Papain

Ta tema vsebuje 29 odgovorov, ima 7 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 4 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Mleček nezrelega sadeža papaje vsebuje papain, ki je preoteolitičen encim in se uporablja v kremah za celjenje brazgotin in raznih prask na koži. Je kozmetično aktivna sestavina v ti. encimskih pilingih in maskah.

3D struktura papaina:

papaja:

Primeri encimskih pilingov in maske s papainom:
    – Art Deco Ferment Peeling
    – Oriflame Optimals Radiance Energy Powder Scrub
    – Murad Exfoliating Fruit Enzyme Mask

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Torej to s papajo in encimom papainom res drži :yes: .
    Imam doma eno knjigo s preprostimi recepti za take in drugačne zelenjavne in sadne pomade in sem našla tudi recept za Papajin losijon za luščenje kože.. Zdaj ga bom pa res poskusila enkrat.
    Saj vem, da je v samem sadežu verjetno čist premalo te učinkovine, da bi delovala kot kak kupljen izdelek, ampak…saj me poznaš Nina :flirt1:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Me prav zanima, če se da kje naročit papain. Bo treba malo pobrskat, ko bo čas.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@nejka wrote:

..recept za Papajin losijon za luščenje kože.. Zdaj ga bom pa res poskusila enkrat.
    Saj vem, da je v samem sadežu verjetno čist premalo te učinkovine, da bi delovala kot kak kupljen izdelek, ampak…saj me poznaš Nina :flirt1:

Jaz z losjonom ne bi doma pacala- boljše da si pripraviš home-made masko s papajo :thumbsup: .

V primeru papaina niti ni tako problematično, da ga ne bi bilo dovolj oz. da ne bi bil primerno dostavljen, ker gre za površinsko delovanje- za piling. Je pa problem v tem, da je encim in da je v vodi nestabilenzato so tudi encimski pilingi v prahu.

Pri home-made kremah, ki bi vsebovale npr. kakšne lipidne sestavine, antioksidante..težko dosežeš primerno stabilnost, prehajanje, vgrajevanje v kožo- to lahko dosežeš s primerno tehnologijo, dodatnimi sestavinami..

@gejba wrote:

Me prav zanima, če se da kje naročit papain. Bo treba malo pobrskat, ko bo čas.

..pri nas verjetno ne :P

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Tako kot večino zadev. :wall: Na srečo bo pela moja VE. :P
    Misliš, da bi učinkovalo, če bi direktno pred nanosom dodala vodo?

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ja, saj je maska, le ime so ji dali kar neki. :veryangry:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

..Misliš, da bi učinkovalo, če bi direktno pred nanosom dodala vodo?

ja- prašek pa direkt pred nanosom zmešaš :wink1:

@nejka wrote:

Ja, saj je maska, le ime so ji dali kar neki. :veryangry:

:hammer1: :))

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Se papainu zmanjša učinkovitost, če ga zmešaš z medom za suho oz. aloe vero za mastno kožo in uporabiš kot masko?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Da bi med ali aloe vsebovala kakšno posebno učinkovino, ki bi zmanjšala učinkovitost papaina, ne vem. Pred nanosom itak zmešaš prašek z vodo, tako da bi ga po moje lahko zmešala tudi z aloe (ki tudi vsebuje veliko vode). Z medom bi pa najbrž težje dobila homogeno maso :think2:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Za začetek priporočajo manjše količine prahca, tako da ponavadi z nečim zmešajo. Predlagali so med in aloe vero. Bi predlaga še kaj drugega? Nekaj kar bi bilo koristno za kožo. Mogoče zeleni čaj? :think:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jaz ne bi preveč komplicirala..bi se kar za aloe odločila :yes:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Oki doki. :thumbsup: Bom poročala o uspehih.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mogoče veš kakšen je učinek bromelaina v primerjavi s papainom?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Bromelain je encim ananasa, prav tako proteolitičen encim. V kozmetičnih izdelkih ima keratolitičen učinek.
    Po kratkem pregledu info…bi rekla da imata v kozmetičnih izdelkih podoben učinek.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Krasno. Potem bo treba še to probat. :flower2:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico