OCM – Oil Cleansing Method

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA OCM – Oil Cleansing Method

Ta tema vsebuje 21 odgovorov, ima 12 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Plain Jane Plain Jane 5 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

@timnala wrote:

V nosečnosti se mi je koza ful porihtala in tud zdej mam kar lepo, mam pa mal zamasene pore na nosu in bradi (ni vidno, ampak ce napnem kozo). Tak da bom rajsi to maslo uporabila za drug namen. Aja pa mal kuperozna licka imam, ampak se mi zdi, da se mi z EC vrtnica to nekak umirja oz. nimam vec tak fejst :cheer:

Se pa spravljam delat OCM dans zvecer :cool:

@busybee wrote:

Kaj je OCM? :blush1:

@busybee wrote:

Kaj je OCM? :blush1:

@darksome wrote:

BB mislim, je to Oil Cleaning Method..enostavno povedano je to metoda, pri kateri naneseš na kožo olje in pokriješ z mokro(?) toplo brisačo. S tem naj bi se pore odprle, olje pa naj bi nase vezalo nečistoče ala ogrci :silly: nekateri pripisujejo zelo dobre učinke tej metodi, drugi pa ji prav nasprotujejo..

@busybee wrote:

Aha, hvala. :lol1:
    Moram poskusit tudi sama, če to kaj deluje. :)

@pupyka wrote:

Meni je tale metoda samo še bolj zapacala pore. Odvisno pomoje od kože kakšna je in kako odreagira. Je pa to tako ja da si lepo na obraz namažeš ricinusovo olje masiraš nekaj časa in daš na obraz toplo brisačko da ti odpre pore in počakaš da se ohladi pol pa si lepo vse to dol zbrišeš ampak zelo temeljito da ne ostane nič gor pol pa si obraz zmočiš z hladno vodo da se pore zaprejo in to je to. Tako sem vsaj jaz delala :)

@busybee wrote:

Hvala pupyka. :hug:

A je vseeno, katero olje uporabiš? Doma imam jojobino.

@timnala wrote:

Cer :)

Smo se potepali cel dan in se mi zdej ne da OCM delat.. je pa res ja OCM je oil cleansing method (je na netu kar nekaj o njej) – uporablja se pa ricinusovo (ricinovo?) olje, ker ima cistilni ucinek. Ga je pa treba res obrisat potem dol.

Kakor so ze omenile, ene ful hvalijo to, druge nasprotujejo, sam mors pa poskusit in videt, ce ti odgovarja. Gre pa po principu, da naj bi to olje izpodrinlo mascobo v porah in pac te ogrce pritisnila ven..po kmecko razlozeno, ampak tako sem jaz zastopila. Lahko pa, da se motim :confused:

@pupyka wrote:

@busybee wrote:
    Hvala pupyka. :hug:

A je vseeno, katero olje uporabiš? Doma imam jojobino.

Kot vem jaz se uporablja lahko samo ricinusovo.

@nina wrote:

Za tole metodo z ricinusovim oljem pa sem kar malo skeptična..se obnese v praksi?
    Meni pore super odpre glinena maska in para…

@timnala wrote:

O OCM sem malce brskala po spletu in je kar veliko privrzenk in navdusenk, tako da sem se odlocila poskusit.. Bom porocala se o moji izkusnji cez neki casa :wink1:

@nina wrote:

Super, me zanima učinek v praksi…

Kako pogosto pa se dela OCM?

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Menda lahko vsak dan oz. mislim, da je to pogojeno s tem kolikokrat na teden se ti ljubi :lol1:

Postopek:
    – namazes se z ricinusovim oljem, ce imas bolj suho kozo lahko primesas olivnega, ki vlaži
    – vmasiraš olje v obraz
    – krpico namočiš v toplo (vročo) vodo ali kamiličen čaj ter jo daš na obraz, da odpre pore
    – čez cca. 5-10 minutk obrišeš dol (treba je orng obrisat olje dol, ker s tem tud obrišeš svinjarijo zraven, lahko tudi umiješ s penico, da gre vse dol)

Ne smeš masirat, ko imaš pore odprte, ker vmasiraš svinjarijo zraven. Ni ti treba prej MUjota dol spravljat, ker ima ricinusovo olje čistilni učinek in očisti tudi to zraven.
    Menda je nekaj po principu da klin se s klinom zbija in da samo maščoba lahk vn spravi maščobo (iz por).
    Ene so pisale, da so jim ogrci dobesedno poskakali ven. Ene niso zasledile učinka, edino bolj mehko kožo. Enim pa ni ustrezalo, tak da kot že vemo, vsaka koža je posebna in rabi posebno nego.
    Lahko pa ko daš krpico dol in imaš pore odprte malce NARAHLO stiskaš npr. nosek ali pa brado, da gredo ogrci lažje ven. To je to :wink1:

Profile photo of Willow
    Willow
    Član

OCM sem sprobala nekajkrat. Katastrofa :roll: Mogoče za suho kožo, pa še to bolj kot ne, ker je odstranjevanje gostega olja z brisačko precej grobo.

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

sem tudi jaz sprobala to metodo in mi ni odgovarjala.. olje samo z vodo ne moreš spravit dol, zato je treba precej drgnit z brisačko…tudi učinek ni bil bogvekaj. V glavnem, preveč packanja za moje pojme.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Moram rect, da kolkr sm brala, da ce ti na zacetku zapacka obraz to ni nic slabega, ker se koza zacne cistit.

Res pa podajam mnenje sam od prebranega..zacnem dans prakticirat pa javim svojo izkusnjo :)

Jaz sem že večkrat poskusila z vsakodnevno uporabo OCM, ampak se mi nikoli ni obneslo. Na začetku sem bila vedno povsem navdušena, kar je minilo, ko mi je po nekaj dneh obraz zacvetel. Najbrž nisem dovolj dobro odstranjevala olja z obraza, pa sem zelo drgnila s krpico. :confused: Ne vem … če bi našla kakšen način, ki bi nedvomno odstranil vse olje (in maščobo ter umazanijo) z obraza, bi poskusila. Tako se bom držala preverjenega čiščenja obraza.

Sicer pa nasvet za tiste, ki nameravate poskusiti, in tiste, ki ste poskusile, pa vam ricinusovo olje ni odgovarjalo – potrebno je narediti mešanico ricinusovega olja in olivnega, saj prvo zelo izsuši kožo (da, tudi mastno). Razmerja prilagodite tipu kože. Jaz imam mešano, zato sem delala 70 % ricinusovega in 30 % olivnega, pa je bilo ok. :) Ko sem na začetku uporabljala samo ricinusovo, mi je kožo zelo izsušilo (prav luščila sem se). Uspešno čiščenje! :))

Profile photo of Anamarija
    Anamarija
    Član

Ja, z olivnim se ga meša. Ni pa ricinusovo edino olje, ki se ga lahko uporablja. OCM delajo s praktično katerimkoli, samo da odgovarja koži.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Super. Hvala za vse informacije. Bom preizkusila.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

@krvava_meri wrote:

Jaz sem že večkrat poskusila z vsakodnevno uporabo OCM, ampak se mi nikoli ni obneslo. Na začetku sem bila vedno povsem navdušena, kar je minilo, ko mi je po nekaj dneh obraz zacvetel. Najbrž nisem dovolj dobro odstranjevala olja z obraza, pa sem zelo drgnila s krpico. :confused: Ne vem … če bi našla kakšen način, ki bi nedvomno odstranil vse olje (in maščobo ter umazanijo) z obraza, bi poskusila. Tako se bom držala preverjenega čiščenja obraza.

Danes delala prvic..hm..zanimiv obcutek na obrazu. Tole ricinusovo olje je pa res gosto pa se zmesala sem ga z olivnim :roll:
    Najprej sem obrisala s krpico, potem sem si pa obraz lepo umila z afriskim milom pa je slo vse dol..tak da ce ti ta informacija kaj pomaga za odstranitev olja. Res imam ko spolirano kozo, nikjer sledu od olja. :thumbsup:

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Ja, sem nameravala enako nardit, odstranit z afriškim milom. :lol1:

Afriško milo je že nekaj časa WL, tako da bi prosila za kratko info. čez nekaj časa, kako se je obneslo z OCM. Če vama ni odveč. :)

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Ozivljam temo..
    Danes sem si narocila dvoje olj in eno izmed dveh je tole ricinovo olje. :silly:

Tiste, ki ste to prakticirale kako se vam je po daljsi uporabi obneslo?
    A je ful slabo, ce imamo npr zelo zelo kvalitetno ricinovo olje in malo manj kvalitetno olivno olje? :think:

Bi ful rada poskusila, sploh ker mi packarije iz por ne spravi noben hudic ven…
    In med PMSjem je cel kaos s kozo, tako da… :roll:

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Tole sem se pa jaz danes spravila početi :)

Uporabila sem ricinusovo olje iz lekarne ter neodišavljen balm balm, ki ima polno olj noter. To zmes sem si vmasirala v kožo, potem pa dala gor brisačko, zmočeno s toplo vodo. Nič nisem drgnila, samo položila in pritisnila sem jo na obraz. Potem sem jo sprala in še parkrat položila na obraz, pa je olje lepo šlo samo dol, brez drgnjenja. Potem sem si kožo še umila z Essential care čistilnim gelom.

Rezultat je dokaj ok, ni pa čudežen. Kožo imam res mehko, ampak da bi opazila kakšno čudežno izginotje aken ali ogrcev pa ne. Bom poskusila vztrajati in ponavljati vsakodnevno kak teden, pa potem sporočim.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

po tem principu delujejo tudi čistila, ki so v bistvu zmes rastlinskih maščob, olj…
    Sem malo v dvomih, da bi to res ogrce odpravljajo :think: ..očisti že MU in nečistoče..

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Ne vem, meni ogrcev sploh ni scistlo.. . MU pa kaksne packarije na kozi ja. To definitivno.
    Drugace pa sem cutila podkozen mozolj, in sem si naredilia OCM, drugi dan pa je bil ze bel… hm hm hm..
    Kaj drugega pa ne vem povedat. Lepo zmehca kozo to ja…
    Ampak glede na to, da imam novo flasko olja bom kar nekaj casa to prakticirala.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico