn izdelek s temi kislinami?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ja, zelo podobno učinkejejo kot AHA.
    Primerjali so učinkovitost AHA in PHA glede:
    – majhnih gubic
    – večjih gub
    – zmanjšanja velikosti por
    – gladkosti kože
    – čvrstosti kože
    – neenakomerne pigmentiranosti
    – rumenkaste obarvanosti kože
    – čistosti kože

Pri vseh zgoraj naštetih parametrih med učinkovitostjo AHA in PHA ni bilo signifikantne razlike, razen pri rumenkasto obarvani koži so se boljše obnesle AHA.
    Izdelkov s PHA jaz pri nas še nisem zasledila, par izdelkov sem videla na tujih spletnih straneh.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Exuviance Vespera Bionic Serum-anti aging

Butylene glycol, algae, glycerin, gluconolactone, lactobionic acid, polysorbate 80, triethanolamine, mandelic acid, arginine, tocopheryl (vitamin E) acetate, citric acid, tetrahexyldecyl (vitamin C) ascorbate, retinyl (vitamin A) palmitate, zea mays (corn) oil (vitamin D3), cholecalciferol, hydroxyethylcellulose, disodium edta, propylene glycol, phenoxyethanol, sodium dehydroacetate, chlorphenesin, methylparaben, parfum (fragrance).
    VIR
    Čeprav mi zadnja vrstica sploh ne diši.

Več izdelkov istega proizvajalce. :link:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

če zamižimo mal na eno oko – ni slab izdelek..

Profile photo of Zoey
    Zoey
    Udeleženec

Da malo oživim to temo. Je katera že probala kaj od NeoStrata? Imajo kar nekaj proizvodov s PHA. Sicer kolikor sem na hitro pogledala ostale sestavine niso nekaj posebnega, ampak glavno da bom spet zgledala 20 hihi

Meni so se zdele najbolj zanimivie: NeoStrata renewal cream, NeoStrata Bio-hzdrating cream in Neostrata Daytime Protection cream.
    Link do proizvajalca skupaj s sestavinami: http://www.neostrata.com/category/secondary+navigation/targeted+treatments.do

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

sem malo pogledala in majo kar nekaj aktivni učinkovin ti izdelki…čeprav se mi zdi, da jih je preveč v enem izdelku. bi bilo po moje bolje, da bi malo po linijah porazdelili.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Zasledila sem eno znamko, če se en motim sledeči izdelki vsebujejo PHA kisline…

SVR Lysalpha Cicapeel Marks Reducer

vir
    Aqua (Purified Water), Glucono Delta Lactone, Pentylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Sodium Hydroxide, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea, PEG-8 Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, PPg-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Chlorophenesin, Phenoxyethanol, Parfum.

SVR Lysalpha Mattifying Cream

vir
    Aqua (Purified Water), Glucono Delta Lactone, Dicaprylyl Carbonate, Myristyl Alcohol, Glycerin, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Dimethicone, Ethylhexyl Sterate, Sodium Hydroxide, PEG-75 Stearate, Myristyl Glucoside, Salicylic Acid, Zinc PCA, Tephrosia Purpurea, Xanthan Gum, Squalane, Palmitic Acid, Dextrin Palmitate, Ceteth-20, Steareth-20, Phenoxyethanol, Parfum.

SVR Lysalpha Active Creme

vir
    Aqua (Purified Water), Glucono Delta Lactone, Ethylhexyl Sterate, Mystril Alkohol, Glycerin, Glyceryl Sterate, Cetyl Alkohol, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane, Peg-75 Sterate, Zinc PCA, Myristyl Glucoside, Tephrosia Purpurea, Silica Dimethyl Silylate, Dexstrin Palmitate, Xanthan Gum, Squalane, Palmitic Acid, Steareth -20, Ceteth-20, Phenoxyethanol, Parfum

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ja, res je :yes:
    zgleda zanimiva linija, fajn sestavine :)

Profile photo of dapper
    dapper
    Član

@zoey wrote:

Da malo oživim to temo. Je katera že probala kaj od NeoStrata? Imajo kar nekaj proizvodov s PHA. Sicer kolikor sem na hitro pogledala ostale sestavine niso nekaj posebnega, ampak glavno da bom spet zgledala 20 hihi

Meni so se zdele najbolj zanimivie: NeoStrata renewal cream, NeoStrata Bio-hzdrating cream in Neostrata Daytime Protection cream.
    Link do proizvajalca skupaj s sestavinami: http://www.neostrata.com/category/secondary+navigation/targeted+treatments.do

So zelo učinkovite. Ampak teksture so pa meni pretežke. Gel pa mislim, da ima že na začetku alkohol. :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

zanimivo, da se je tale tema spet odprla…včeraj zvečer sem v postli razmišljala o PHA in recepturah s temi kislinami :))
    kaj pa je kaj notri v tej izdelkih, ki delujejo pretežki?

Profile photo of dapper
    dapper
    Član

Zanimivo… :))
    Am, vem sicer, da imajo tudi nek gel, ampak je imel dokaj zgodaj (če se pravilno spomnim) med sestavinami alkohol in mi žal ni odgovarjal.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

mam te PHA kisline skoz malo v mislih, da si jih nabavim … ampak kar nekaj na blef ne bom šla kupovat, za temeljito raziskovanje pa bom po moje porabla kar kakšna 2 vikend večera :lol1:

Profile photo of Stella_
    Stella_
    Član

A v Sloveniji pa se PHA kisline še ne dobijo? Če sem spregledala ta podatek, se opravičujem, sem še z eno nogo v postelji. :coffee6:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Obe omenjeni znamki se dobita pri nas (SVR v lekarnah, Neostrata kakor vem v kozmetičnih salonih).

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico