Otroška olja

Ta tema vsebuje 16 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of zarja zarja 4 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Primera otroških olj z dobro sestavo:

Bübchen Calendula Pflege Öl, negovalno olje
    Sestavine: Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Calendula Officinalis Extract, Bisabolol, Tocopherol, Parfum

Weleda Calendula Pflege Öl, otroško neparfumirano olje
    Sestavine: Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Calendula Officinalis Flower Extract.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Cena bubchen olja v dm-u je nekaj čez 4 eure, weledino pa je nekaj čez 14 eurov.

Ta teden je za ves otroški program v dm-ih 15% popust! :baby1:

Sem pa gledala še dva dobra otroška olja, in sicer:
    Hipp baby oil

in dm- ov babylove v zeleni flaški..btw- ta je imel med sestavinami napisano, da je izvleček kamilice pridobljen z ekstrakcijo s CO2..kar je trenutno najboljši postopek ekstrakcije.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

kaksna pa je razlika med otroskimi in ˝normalnimi˝ olji? :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Razlika je lahko v sestavi – vsebujejo npr. manj dišav ali sestavin, ki bi lahko povzročale kakšne iritacije pri dojenčkih; sestavine naj bi bile res čim boljše kvalitete, kar je pogojeno tudi z načinom pridobivanja; na splošno pa imajo izdelki za otroke strožja merila glede mikrobiološke kontaminacije (kar sicer pri oljih ni problematično).

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Še enega sem našla, ta je iz ene nove linije:

Babylove Ultra Sensitive Pflegeöl

Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Rosa Moschata Seed Oil, Tocopherol, Bisabolol.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

@nina wrote:

Bübchen Calendula Pflege Öl, negovalno olje
    Sestavine: Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Calendula Officinalis Extract, Bisabolol, Tocopherol, Parfum

Meni je pa to olje the best :yes: . Uporabljam ga po spodnjem delu nog (tam imam res suho, suho kožo :verymad: ) in se mi zdi da bolje opravi svojo nalogo kot kak drug losjon ali bb.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Mal OT, ampak mene pa zanima kterega proizvajalca svetujete za kvalitetna naravna olja za telo (recimo jojoba, mandljevo, arganovo…)?
    Zaenkrat imam jojobo in olivno od Akamutija, ampak bi prosila se za kaksnega kvalitetnega proizvajalca, ce ktera uporablja in je zadovoljna..

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Bergland ima dobra olja, pa vsa ki se v Sanolaborju dobijo so fina :thumbsup:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ja, tudi jaz priporočam Berglandova olja. :yes: :thumbsup:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Hvala :flower2:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Še eno zanimivo otroško olje :lashing: (s certifikatom :D: )

Nina, kakšne so kaj sestavine (če spregledamo Parfum :verymad: )?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jaz dojenčka ne bi s tem negovala, ker mislim da se najde kaj boljšega brez parfuma. za nego odraslih, ki niso občutljivi na dišave oz. ki želijo da je izdelek odišavljen pa je ok. :yes:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Članek:(NE)KVALITETA OTROŠKIH OLJ

ko kupujete, preverite razna olja od Mercatorja (Lumpi), Johnson&Johnson olja itd.

Pri delu v lekarni sem se srečala z mamicami, ki so v strahu, da jih babica ne bo nazmerjala, kupovale slabe izdelke…kljub ponujenim boljšim alternativam. Ne vem sicer kakšen je način dela babic – vsekakor pa svetujem, da se o oljih in na splošno o kozmetiki za dojenčke sami prepričate glede kvalitete.

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Si bom privoščila OT: marsikatera babica (kot tudi drugo med. osebje) se glede tega ne razlikujejo bistveno od povprečnih potrošnikov – prisegajo na “preverjene” znamke kot so Nivea, Penaten, Bübchen, ipd., kaj pa je dejansko v embalaži pa malo kdo preveri.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

johnson & johnson olja se reklamirajo kot izdelek, ki ga babice največkrat priporočajo. priporočajo ga pa zato, ker ma J&J močno oglaševanje in morda samo to poznajo.. :mistake:

so pa zgleda nekatere babice zelo “močne”, morda že kar nasilne v prepričevanju, kaj mora mamica kupit, en konkreten primer iz lekarne: mamici pregledam vse kar smo imeli in ji dam sestavinsko najboljši izdelek za nego njenega dojenčka + tudi iz prakse vem, da se obnese.
    naslednji dan njen mož prilaufa v lekarno in prosi, da izdelek zamenjamo za drugega (s 3 parabeni, BHTjem in parafinom), ker babica noče negovat dojenčka z izdelkom, ki smo ji ga priporočali v lekarni. dobesedno je izsilila, da so starši kupili sranje za svojega otroka. :frantic:

jaz sem že potem začela razmišljat, če imajo morda babice finančno kaj od tega :think:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico