Opekline

Ta tema vsebuje 21 odgovorov, ima 10 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of mademoiselleT mademoiselleT 5 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Punce včeraj sem naredila eno veliko neumnost..in sedaj imam posledico..krvavo rdečo kožo, opečeno od sonca :no: ..peče, boli, premikam se komi :confused: ..tako hudo še nikoli nisem imela..Kaj najbolje pomaga pri opeklinah? Bepanthen?

Hvala že vnaprej :flower1:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Meni je vedno ful pomagal navaden jogurt… lepo hladi (sicer ko se posusi smrdi kot kuga!)…
    Potem ko se posusi ga nezno dol speres (ali pa z mokro brisacko odstranis) in jovo na novo…

Ali pa kaksna aloe vera, samo meni je bolj jogurt pomagal..

anncheek
    Udeleženec

ja jogurt bom potem zvečer…rabim nekaj drugega nesmrdečega, ker grem delat:)

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Bepanthol ima tudi eno hladilno peno v spreju.

Profile photo of lana
    lana
    Udeleženec

Jogurt res pomaga, pa aloa vera geli, kreme za po sončenju, seveda z dobrimi sestavinami, pa mogoče ribja mast.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Samo za v sluzbo..
    Ribja mast smrdi, jogurt tudi, aloe vera pa je taka sticky.. :(

Profile photo of lana
    lana
    Udeleženec

Ja, ribja mast res smrdi :lol1:

anncheek
    Udeleženec

okej sem šla do lekarne in vzela bepanthol losjon za telo za nego vzdražene in pordele kože, ki hladi in blaži..pa upam da pomaga..zvečer pa se ne debelo namežem z jogurtu in upam, da bom lahko spala, ker danes ponoči ni šlo, vse skupaj preveč peklo, pa sem se mazala z hawaiian tropic cool aloe gel, ki mi je lani super pomagal..letus pa bol slabo, pa še ni eno leto od odprtja..ker sem ga lani augusta kupla.
    hvala vsem za nasvete :flower1:

Profile photo of lana
    lana
    Udeleženec

Pozna katera Urgo emulzija za opekline:

Sestavine: CALENDULA OFFICINALIS (VRTNI OGNJIČ), VITAMIN E (ALFA-TOKOFERILACETAT),
    ALANTOIN, POMOŽNE SNOVI, PREČIŠČENA VODA do 100 g. Vsebuje parabene.

vir

anncheek
    Udeleženec

lana jaz se sicer ne spoznam preveč na sestavine ampak jaz tega nebi uporabljala, zaradi parabenov. ker nanašaš izdelek na poškodovano kožo. Nina bi znala o tem kaj več povedati.

Profile photo of lana
    lana
    Udeleženec

Tudi mene ti parabeni skrbijo, zakaj jih tlačijo notri, kaj so to pomožne snovi? Bo Nina kaj več povedala o tem. :yes:

anncheek
    Udeleženec

škoda ker ni INCI sestavin..v pomožne snovi mislim da spadajo tudi konzervansi.

Profile photo of majams
    majams
    Član

@lana wrote:

Pozna katera Urgo emulzija za opekline:

Sestavine: CALENDULA OFFICINALIS (VRTNI OGNJIČ), VITAMIN E (ALFA-TOKOFERILACETAT),
    ALANTOIN, POMOŽNE SNOVI, PREČIŠČENA VODA do 100 g. Vsebuje parabene.

vir

Ja, jaz poznam. Ko sem šla v lekarno po kremo za opekline, mi je farmacevtka najprej ponudila vichy kreme, ki so sestavinsko obupne :verymad: oz. verjetno bolj obupne kot ta. Ko sem ji rekla, da bi rada prav kremo za opekline, mi je dala tole. Je bila kar učinkovita, ker kreme z alojo so kožo, ki je bila kar precej opečena, samo skupaj vlekle, ta krema je pa lepo hladila in blažila, brez da bi zategovala.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Sem pa včeraj v spletni reklami videla, da ima naslednji četrtek tudi Hofer v ponudbi nekaj za blaženje opeklin: KLIK.

Nimam pojma, ali je kaj novega ali pa je morda nekaj, kar so ponujali že pretekle sezone, bi pa bilo zanimivo videti sestavine.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Hoferjeva zadevica proti opeklinam je super. Jaz je sicer nikoli ne potrebujem, jo pa vsi ostali okrog mene. :lol1:
    Sestavin kot takih pa ni.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico