OMBIA COSMETICS – Čistilni gel

Ta tema vsebuje 8 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nati Nati 6 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sestavine:
    Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Aloe Barbadensis Gel, Coco-Clucoside, Sorbitol, Chamomilla Recutita Extract, Urea, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Glyceryl Oleate, Butylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Serine, Lactic Acid, Parfum, Allantoin, Phenoxyethanol, Sodyum Xydroxide, Sodium Chloride, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, CI 42090, CI 47005

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

všeč mi je ker vsebuje ekstrakt kamilice in pa aloe vero.
    me pa motijo tisti parabeni na kupu zadnje čase se jih izogibam

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sedaj že nekaj časa za jutranje čiščenje obraza uporabljam Ombia Cosmetics čistilni gel za normalno do mešano kožo.

Kožo dobro očisti a je še vedno nežen in mi je ne izsuši. Gel se skoraj da ne peni, kar je meni osebno zelo všeč. Porabi se ga malo, brez problema mi odstrani tudi očesni MU (dve plasti maskare in mineralne senčke).

Vonj je zelo specifičen – citrusen z meni neprijetno umetno noto. Vendar mu vonj oprostim, ker boljše zamenjave za Bubchen malinico še nisem našla.

Tudi sestavinsko mi je OK – neagresivni čistilci, aloe vera, pomirjevalci ter koktejl konzervansov, ki bi sicer lahko bil brez parabenov a gre za tako majhne količine, da me to ne moti. Parfum bi lahko izpustili, vendar mi (zaenkrat) ne povzroča iritacij.

Embalaža vsebuje 150 ml brezbarvnega gela, ki ima rok trajanje 12 mesecev po odprtju. Pokrovček se lepo odpira … mogoče celo prelahko, kar bi znalo biti problem za tiste, ki bi ga večkrat prenašali sem ter tja. Odprtina je ozka in omogoča natančno doziranje.

Gel lahko kupite samo v Hoferjevih prodajalnah, cena je 1.99 EUR.

EDIT: Jaz sem ga morala opustit, ker nikakor ne gre skupaj z mojo drago Avene 50 SPF. Če uporabljam samo kremo ni problem, če uporabljam samo gel tudi ni problematično, skupaj pa sta katastrofalna kombinacija. Mozolj na mozolj.

In ker za Avene sploh nimam zamenjave, je šel gel naprej. :(

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Tudi sama sem nabavila ta gel :)
    Prvi vtis je, da temeljito a vseeno zelo nežno očisti kožo, vonj je meni prijeten, verjetno pa se ga bom po nekem času kar naveličala, čeprav ni zelo močan(vonjev se hitro naveličam). Najbolj všeč mi je to, ker kože sploh ne izsuši, kot npr. Bubchen penica, kjer je obvezno treba nanesti tonik, tukaj pa ga skoraj da ne rabim. Podrobneje poročam, po daljši uporabi, upam da bo mi ustrezal :lashing:

EDIT: Žal se mi je zdelo, da mi tale gel maši pore(glicerin?).
    Sicer si nisem 100%, ker ga nisem uporabljala dolgo časa, mogoče je bilo krivo kaj drugega (prehrana, hormoni..), druga stvar pa je, da sem spet nabavila eno penico, ki mi je nekako ljubša kot gel-bolj praktična. Drugače pa se mi zdi tale gel za tiste, ki nimajo problemov z glicerinom super :thumbsup: (dober občutek na koži med uporabo in po njej, nič zategovanja itd.)

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

Meni tudi po začetnem navdušenju ni več odgovarjal. Se mi zdi, da je pustil film na koži, kar se je rezultiralo v majhnih vodenih mozoljčkih. Po prenehanju uporabe gela so izginili.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Imam iste težave … povzroča mi mozoljčke. Drugače bi bil pa super.

Da malo dopolnim oceno:

Po daljši uporabi ugotavljam, da mi izdelek ne ustreza in ga koža slabo prenaša. Mozoljčkov je vedno več, pa se mi zdi, da je krivec prav gel v kombinaciji z UV-zaščitnimi kremami. Kože ne izsuši.

Gel je z vodo mogoče zelo lepo speniti in lahko potem z bogato peno dobro očistite makeup, je pa embalaža nekoliko štorasta (podobno kot pri Schellerjevih gelih) in če niste pazljive lahko odleti tudi kak noht. :yes:

Cena je nadvse ugodna.

Priporočam vsem, ki nimajo težav z mastno kožo, nagnjeno k nečistočam.

Ocena: 3/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Gel sem na svoji mesani kozi uporabljala kaksen teden, potem pa sem ugotovila, da mi nazalost masi pore. Uporabljala sem ga zjutraj in zvecer (mineralni puder mi je lepo odstranil, okrog oci me je blazno pekel) vendar mi ni bil vsec, saj sem imela vedno po uporabi obcutek kot da imam na kozi nekaksen lepljiv film, tega obcutka se niti po uporabi tonika nisem znebila (essential care vrtnicni tonik), zato sem gel enostavno vrgla stran.
    Gel je konsistence gela :lol1: , uporaba ni ravno zelo prakticna (kaj hitro ga iztisnemo preveč), vendar glede na ceno, ki je okrog 2€ mu tega niti ne zamerim.
    Ok gel za neobcutljive na glicerin, vendar noben presezek ;)

Tale gel uporabljam, kadar sm pri fantu in pozabim svojega. Cene ne vem, pakiran je v tubici z luknjico za doziranje, praktično.

Gel je goste strukture, ob stiku z vodo se bolj malo peni, ampak odstrani očesni make up in ostala ličila. Diši lepo, blag citrusni vonj, ki ni vsiljiv. Imam mešano kožo, po uporabi je mehka, mi je ne izsuši, vendar vseeno uporabim tonik in nato še kremo.

Uporabljam ga redko, tako da ne vem kako se obnese ob vsakodnevni uporabi in na daljši rok. Verjetno ga ne bi kupila, zaradi prejšnih mnenj arsovk, saj si ne želim mozoljčkov. :)

3/5

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Gel ima malo prenovljeno embalažo (isto je tuba, samo napis je malo drugačen), sestavine pa so ostale iste.

Kupila sem ga verjetno kak mesec ali dva nazaj, ko sem potrebovala nov gel in sem bila ravno v Hoferju, pa sem se spomnila na to, da ga je gejba pohvalila in sem ga vzela.

Pri meni je minusov odločno več kot plusov – sicer super odstrani make up (tudi z oči, nič ne peče) in ne izsušuje, pa še poceni je (okoli 2eur), ampak struktura tega gela je grozna…prav težko mazljiv je, gost in ga je nemogoče lepo razmazat po obrazu, še težje pa izprat…sintetičen vonj mi tudi ne odgovarja – sicer ne smrdi, ampak prijeten mi pa tudi ni. Odkar za obraz uporabljam pretežno naravne izdelke, mi vsak sintetičen vonj v izdelku za obraz smrdi.
    Ker je gel tako gost, ga je iz tube, ki je sicer čisto praktična, precej težko iztisniti…

zdaj ga uporabim na vsake kvatre enkrat, ker nerada stvari mečem v koš. Ampak porabila ga gotovo ne bom do konca…

glede na ceno mi nakupa ni žal, ponovila ga pa gotovo ne bom

2/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico