Perioralni dermatitis in nečista/problematična koža

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Perioralni dermatitis in nečista/problematična koža

Ta tema vsebuje 191 odgovorov, ima 28 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Stella_ Stella_ 3 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of snezka
    snezka
    Član

Nina, bi mi lahko prosim pokomentirala tole kremico, če je primerna zame.. Drugače imam nečisto kožo z mozoljčki, mešano, pore se mi nenormalno hitro mašijo, poleg tega pa se bojujem še s perioralnim dermatitisom :no:
    Kremica je od Bio Pharme: Aqua, Calendula officinalis, Viola tricolor, Alchemilla vulgaris, Chamomilla recutita, Arctium lappa, Quercus robur, Panthothenic acid, Borago oil, Octyl stearate, Paraffinum liquidum, Retinol, Tocopherol, Cetyl Dimethicone Copolyol, Cera alba, Polyglyceryl-4 stearate, Ricinus communis, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Imidazolidinyl urea, Sodium dehydroacetate. (vsebovala naj bi ognjič, divjo mačeho, plahtico, kamilico, repinec, hrastovo skorjo, vitamin a in e, pantenol, olje borage…)

Res hvala vnaprej :flower2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Glede na opis kože in diagnozo perioralnega dermatitisa, ti jaz te kreme ne bi priporočala – s tem ne mislim, da je krema slaba, vendar bi se jaz na tvojem mestu določenim sestavinam izogibala..
    – pomembno je, da krema ni mastna in da ne vsebuje nobenih potencialnih komedogenih sestavin (v omenjeni kremi je oktil stearat zelo komedogen, potencialno komedogen je lahko tudi čebelji vosek)
    – krema naj vsebuje malo rastlinskih izvlečkov..ti lahko kljub določenim ugodnim lastnostim pri tvojem stanju predstavljajo potencialne alergene (sploh, če so v kombinacijah z večimi izvlečki)
    – izgibaj se sestavinam eteričnih olj, parfumov in barvil
    – čez dan bi bilo dobro, da bi imela izdelek z zaščitnim faktorjem

A si imela že predpisane kakšne kreme od dermatologa, še trenutno uporabljaš kakšno zdravilo/kremo na recept?
    Za perioralni dermatitis je težko določiti, kje je vzrok in tudi zdravljenje traja kar nekaj časa. Velikokrat je stanje vezano na hormonske spremembe..lahko pa tudi na določene kozmetične izdelke.

Za čez noč poskusi kar z navadnim aloe gelom (naj bo čimboljše kvalitete), za čez dan pa ti svetujem lahko, nemastno kremo z zaščitnim faktorjem – bom še jaz malo pogledala po netu, če najdem kaj sestavinsko ustreznega.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mogoče kaj takega:
    Aloe Vera Gel (10% polysaccharides), Glycerin, Bisabolol, Allantoin, Chamomile, Comfrey, Sweet Clover Leaf, Sea Algae, Sodium Carbomor, Bladderwrack, Cucumber, Ginseng, Ginkgo Biloba, Sodium PCA, Polysorbate 20, Methylparaben, Propylparaben, Lavender Oil?
    VIR
    Vsepovsod se najde nekaj – tukaj so sicer parabeni in lavanda vendar je še najboljši približek, ki sem ga našla. :think:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ni slab gel..ampak kot si že omenila, se tudi tukaj najde nekaj neprimernih sestavin za takšno stanje kože. Mislim, da se da dobiti še bolj enostaven in čist aloe gel..

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jutri popoldan bom šla malo po drogerijah in bom pogledala, če najdem kakšen specifičen izdelek, ki bi ustrezal vsem pogojem, ki sem jih zgoraj napisala :wink1:

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

Res vam hvala za odgovore!
    :flower1:
    Ah moja koža je čisto zmešana, bi lahko napisala cel roman.. Na kratko pa zadnja 3 leta uporabljam Differin gel (vsak drug veče), vendar so posamezni mozolji vedno prisotni.. Pore se mi grozno mašijo, tako, da jih stiskam – čistim 1x tedensko, potem pa namažem 2% BHA… Imela sem že ogromno kremic.. ampak nobena mi ne usteza :no:
    Perioralni dermatitis je pa žal nastal takole… Sprobavala sem Suki testerje (ne trdim, da mi je Suki povzročil, ampak verjetno je bilo za mojo kožo preveč) in se mi je naredil majhen rdeč lišaj-ekcem.. Osebna zdravnica mi je predpisala kremo Diprogenta (antibiotična) in do obiska dermatologinje (3 mesece!) sem se z njo mazala.. Dermatologinja je rekla, da se mi je PD pojavil prav zaradi te kreme (naj bi se uporabljala največ 1 teden).. no in ko sem jo nehala uporabljat je bilo grooooooozno.. toliko rdečih pikic,bunkic :scared: PRedpisala mi je metronidazol v belobazi.. a žal mi je ta krema vse še poslabšala in vse bunkice zagnojila.. Zdaj sem jemala 3 vrste antibiotikov, vendar se bojim, da se stvar vrne.. Tako da res nevem kaj bi bilo najbolje.. bom vesela kateregakoli nasveta katero kremico.. in res me je navdušil predlog za čisto aloe vero.. (lahko tudi preko interneta, če se ne dobi pri nas).
    Hvala hvala

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

Še eno vprašanje Nina :blush1:
    V drugi temi si pohvalila boragino in jojobino olje.. Misliš, da bi ga smela uporabljat.. vsaj boragino?(naj bi preprečeval mašenje por).. ker velikokrat imam zelo izsušeno povrhnjico, čeprav imam mešan tip kože.
    Bom zelo vesela vaših nasvetov..

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sneži – upam, da se stvar čimprej uspešno razreši. :hug: Trenutno imaš prav lepo kožo. :thumbsup:

100% Aloa je, samo mene moti pomanjkanje konzervansov. :blush1: Kot za stavo je sedaj ne najdem. Ti prilepim link, ko naletim nanjo.

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

OO Gejba hvala :hug:
    JA je kar precej boljše od antibiotikov.. upam, da učinek ne popusti.
    Če kaj najdeš, mi prosim povej, lahko tudi kaj podobnega…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Aubrey Organics – Pure Aloe Vera Gel:
    Organic Aloe Vera, Aubrey’s Preservative (Citrus Seed Extract, Vitamin E).
    VIR

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Največja napaka pri celotnem nastanku stanja tvoje kože je bila 3-mesečna uporaba Diprogente. Ta krema vsebuje antibiotik in sintetični kortikosteroid (spada med sintezne hormone). Čeprav točnega vzroka nastanka perioralnega dermatitisa še ne poznajo, so hormonske spremembe pogost vzrok (spremembe zaradi peroralnega vnosa ali topikalnega nanosa). Glede na to, da si imela en ekcem (ki se lahko pojavi tudi na kakšen izvleček, ki pač tebi ne ustreza), je bilo tudi predpisovanje antibiotika neupravičeno. Po tako dolgotrajnem mazanju z antibiotiki, kjer praktično nisi imela konkretnega vzroka za to, se je zelo verjetno pojavila rezistenca in na splošno še velika škoda za zaščitni hidrolipidni plašč kože.

Bistveno je, da počasi in vztrajno izboljšaš naravno zaščito in obrambo kože. Jaz na tvojem mestu ne bi uporabljala 2% BHA..za trenutno stanje je poleg uporabe Differina to že kar malo preveč. Če imaš izsušeno povrhnjico, bi ti poleg aloe gela priporočala uporabo jojobinega olja (lahko tudi boraginega).

Moj predlog:
    – differin uporabljaj največ vsak drugi večer
    – zvečer uporabljaj aloe gel
    – ob znakih izsušenosti nanesi na ta področja jojobino olje
    – čez dan lahka krema z zaščitnim faktorjem (to ti bomo pa že pomagale poiskati :wink1: )

Kaj pa uporabljaš za čiščenje?

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

Nina hvala za trud in nasvete! :flower1:
    Za čiščenje uporabljam Shellerjev mineralni gel in pa mikro krpico (da odstranim odmrlo kožo, ki se lušči)
    Upoštevala bom vse nasvete, nisem pa čisto razumela glede jojobinega in boraginega olja (po celem obrazu ne smem uporabljat?) Kje pa lahko naročim? http://www.arstrade.si/ ? je kaj pomembno ali je hladno izstiskano ali ne?
    Aloe bo vredu tista, ki mi jo je predlagala Gejba? (hvala Gejba :flower2:) Morda še kaka druga?
    KAj pa glede tonikov..skoraj vsi, ki sem jih do sedaj imela (pa jih ni bilo malo), so mi povzročali bunkice – kot nekakšne zamašene pore (lahko predlagam par favoritov in prilepim sestavine?)
    Kremo z ZF imam in sicer sprejček od Avene 50+, vendar se mi po njem tako zamašijo pore, da ga res le na morju uporabljam (ker od drugih s tit. dioksidom imam pa spet celo štalo na obrazu)
    Joj hvala ker prenašate moje jamranje… :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Lahko naneseš jojobino olje tudi na cel obraz – v majhnih količinah. Kupi si jojobino olje čimboljše kvalitete – nejka je zelo pohvalila Berglandovo (Sanolabor).

Glede gela aloe – lahko izbereš enega izmed teh, ki jih je gejba nalepila (razen All terrain)

Kar nalepi tonike..da malo prečekiramo :lashing:

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

Aubrey organics Vegecol tonik:
    Sestavine: Deionizirana voda, organska aloe vera, nepozebnik (naravni rastlinski ekstrakt), Aubreyev konzervans (ekstrakt semen citrusov, vitamini A,C in E), sivkina voda.

Dvorec Trebnik: Čistilni tonik za suho in občutljivo kožo
    Sestavine: aqua, chamomilla recutita, glycerin, aloe barbadensis, pantenol

Juice Beauty:
    Ingredients:
    organic juices of vitis vinifera (white & red grape) juice & aloe barbadensis leaf juice, glycerin, vitis vinifera (grape) seed oil, tocopheryl acetate & tocopherol (vitamin E), organic rose canina (rosehip) fruit extract, avena sativa (oat) extract, (retinyl palmitate (vitamin A), citrus grandis (grapefruit) seed extract, ascorbyl palmitate (vitamin C), phospholipids, lecithin, phenoxyethanol, benzyl alcohol, potassium sorbate, sodium hydroxide, tetrasodium edta, citric acid, rosa damascena & cananga odorata (ylang ylang) pure essential oils.
    (tale najbrž odpade?) :confused:

Ole Henriksen, Pick me up tonik:
    Sestavine: Hamamelis Virginiana, Zinc Ascorbate (Vitamin C), Rosa Canina Fruit Extract, Blueberry Fruit Extract, Blackberry Fruit Extract, Peach Fruit Extract, Panthenol, Aloe Barbandesis Leaf Juice, Chamomila Flower Extract, Sea Kelp.

Te imam v ožjem izboru.. mikajo me vsi (najbolj zadnji), vendar nevem, če so primerni zame glede na moje stanje…

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

A veš, da se mi nobeden od naštetih ne zdi ustrezen :no:

Najbolje, da si nabaviš termalno vodo Avene (ali kaj podobnega) v razpršilu. Pomirja, pomaga tudi, da se poškodovana koža lažje obnovi in nima nobenih potencialnih alergenov.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico