Občutljiva,razdražena,mozoljasta koža po telesu

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Občutljiva,razdražena,mozoljasta koža po telesu

Ta tema vsebuje 16 odgovorov, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 6 let, 2 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of yazminne
    yazminne
    Član

Pozdravljeni!

Moja koža je čedalje bolj čudna in ne vem zakaj. Namreč, po nadlahti imam mozolje,takšne majhne,včasih so kožne barve,včasih so rdeči. Na nogah imam po britju katastrofalno stanje: koža je po sprednji strani nog rdeča oz.vidijo se mi pikice,ki so okoli mešička, zadnja stran nog je brezhibna,lepa koža. Vendar sem danes opazila, da se mi je naredilo par mozoljev na zadnji strani stegen,ki jih prej nisem imela. Naj pa povem, da se pikice sploh ne vidijo,če za par minutk držim noge v zrak,po tem je koža lepa brez ene pikice; vendar je po pol ure spet ista pesem.Enako je če si noge malo zmasiram, potem tudi pikice izginejo,ampak ne za dolgo. Pomislila sem,če bi imela slab krvni pretok po nogah???
    Aja za britje uporabljam Gillette peno za občutljivo kožo,britvice s trojnim rezilom od Wilkinsona, po britju pa uporabim otroški puder. Ne mažem se z nobenim mlekom ali oljem za telo, ker se bojim, da se mi bo stanje poslabšalo, predvsem na predelu nadlahti in rok.
    Aja pa po tuširanju me včasih srbi koža po teh delih telesa.
    Drugače mam kožo na obrazu lepo,brez mozoljev,edino ogrce mam po nosu.Pa tudi ostalo kožo (hrbet,dekolte,trebuh) mam lepo in neobčutljivo. Ne vem pa zakaj mam tak problem z rokami in nogami :(
    Vse skupaj poleti zgleda zelo neestetsko in se počutim nesamozavestno, ker se tega ne da skriti.
    Prosim vas za pomoč in nasvet :flower1: Kaj mi priporočate?

yazminne
    Član

Nihče nima nobenega nasveta? :( Nina?

Profile photo of Fleur
    Fleur
    Član

Poglej v tole temo: KLIK

Nas ima kar nekaj podobne težave, ampak mislim da rešitve še nismo odkrile :roll: Na drugi strani te teme se omenja pilarna keratoza – mislim da je to tudi tvoj problem.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

pri omenjenm stanju gre za poroženela izvodila…in ponavadi res izzveni po najstniškem obdobju. tud sama sem imela to po rokah (ok.13 leta), zdaj pa ne več.

Meni je olje res pomagalo..še zdaj opažam, da mi na takih občutljivih in problematičnih delih telesa (če se mi občasno pojavijo) najbolj pomaga jojobino olje. sprobala sem pa že na tone krem in mazil in vsega – ene so se bolje odrezale, druge slabše.
    za srbečico, ki jo omenjaš, prav tako najboljše olja – lahko tudi svetlinovo v kombinaciji s kapsulami (kot prehransko dopolnilo); tudi boragino pride v upoštev.

yazminne
    Član

Fleur in Nina najlepša hvala za vajin odgovor. Tudi sama sem že pomislila za svetlinovo olje :) katero pa najbolj priporočaš? Jaz sem gledala od Melvite svetlinovo in boragino, pa tudi prehranska dopolnila od njih.
    Aja…kaj pa glede slabega krvnega pretoka? Ker pikice po nogah takoj zginejo,če si noge malo zmasiram….

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Glede krvnega obtoka pridejo v upoštev masaže, veliko gibanja … pospešiš tudi z olji, ki vsebujejo dodatek rožmarina, popra, sivke …
    Jaz in moj imava skoz doma essential care olje za sproščanje mišic (vsak svojo flašo :P ) – jaz jo uporabljam prav za pospeševanje krvnega obtoka na nogah, tudi izmenično z Alverde oljem proti celulitu…prav tako v anticelulitne namene (prav zaradi izvlečkov, ki pospešijo krvni obtok). Moj pa uporablja po športu za boleče mišice.

Sama čista olja brez dodatkov pa bi jaz prav tako izbrala certificirana – Melvita, Bergland … Sem gledala od Melvite boragine kapsule – bi se znalo dobro obnesti.

yazminne
    Član

Nina,najlepša ti hvala :flower1:
    Sem gledala cene od Melvitinih kapsul in se mi zdijo kar drage….cenejše alternative ni? Ker moj študentski žep ni ravno globok :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jaz sem si enkrat kupovala svetlinove kapsule, majo jih tudi v dm-u ..ampak ne vem katere znamke :think: mogoče še malo pobrskaš v podforumih:
    viewforum.php?f=27

yazminne
    Član

Jaz sem gledala tudi kapsule od Nutrilaba v Dm-u, mislim da stanejo nekje od 7 do 8 eurov.
    Sem pa malo brskala po netu in našla ta izdelek od Kneippa:
    Sestavine: Isopropyl Myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond Oil), Cetearyl Ethylhexanoate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Canaga Odorata Flower Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Topocheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Linalool,Citronellol, Benzyl Benzoate, Limonene, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Parfum, Topocherol

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

tudi okej olje (je pa odišavljeno)

yazminne
    Član

No, da poročam :)) Pred tremi tedni sem začela jemati kapsule s svetlinovim oljem od Nutrilaba, zaužila sem 2 kapsuli na dan (skupaj je to 1000mg svetlinovega olja). Kupila pa sem tudi tuš gel od Kneipp s svetlinom, losjona iz iste kolekcije nisem našla, zato sem se mazala z mandljevim losjonom, tudi od Kneippa. In moram reči, da se mi je koža res popravila: mozoljčkov po stegnih nimam več, po nadlahti so še vedno prisotni, ampak jih je veliko manj pa tudi koža na tem predelu je bolj enakomernega tona, koža po britju pa ni več tako razdražena. Zelo sem zadovoljna :D: in še enkrat hvala za vaše nasvete :flower2:

yazminne
    Član

Pozdravljeni :) spet se oglašam z upanjem da mi bo katera pomagala najti mleko/losjon za telo brez parabenov,alkohola in parfuma. Ni nujno,da je iz naravnih sestavin.
    Za vsak predlog bom zelo hvaležna :flower2:

Meni za tele mezoljčke na nadlahteh pomaga močno drgnjenje po tuširanju. Potem to fajn namažem z olivno kremo za telo.
    V 14 dneh po dnevnem prakticiranju je veliiiiko boljše :cheer:
    :luck: :luck:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

super, da se ti obnese.. :)

yazminne – brez parfuma ali tudi brez dišav eteričnih olj…? Ker naravni izdelki za telo imajo praktično vsi dišave eteričnih olj. Brez parfuma in dišav EO (in brez alkota in aprabenov) pa bi jaz pogledala Baleo, Sebamed, Avene, LRP, mogoče tudi Eucerin..

yazminne
    Član

Spet se javljam :) že pred enim mesecem se nehala jemati kapsule svetlina, tuš gel mam neki xy, z mlekom se tudi več ne mažem pogosto in kaj se je zgodilo? Sploh več nimam teh mozoljčkov (pikic) po nadlahti in stegnih, koža po tuširanju me ne srbi, po britju je koža lepa, enkomerne polti. Ker so se mi težave pojavile v poletnem času, sumim da je zato krivo sonce. Ne vem no….. kaj menit ostale?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico