OMBIA – krema Sun SPF 20

Ta tema vsebuje 2 odgovora, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 8 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

SESTAVINE: aqua ( :edance: ), alcohol denat., octocrylene, capric triglyceride, butyl methoxydibenzoylmethane, C12-C15 alkyl benzoate, glycerin, phenylbenzimidazole sulfonic acid, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenil triazine, aminomethyl propanol, vp/hexadecene copolymer, tricontanyl pvp, panthenol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, tocopheryl acetate, carbomer, disodium EDTA, bisabolol.

Evo, sem nabavil Ombia Sun kremo za sončenje z vitaminom E in SPF 20.
    Cenovno je zelo ugodna, sonce me še pri uporabi ni speklo, lepo se razmaže in hitro vpija.

Tegobe: moti me oster vonj po alkoholu takoj po nanosu, ki verjetno prihaja od denaturiranega alkohola, ki služi kot konzervans (a je tako Nina?)

O sestavi mi bo Nina prerokovala, kirga hudiča si na faco mažem :dance3: !

Ga priporočam. :yes:
    Pa še slika bedna kot jaz :youwish:

EDIT: Hvala Nina :thumbsup:
    Na anketi sem izpolnil “dober izdelek, priporočam”, ker glede zaščite po Ninini dizertaciji ni frke.
    Kot sem že omenil je moteč vonj po alkoholu (sicer samo prvih nekaj minut po namazu, pa vseeno), kljub temu pa mi ne izsuši in ne iritira kože.

Največji plus kreme pa se pokaže, ko mi zmanjkajo zaloge alkohola. Narišem črtico kreme na mizo in pozaugam :flirt2:, pa sem takoj še 2 uri dober :edance:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ima dobro širokopasovno zaščito: dva UVB filtra, en UVA filter in en širokopasoven UVA&UVB filter, ki zelo dobro absorbira UVA žarke in tudi stabilizira UVA filter, ki je naveden na petem mestu. Nima mineralnih filtrov, tako da je primeren tudi za tiste, ki imajo z njimi težave (npr. mašenje por). Plus: vitamin E, pantenol, bisabolol, je brez parfuma.
    Alkohol je dodan v izogib ostalim konzervansom, s katerimi je na soncu možna fototoksična reakcija, pa tudi zaradi lažje teksture kreme- pri teh je namreč večja možnost mikrobiološke kontaminacije.
    Bolje je, če je samo alkohol kot denaturiran alkohol (ta ima dodane denaturante, za katere pa na embalaži ni navedeno, kateri so uporabljeni).
    Če nimate zelo občutljive kože na alkohol (ki kmalu po nanosu sicer izhlapi), ga zaradi dobre zaščite, lahke teksture in drugače okej sestave, priporočam. Ni pa primeren za otroško kožo.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mislim, da je tale meni povzročala mozoljčke.
    Od Ombia SPF krem sem si najbolj zapomnila otroško 50 SPF, ki mi je povzročila grozno srbečico in je bila nasploh zelo neprijetna. Slabša je bila samo Amay(?) SPF krema.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico