PayPal

Ta tema vsebuje 353 odgovorov, ima 57 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of timnala timnala 2 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Meni najljubši način plačevanja pri spletnih nakupih je zagotovo PayPal (PP). PP je posrednik med prodajalcem in kupcem, tako da prodajalec dobi le kupčev znesek in naslov, ne pa tudi številke naše kartice.

Pred registracijo na PP potrebujete ustrezno kartico (Visa, Visa Electron, MasterCard, Discover ali American Express). Jaz sem si izbrala Viso Electron, ker gre za debetno kartico: ne morete imeti minusa (torej ga tudi druge ne morejo narediti, če pride do zlorabe kartice), denar lahko prenakažete na kartico preden boste opravili nakup, tako da vam ni potrebno toliko skrbeti zaradi možnih goljufij.

Viso Electron lahko dobite v ABANK-i (baje tudi na Banki Koper). Najenostavnejša možnost je, da si odprete gotovinski račun (stroški znašajo ~4€) in zaprosite za Viso Electron, za katero ne plačujete nikakršnih stroškov vodenja. Račun si lahko odprete tudi, če že imate račun na kaki drugi banki. VE ni vezana na vaš dohodek – torej primerna za dijake, študente …

Ko imate kartico pri sebi obiščete https://www.paypal.com, kliknete Sign up in sledite navodilom. Potrebovali boste elektronski naslov in nekaj € na kartici, da boste lahko takoj aktivirali kartico. Vzamejo vam 1,5€, ki pa jih dobite nazaj ponavadi že pri prvem nakupu. V mesečnem izpisku boste ob plačilu PP dobili kodo, ki jo boste vnesli v PP in veselo nakupovanje se lahko začne … le še za denar na kartici je potrebno poskrbeti, skušnjav zagotovo ne bo zmanjkalo. :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

:flower1:..za te koristne informacije..

Profile photo of tropicana
    tropicana
    Član

No za to pa nisem vedela – super!!!

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Pri PP je zelo koristno tudi to, da lahko v primeru, da izdelka niste prejeli sprožite postopek za vračilo denarja.
    Ne vem sicer koliko časa imate – vendar se mi zdi, da je rok za pritožbo 45 ali 60 dni po dnevu plačila. Če pošiljatelj ne more dokazati, da vam je izdelek res poslal (torej, da se ni izgubil na poti) boste denar dobili nazaj na račun. :thumbsup:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Torej, če se prijaviš s to kartico na Paypal, moraš v glavnem na vseh straneh kjer pač kupuješ pogledat, če je gor slikica od Paypala, če sem te prav razumela?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Točno tako. Če vidiš PP znak, lahko normalno plačaš preko PP.
    Mislim, da mora biti zraven še označba za Viso – vendar je Visa v bistvu skoraj vsepovsod navedena.

VIR

darksome
    Član

Aha hvala :flower2: , točno to me je zanimalo, ker je le redkokdaj posebej slikica za Viso Electron, skoraj povsod pa je slikica od Paypala in navadne Vise

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

V zadnjem času se je VE zelo razširila. :thumbsup: Še pred 1 letom so jo le malo kje sprejemali.

darksome
    Član

No to je pa super za slišat :dance1:

darksome
    Član

Jeeej, končno sem dobila viso electron, zdaj pa se vpisujem v paypal in me zanima sledeče :blush1: :
    Adress line: Tu napišem ulico in hišno številko?
    State / Province / Region: Kaj tu vpišem?
    Postal code: to je poštna številka ali kaj?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

J@darksome wrote:

Jeeej, končno sem dobila viso electron, zdaj pa se vpisujem v paypal in me zanima sledeče :blush1: :
    Adress line: Tu napišem ulico in hišno številko? mislim, da ja
    State / Province / Region: Kaj tu vpišem? mesto
    Postal code: to je poštna številka ali kaj? ja

Vesele nakupe ti želim. :cheer:

darksome
    Član

Hvalaa :hug: , kaj pa ker je še ekstra city za izpolnit, potem mesto dvakrat napišem? Pa nekaj me še zanima, ker si nisem ziher, glede davka, koliko lahko znaša pošiljka s poštnino vred, da ti je ne obdavčijo?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

22€.
    Mesto se podvoji. Pri meni je tudi 2x Ljubljana.

darksome
    Član

Ok, hvala ti, sem že aktivirala :flower1:,
    to me še zanima(kaj mi prikazuje):
    PayPal balanceView Limits | Manage Currency
    Currency Balance
    Euro (Primary): €0.00 EUR
    U.S. Dollar: $0.00 USD
    Current Total in EUR: €0.00 EUR

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

To je samo tvoje trenutno stanje. Ker še nikoli nisi plačala s PayPal-om je še vedno na ničli.
    Nekje ob strani moraš imeti napotke za aktivacijo računa – brez tega lahko nakupuješ samo do določene vrednosti.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico