Olje semen črnega ribeza (Ribes nigrum)

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SESTAVINE V KOZMETIKI Olje semen črnega ribeza (Ribes nigrum)

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 3 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 5 let, 5 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Olje iz semen črnega ribeza je zelo bogato z gama-linolensko kislino (nekaj procentov manj kot boragino olje), linolno kislino in alfa-linolensko kislino. Zaradi protivnetnega delovanja GLA je primerno za uporabo po sončenju, za nego suhe in tudi mešane kože, pri raznih kožnih ekcemih.

Olje črnega ribeza vsebuje tudi oktadekatetraenojsko kislino (angleško: stearidonic acid), ki je metabolit alfa-linolenske kisline. V našem telesu je za pretvorbo alfa-linolenske kisline v oktadekatetraenojsko kislino potreben encim delta-6-desaturaza. Aktivnost tega encima se s starostjo zmanjšuje, delovanje je lahko zmanjšano tudi pri nekaterih kožnih obolenjih. Zmanjšana aktivnost encima delta-6-desaturaza ima za posledico nepravilnosti v sintezi in pretvorbi esencialnih maščobnih kislin-tvorba takšnih maščobnih kislin ima lahko negativne učinke na kožo.

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

Kje se ga pa kupi?
    Ga katera uporablja?
    :flower1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ponudba je bolj slaba..bom jaz malo pogledala kakšno je stanje v lekarni pa če se ga da naročit – sporočim;)

Profile photo of snezka
    snezka
    Član

super, hvala :dance1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jutri sporočim;)

tukaj pa še članek o olju semen črnega ribeza :wink1:

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

A je morda katera že imela kapsule črnega ribeza znamke Hafesan? Me zanima, kako se je obneslo, ker razmišljam o nakupu. Morda ktera ve, če imajo v dm-u kakšne kapsule črnega ribeza? Hvala. :flower2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

jaz sem tudi že razmišljala o nakupu kapsul, pa mi trenutno pade na pamet tudi samo hafesan. če katera še kaj najde, naj napiše;)
    izkušenj pa še nisem slišala…

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico