ORIFLAME – krema Optimals Day Shield SPF 30

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Kozmetika za in po sončenju Kozmetika z UV filtri za obraz ORIFLAME – krema Optimals Day Shield SPF 30

Ta tema vsebuje 2 odgovora, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Lena Lena 7 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavine: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, dimethicone, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, glycerin, isononyl isononanoate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, cetearyl alcohol, cetearyl glucoside, isodecyl neopentanoate, diisopropyl sebacate, lauryl lactate, butyrospermum parkii butter, methyl methacrylate crosspolymer, potassium cetyl phosphate, tocopheryl acetate, decyl glucoside, dimethiconol, parfum, methylparaben, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, imidazolidinyl urea, propylparaben, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, sodium lauroyl lactylate, disodium edta, propylene glycol, xanthan gum, ceramide 3, sodium hyaluronate, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, bht, carbomer, phenoxyethanol, ceramide 1

Komentar: vsebuje UVA in UVB zaščito, in sicer dva UVB, en UVA in širokopasovni UVA & UVB filter, ki je hkrati tudi stabilizator drugih filtrov. Zaščita je glede na filtre in njihovo vsebnost (vsi so nekje na začetku seznama) dobra. Komedogenost je možna (za zelo občutljive-zaradi isononyl isononanoate in butyrospermum parkii butter- na 7. in 14. mestu na seznamu). Mehča in vlaži kožo, vsebuje vitamin E. Posebej primerna za tiste, ki jim anorganski filtri ne ustrezajo ali jim mašijo pore.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tole kremico uporabljam letos poleti in sem z njo zadovoljna.

Moje zelo občutljive pore so jo odobrile in se ne mašijo preveč. :lol1:
    Nanaša se pač tako kot večina krem s faktorjem, je precej bela in moraš pazit, da jo dobro razmažeš.
    Nanose bi naj ponavljal vsaki 2 uri, vendar si jaz namažem samo zjutri in dam gor make up in to je to. Faktor ima 30, kar je za mene čisto dovolj, ker se že na splošno izogibam soncu.

Cena mislim, da ni pretirana. Jaz sem jo dobila, ko je bila v akciji in je bila samo 3€.
    Ko jo porabim mislim, da bom poskusila še Avene in bom potem videla, če bo še ta prišla kaj na vrsto.

Splošna ocena:
    4/5

Profile photo of Lena
    Lena
    Član

Tudi jaz jo letos uporabljam. Mi je všeč, saj mi ne povzroča mašenja por, česar sem se bala. Ne zdi se mi težka, kot nekatere kreme s filtri….poleg vsega je še izredno poceni.

Moja ocena: 4

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico