Obraz si čistim … 2.del

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Obraz si čistim … 2.del

Ta tema vsebuje 55 odgovorov, ima 19 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kristina Kristina 1 leto, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Nadaljevanje debate iz Obraz si čistim …

Profile photo of Ursaa
    Ursaa
    Član

Tudi jaz bi se pridružila temu nakupu :blush1:

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Je tu kakšna navdušenka nad cleansing balmi? Jaz sem uporabljala dolgo časa od Inlight organsko čistilno kremo in to že ful let nazaj, še preden so ti balmi postali tako popularni. Trenutno imam pa od Body Shopa Camomile Sumptuous Cleansing Butter (osnova je karitejevo maslo) in sem zaenkrat ful zadovoljna. Ful dobro raztopi MU, dejansko ni potrebe po nobeni micelarni, razen mogoče za maskaro (sem šla čez še z micelarno, da vidim, če res vse odstrani in mi je samo mal maskare ostal). Naredi ful prijeten filing, brez zategovanja, ampak vseeno nimaš občutka, da imaš še kaj na koži.
    Seveda bi probala še najbolj slavni oh in sploh Emma Hardie Moringa Cleansing Balm, ampak je precej drag, čeprav ga je tudi količinsko kar veliko. Sem pa prišla na idejo, da bi si doma naredila ta balm, res ni nobena znanost. Še ena ideja več za božična darila. :))

Kot gel za obraz se mi je krasno obnesel L’Occitanov medeni in ga bom absolutno še kupila, trenutno imam pa njihovega za mamice in dojenčke, je tud fajn in zelo nežen. Priporočam. Pa še praktična embalaža je (na pumpico) in bo trajal celo večnost.

Profile photo of nikapika
    nikapika
    Udeleženec

Kako pa takšen balzam izgleda? Kot mleko za čiščenje?

Plain Jane
    Član

Ne, kot kokosovo maslo recimo. Inlight čistilna krema je pa rumenkasta pa malo bolj mehka. V trdem stanju je to in ko naneseš na obraz se raztopi.

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

To se ne spira z vodo ane?

Jaz sem še tako staromodna glede tega, se mi zdi, da ni tisto pika na i čisto, če se ne spere z vodo, bi mogla mogoče poiskusit, kako se pa za problematično kožo obnese?

Recimo z miceljno jaz samo MU odstranim, pa potem še z gelom umijem imn tonik obvezno pred kremo :)

nikapika
    Udeleženec

Jaz sem ista – ne zdi se mi, da bi bila koža očiščena, če obraza ne sperem z vodo.

Plain Jane
    Član

Jaz uporabljam metodo z bombažnimi krpicami namočenimi v toplo vodo s katero potem obrišem vse (vmes seveda spiram s tekočo vodo, eno krpico imam pa samo za enkrat). Tako, da res temeljito očistim in sperem, včasih pa zaradi boljšega občutka uporabim še gel. Podobno torej kot pri OCM. Micelarno pa vedno sperem.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Jaz tudi krpe uporabljam s čistilnim mlekom, podobno, kot se pri ocm dela. Nekaj jih imam iz mikrovlaken in potem še pilinga za obraz ne rabiš :)

nikapika
    Udeleženec

nikapika napisal/-a:

Moja najnovejša pridobitev :

http://www.iherb.com/nubian-heritage-african-black-soap-bar-5-oz-141-g/11242#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-us&w=nubian%20heritage%20african%20black%20soap%20bar&rc=20&sr=null&ic=1?rcode=rij823

Sem imela afriško črno milo dlje časa na WL, zdaj sem ga končno kupila in lahko rečem, da sem navdušena – odlično se peni in temu primerno očisti, kožo dobesedno spolira. Edino za suho kožo verjetno ne bo primerno, ker se mi zdi da bi znalo to milo kožo izsušiti.

Tole je moj zapis iz junija lani. Moje milo gre končno h koncu, kar pomeni da je to eden najcenejših čistilcev kar sem jih imela. Bom ponovila nakup. Drži vse kar sem takrat napisala, dodala bi še samo pripombo, da ima milo v notranjosti ovsene kosmiče, ki znajo biti precej grobi tako, da mila niti slučajno ne gre uporabiti neposredno na telesu ali bohnedaj na obrazu.

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Meni pa tole milo, ni naredilo nič proti mozoljem in grozo izsušilo kožo. Edino kar sem opazila je bila bolj sijoča koža. :confused: Po čiščenju me je grozno zategovalo, po drugi strani je pa imela koža tak lep zdrav sijaj. Čudno ane?

nikapika
    Udeleženec

Vem kaj misliš, takšen “spoliran” občutek, a ne?

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Pa saj to je dobro… a ne?! Se mi zdi, da je pa potem res pomembna nadaljna nega. Da daš dovolj hranilnih in vlažilnih stvari potem gor, da koža ni več izsušena, ampak samo res dobro (globinsko) očiščena.

Profile photo of nejko
    nejko
    Udeleženec

S temle:

http://bebishop.com.vn/schauma-baby-shampoo-waschgel-250-ml_i895_c117.aspx

+ Garnier oz. L’oreal micelarna in še ene gobice iz Müllerja.

Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

Nejko,pa je kul tale Shauma gel? :blush1: Prvič vidim,hehe.

Jaz uporabljam:

Vichy micelno
    Odstranjevalec očesnega make upa Ombia cosmetics
    Kahne tonik

Ponavadi kr v tem vrstnem redu..S tem,da zjutraj uporabim le micelno :ermm:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico