Občutljiva, rahlo suha koža

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Občutljiva, rahlo suha koža

Ta tema vsebuje 31 odgovorov, ima 9 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kristina Kristina 7 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of sara30
    sara30
    Član

Pozdravljene punce

Moram povedat, da že dlje časa malce spremljam vašo stran in sem se odločila, da se prijavim še jaz. Na večini forumov, me moti, ker se člani tako radi kregajo med seboj; ter glavni administratorji tako radi napihnejo vso stvar. Upam, da mi bo še naprej prijetno vas brati in biti v vaši družbi. Sem kar dolgo oklevala ali naj se pridružim v vašo družbo :scared:
    Nina, tudi tebi pozdravček :flower2:
    Tudi par let spremljam malo kozmetike, sploh za nego kože obraza. In moram reči, da več
    kot prebiram, manj mi je vse skupaj jasno.

Verjetno bom dolga; ker moram nekako opisat mojo situacijo kože ter navesti izdelke, ki sem jih že poskušala. Da bi lažje mi Nina tudi svetovala kako in kaj naprej :ermm:
    Koža je pa občutljiva, suha (a tudi ne preveč). Če sem si dajala npr. preveč težke kreme; kot je Garnier (Total Comfort), je bilo za mojo kožo pretežko. Torej ni ultra suha koža, je pa vidno, ko si umijem obraz, da začne potegovati skupaj -kar je pokazatelj, da je le suha koža. Je pa tudi precej nagnjena k rdečici.

Do zdaj je moji koži krasno ugajala Artistry krema; Moisture Rich Protective SPF 15. A jo žal več ne izdelujejo in jo je nadomestila nova Essential linija, ki pa vsebuje precej oljnih izvlečkov, ki zgleda, da moji koži zelo škoduje.
    Minula mi je res krasno ustrezala zdaj dve leti, a letos od januarja pa imam skoz neke probleme. Kupila sem seveda to Artistry novo kremo Essential za normalno do suho kožo. A ne bo šlo z njo.
    Za večerno nego sem imela enako Artistry Time Defiance linijo; nočna krema za obnavljanje kože.

Za čiščenje obraza sem tudi zelo dolgo lahko uporabljala Schellerjev Mineralni gel za umivanje obraza. Potem mi po več kot letu dni uporabe ni več ugajal.
    Tudi s toniki sem že menjala. Začela sem z Garnier -roza različico. Nekaj časa ugajalo,
    nato spet ne. Potem kupila Green Line – Lift Stimulative. Tudi nekaj časa ustrezal, a
    se mi je zdel morda prelahek, ne dovolj hranilen za mojo kožo. Zdelo se mi je, kot bi si
    dala nanjo le vodo.
    Nato sem kupila od Nivee bivši roza tonik, ga tudi več ne izdelujejo.
    Več kot pol leta pa zdaj uporabljam zeleni Garnier tonik in menda mi bo ugajal še naprej.
    Saj niti tega več ne vem.

Aja, Schellerjev gel za umivanje obraza sem poskušala menjat z AOK vijolično peno. Ki je tudi proti poricam. Jaz jim imam ob nosu ponavadi ter brada. Sicer jih nimam.
    Sedaj mi pa ustreza že nekaj časa BabyLove Ultra Sensitive Waschlotion za umivanje obraza. Schellerjev gel sem zato menjala, ker se ga je koža naveličala. Sicer ne bi kar tko v tri dni nekaj menjala.

Ja, vmes sem nekaj poskušala z Clinians riževim gelom. A je tko limasto vse skupaj. Moji koži ni ugajal.
    Naj tudi povem, da če sem s katero kremo takrat falila, sem si nato namazala lepo nazaj z Artistry Moisture Rich Protective SPF 15 in je bila stvar rešena. Nisem se potem tolk časa mučila s temi kremami. Zdaj pa ne in ne, da bi se koža popravila.

Vmes sem tudi uporabljala morda enkrat ali dvakrat na mesec Artistry AHA serum. Krasno mi ugaja koži. Če je bilo več mozoljčkov, sem posegla kdaj pa kdaj Avene -Cleanance K…je tudi ok. Sicer ga ne sračkam veliko s kislinami. AHA serum ima mlečne kisline, ki so mi tudi uspešno uredile kožo.

V februarju sem pa uporabila na moji koži Suki izdelke. Sam limonin piling, ki se mi je zdel krasen. Grela sem ga v roki, da so se delci čisto stopili. Mi je ugajal očitno le navidezno. Nato njihov tonik za suho/zrelo kožo in enako kremico za to linijo. Tudi njihov serum od kamilice ter še korenčka sem dajala na kožo.
    Joj, po dveh tednih je bila katastrofa na koži. Alergija, koža prav utrujena. Se pravi Suki komplet škodoval.

Šla sem v lekarno, ker sem že čisto zmešana. Vsak mi reče drugače. Krema naj ima veliko SPF zaščito, potem da je tudi ta škodljiva v kremi, ker povzročajo kemični filtri tudi raka. Da je bolj zdrava mineralna zaščita.
    Ok, v lekarni dobim tester od Avene; Skin Recovery Cream (Calming Formula). Videla mi je, da imam kožo precej utrujeno. Jah, saj ni čudno, če nič ne najdem zanjo :mistake:

Dobila sem še takrat od La Roche Posay -Toleriante. A mi deluje preveč lahka morda.
    Aja pri tej Avene kremi mi je že naslednje jutro koža reagirala z alergijo, rdečico. Torej, ni ok zame.
    zdaj vseeno iščem kremo, ki bi imela neko SPF zaščito za poletje. Zdaj če sem v prostoru, res ne potrebujemo zaščite. Torej, katero kremo naj bi sploh še lahko probala, če sem na vse občutljiva??
    In katero kot nočno naj bi lahko uporabila?

Mi lahko Nina kako pri tem mojem zateženem problemu pomagaš?

Zdaj si mažem z Vichy -Oligo 25 (oranžna različica). S to kremo vem, da sem si pred leti mazala, ko sem bila še pri 25-ih. Mi je ugajala. A vem, da nima v sebi nič antioksidantov in še nobene zaščite.
    Upam, da mi do tega časa bo ta ustrezala, dokler ne najdem nekaj, da si najprej kožo pomirim in potem kako dalje? :waiting:
    Ko mi je Artistry zmanjkovala, mi je krasno ugajala Clinique Repairwear Lift SPF 15. Krasna je bila. A mi evo finance ne dopuščajo, da bi jo lahko si kupila. Skušam, če bi mi uspelo le še kje dobiti kak tester, da kožo vsaj malo spravim k sebi.
    Morda bi katera vedela, kakšna je pa Repairwear Lift nočna krema? Mislim, da je precej komedogena….Če je morda katera kdaj v Mullerju, če bi pogledala torej to nočno kremo; kako se vam zdi.

Se opravičujem, ker sem takoj pri svojem prvem postu tako dolga. Hvala vam za pomoč in strpnost pri moji tko dolgi vsebini.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Sara 30, jaz bi ti samo zaželela dobrodošlico in upam, da se boš imela v naši družbi lepo :lashing: . Nina pa ti bo sigurno vedela svetovati!

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Sara 30 dobrodošla;].
    joj imaš pa res problem z kožo :scared: .
    nekaj podobnega se je dogajalo moji sošolki, sicer je mlajša od tebe ampak vseeno njej je odgovarjala etre belle krema za kuperozno kožo.
    imaš kaj popokanih kapilar na ličkih?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sara30 :welcome:

Torej kar se tiče čiščenja – uporabljaš BabyLove Ultra Sensitive Waschlotion za umivanje obraza in je okej. Tonik imaš Garnier zelen in se tudi dokaj obnese. Za občasno uporabo proti ogrcem imaš Cleanance K.

Kar se tiče kreme s filtri – ni čisto tako, da so vsi kemični filtri slabi, mineralni pa dobri. Tudi mineralni niso tako nedolžni, če so v obliki zelo majhnih delcev. Potrebno je pogledat vsako kremo posebej – tako najbolje vidiš, kako dobra je zaščita (posebej UVA, ki ni pri vseh izdelkih dovolj močna). Meni osebno samo mineralni filter zelo maši pore – zato kupujem kremo, ki ima dobre kemične filtre in nekaj titanovega dioksida (mineralni filter).
    Jaz bi vseeno poskusila Avene emulzijo, SPF 20.
    A Avene skin recovery cream ima tele sestavine: AVENE AQUA. PARAFFINUM LIQUIDUM. CYCLOMETHICONE. BUTYLENE GLYCOL. GLYCERIN. GLYCERYL STEARATE. SQUALANE. BENZOIC ACID. CARBOMER. CHLORPHENESIN. PHENOXYETHANOL. TETRASODIUM EDTA. TRIETHANOLAMINE.
    Me zanima, ker mogoče lahko iz tega sklepamo, na kaj je možno, da si občutljiva..

Če imaš kje sestavine od omenjene Artistry kreme, jih prilepi, da pogledam, kakšni filtri so bili noter..kateri ti očitno ustrezajo.

Pri zelo naravnih izdelkih se včasih stanje samo prehodno poslabša, lahko pa si res preobčutljiva na določene izvlečke, kakšne sestavine eteričnih olj ipd.

Jaz bi ti za zvečer predlagala, da poskusiš z jojobinim oljem (ampak ga nanesi malo..toliko da se vpije)..na posamezne nečistoče (pri nosu, bradi) lahko naneseš lurčija. Meni ta kombinacija pomaga (pomaga mi tudi boragino olje in Suki serum kamilica).

Nekaj se bo že našlo tudi za tvojo kožo.. :wink1:

Profile photo of sara30
    sara30
    Član

Hvala vam za dobrodošlico nejka ter anncheek :yes:

Nina, živjo

Sestavine, ki si jih prilepila za Avene kremo, so prave ja. To kremo sem dobila. Pri kateri se mi je čez noč še poslabšalo vse skupaj. Da ne izključim Suki, ki mi je sploh vse poslabšal in se zdaj matram z vsem skupaj.

Tko da res ne bi upala več ga srati s kakšnimi olji.

Ti bom prilepila sestavine moje minule Artistry kreme (za normalno do suho kožo)
    Sestavine: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Glyceryl Dilaurate, Glyceryl Stearate, Glycereth-26, Octyldodecyl Neopentanoate, Butyl Methoxydibenzolymethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Aloe Barbadensis Gel, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alcohol, Vitis Vinifera Seed Extract, Phospholipids, Anthemis Nobilis Flower Extract, Sphingolipids, Cholesterol, Retinyl Palmitate, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Squalane, Proline, Panthenol, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Glyceryl Polymethacrylate, Propylene Glycol, PVM/MA Copolymer, PEG-40 Sorbitan Diisostearate, Dimethicone, Dipropylene Glycol Dibenzoate, PPG-15 Stearyl Ether Benzoate, Phosphoric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salycylate, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, C.I.NO.14700.

Sedanja Artistry Essential balancing lotion with SPF 15[/u] (za normalno do suho kožo).
    Sestavine:
    AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ZINC OXIDE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, ISODECYL NEOPENTANOATE, BENZOPHENONE-3, POLYSORBATE 60, CETEARYL ALCOHOL, DIPROPYLENE GLYCOL DIBENZOATE, PETROLATUM, SALVIA HISPANICA SEED OIL, OPUNTIA FICUS-INDICA STEM EXTRACT, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, PUNICA GRANATUM STEROLS, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ZEA MAYS OIL, PERILLA OCYMOIDES SEED OIL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, SESAMUM INDICUM SEED OIL, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, HYDROLYZED OATS, OENOTHERA BIENNIS FLOWER EXTRACT, YUCCA SCHIDIGERA LEAF/ROOT/STEM EXTRACT, AGAVE TEQUILANA LEAF EXTRACT, TAMARINDUS INDICA SEED POLYSACCHARIDE, TREHALOSE, MYROTHAMNUS FLABELLIFOLIA LEAF/STEM EXTRACT, ORYZA SATIVA BRAN OIL, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHERYL ACETATE, PANTHENOL, PROLINE, TETRAHEXYLDECYL ASCORBATE, CERAMIDE 3, BETA-SITOSTEROL, SQUALANE, CETYL ALCOHOL, LECITHIN, DICAPRYLYL ETHER, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CETEARYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, BEHENYL ALCOHOL, ISOHEXADECANE, PPG-15 STEARYL ETHER BENZOATE, CHLORPHENESIN, PROPYLPARABEN, PARFUM, DISODIUM EDTA, METHYLPARABEN, POLYSORBATE 80, TRIETHOXYCAPRYLYSILANE, MALTODEXTRIN, BENZYL BENZOATE, LIMONENE, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYLIONONE.

Ta mi torej zdaj ne ustreza.

Do zdaj mi je tudi fino pomagal tisti serum AHA od Artistry.
    Ti še te sestavine dodajam za lažjo predstavo. Kot si napisala, da boš vedela za sestavine. Vlažilni gel z AHA – kislinami, s posebnim delovanjem za izboljšanje videza zrele kože.

Sestavine:
    Aqua, PEG-20, Lactic Acid, Glycerin, Butylene Glycol, Lactobacillus/Acerola Cherry Ferment,
    Sodium PCA, Avena Sativa Kernel Extract, Panthenol, Citric Acid, Malic Acid, PCA, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cola Nitiva Seed Extract, Paullinia Cupana Seed Extract, Ilex Paraguariensis Leaf Extract,
    Anhfeltia Concinna Extract, Phospholipids, Sphingolipids, Cholesterol, Sodium Hyaluronate,
    Saccharide Isomerate, Hydroxyeththylcellulose, Xantan Gum, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol,
    Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben.

Kot nočno nego sem uporabljala Artistry Time Defiance; nočna krema za obnavljanje kože. Ta mi je sedaj po tej zmešnjavi tudi škodovala v nadaljnji uporabi. K sreči sem jo že prej skoraj porabila. Kanček mi jo je še ostalo.
    Sestavine:
    Water/Eau, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Isostearyl Palmitate, Butylene Glycol, Squalane, Dipropylene Glycol Dibenzoate, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Phenoxyethanol, Ppg-15 Stearyl Ether Benzoate, Parfum, Arachidyl Glucoside, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Cetly Alcohol, Carbomer, Glycine Soja (Soybean) Oil, Tocopherol, Panthenol, Centella Asiatica Extract, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Bioflavonoids, Tetrahydrodiferuloylmethane, Phospholipids, Vitis Vinifera Seed Extract, Glutathione, Tetrahydrodemethoxydiferuloylmethane, Lecithin, Citrus Grandis Peel Extract, Proline, Laminaria Digitata Extract, Superoxide Dismutase, Iodopropynyl Butylcarbamate, Tetrahydrobisdemethoxydiferuloylmethane, Zea Mays Kernel Extract, Palmitoyl Hydroxpropyltrimonium Amylopectin/Glycerin Crosspolymer, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Lecithin, Ceramide-3, Beta-Sitosterol, Alpha-Isomethyl Ionone,. Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Linalool.

Včeraj sem bila v lekarni, da vidijo mojo kožo. No, mi je rekla, da res deluje zelo utrujeno, vendar še čista. Le zlo utrujena. Ko sem ji rekla, da mi tista Avene škoduje, mi je dala potem La Roche Posay – Effaclar H in Hidraphase XL Legere SPF 15.
    Nisem zdaj še nič tega poskušala, ker se enostavno bojim.
    Aja, dobila sem tudi od
    A-Derma tole kremo, Exomega. Neka nova formula sestavin. Piše pa na njej, da je za telo in obraz. Reduces skin dryness, Calms Irritation, Reinforces The Skin’s Defence System.
    Sestavine ima takšne:
    Water (Aqua), Mineral Oil(Paraffinum Liquidum), Cyclomethicone, Glycerin, PEG-12, Glyceryl Stearate, Oenothera Biennis Evening Primrose Oil, Oenothera Biennis, PEG-100 Stearate, Myreth-3 Myristate, Polyacrylamine, Niacinamide, Avena Sativa(Oat) Kernel Extract, Avena Sativa, Benzoic Acid, BHT, C13-14 Isoparaffin, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Laureth-7, Phenoxyethanol, Triethanolamine.

Tole bom torej zdaj kar poslala. Ker sem že spet tko dolga. A evo, sestavine nanesejo vsebino. Pa še ko je tolk zmešnjave s to kožo.
    Kako bi tole vse skupaj analizirala Nina?

Zdaj od Suki res ne bi nič več dajala nase. Tudi olja bi zaenkrat raje izključila.
    Sem si pa snoč dala nase za nočno nego nazaj Clinique -nočno kremo Repeairwear Lift. Na koži mi je bil prijeten občutek. Če bi imela Nina kakšno možnost, da bi šla pogledat to kremo. Namreč ima zelo zelo dolg seznam sestavin in bi ga bilo težko prepisat v trgovini, ko te vsi po vrsti gledajo pri tako dolgem seznamu sestavin.
    In morda, da bi šla pogledat Clinique-Repeairwear Lift SPF 15. Ta mi je tudi krasno ugajala poleg minule Artistry. Ko bi še le lahko dobila kak tester….
    Če bi še ti dve kremici si ogledala, bi dobila še morda bolj popolno sliko, kaj se dogaja z mojo kožo, da je pa to Clinique sprejela.

Hvala za vsakršno pomoč.
    :flower1:

Profile photo of sara30
    sara30
    Član

Pa nadaljujem še z novim postom, da ne bodo tko eni polni. Morda se tudi težje da razbrati vse skupaj. Upam, da ni narobe, da na novo nadaljujem? :scared:

Aja, pa vem da pred leti so mi nekako v lekarni, ko so mi delali kreme, ugotovili, da mi zgleda škodujejo tudi vsa olja ter parfumi, sploh v zelo močnih koncentracijah.

Včeraj sem potem še šla v DEM, si ogledovala tudi tonike. Kaj vem, morda se je koža tudi tonika naveličala Garnier – zelenega. Tudi to je mogoče pri moji koži pričakovat. Morda bi morala tudi to menjat, da bi se vidlo kako in kaj.
    Ogledovala sem si tega novejšega od Nivee, saj mi ponavadi Nivea ni škodovala.

DELOVANJE IZDELKA
    Expert Lift lepotni tonik je del inovativnega negovalnega sistema proti povešeni koži NIVEA® VISAGE.
    Z redno uporabo sistem Expert Lift nudi takojšnje in dolgotrajne učinke ter pomaga narediti kožo opazno bolj napeto, čvrsto in gladko.

Vsi izdelki tega sistema vsebujejo 2 učinkoviti sestavini:

* Bioxilift – 100% naraven izvleček janeževih plodov, ki poviša raven koži lastnega kolagena* in tako dolgotrajno preoblikuje konture od znotraj.
    * Hialuronska kislina – vlažilna bioaktivna sestavina, ki zapolni strukturo kože od znotraj, za takojšen učinek bolj napete in gladke kože.

Sestavine:
    Aqua, Methylpropanediol, Glycerin, PEG-8, Pimpinella Anisum Extract, Sodium Hyaluronate. PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Trisodium EDTA, Caprylyc Glycol, Methylparaben, Pheloxyethanol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum.

Kaj meniš o tem toniku? Če ga analiziraš, bi bil ok zame za poskušnjo?

Nato sem gledala še tonik Green Line – za normalno in suho kožo.
    Sestavine:
    Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Allanotion, Bisabolol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Sorbitol, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Tea Lactate, Urea, Sodium Chloride, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Disodium EDTA, Dipotassium Phosphate, Potassium Phosphate, Geraniol.

Ta dva se mi zdita kar v redu. Kaj vem. Je pa res, da ne obvladam ravno angleški jezik. Osnovno ja in potem morda pri kakšni bolj natančni razlagi besed tudi kaj ne razumem in si lahko celotno sliko potem narobe ustvarim.

Ustavila sem se tudi še pri kremi neki najnovejši NIVEA – Pure Energy. V tej vidim, da ni tistega mineralnega Parrafinum olja.
    Delovanje izdelka:

Čudovito gladka tekstura poživi vašo kožo, da je pripravljena na nov dan z izjemno prijetnim občutkom. Formula s čistim sijajem v trenutku obdari vašo kožo z bolj sijočo, čudovito poltjo, ki traja ves dan:

* Obogatena z izvlečki marelic, vitaminom C in esencialnimi minerali ta poživljajoča formula oskrbi vašo kožo s potrebno dnevno količino hranilnih snovi. Tako je vaša koža videti in občutiti kar najbolje ves dan.
    * Pigmenti, ki odbijajo svetlobo, poživijo vašo kožo in ji dajo naravno zdrav sijaj.
    * Intenzivna vlažilna formula pusti na vaši koži prijetno mehak občutek z žametnim dotikom.
    * Posebna NIVEA VISAGE UVA/UVB zaščita v kombinaciji z vitaminom E ščiti vašo kožo pred škodljivimi zunanjimi dejavniki in prezgodnjim staranjem zaradi sončne svetlobe.

Sestavine:
    Aqua, Glycerin, Octyldodecyl Myristate, Stearic Acid, Cetearyl Isononanote, Cyclomethicone, Octocrylene, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Titanium Dioxide, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol Acetate, Calcium Pantothenate, Magnesium Sulfate, Prunus Armeniaca, Mica, Silica, Sodium CArbomer, Sodium Polyacrylate, Trisodium EDTA, Limonene, Hexyl cinnamal, Linalool , Benzyl Salyclate, Geraniol, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citate, Parfum,CI 77891.

Tudi ta mi deluje kaj vem…saj pravim. Zdaj sem že zmešana. Olja tistega nima. Parfuma tudi nima ne vem koliko…Naj bi imela tudi nekaj malega SPF zaščite.
    Tonik Nivea ima Hialuronsko kislino, če bi kaj pomagalo proti gubicam. Malo se mi že tudi delajo. Ta Pure Energy krema pa ima tudi nekaj vitamina C, ki naj bi tudi bil dober za gubice.
    Jao, ne vem več evo. Upam, da nisem smešna zdaj s tako veliko sestavinami. Prosim za razumevanje :mistake:

Kaj meniš Nina na vse to?
    Hvala še enkrat za pomoč :flower2:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

sara30 dobrodosla :flower2:

sestavine bo Nina pokomentirala, jaz ti pa zazelim prijetno pocutje med nami in da bi cimprej nasla nego, ki ti ustreza :thumbsup:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sara30 – :welcome: .

Jaz bi ti mogoče svetovala samo to, da se mogoče lotiš sprobavanja novega izdelka na delu obraza. Fino je, da si ga naneseš samo na 1/2 in vztrajaš nekaj dni. Tako boš hitro videla kakšna je reakcija samega izdelka in ne kombinacija večih oz. hormonov …

Artistry Essential balancing lotion ima hitro mineralni filter, ki bi ti znal mašiti pore.
    Artistry Time Defiance pa je tudi kar komedogena.

Jojobino olje je v bistvu vosek, tako da se ti splača poizkusiti, če ti bo ustrezalo.

Sebamedove izdelke si že probala? Z mami sva tudi obe preobčutljivi na razne parfume & co., pa nama Sebamed kar ustreza kar se tega tiče.

Profile photo of sara30
    sara30
    Član

Amisa, živjo

Hvala za dobrodošlico. :yes: Upam, da se bo le kaj našlo zame.

In predvsem, da se bom tukaj dobro počutila.

Upam, da nisem predolga s temi mojimi posti; da vas punce ne motim preveč. Hvala še enkrat za potrpežljivost.

Uu, hvala tudi tebi Gejba za pozdravček
    Sebamed sem tudi že imela ja. A mi je tudi negativno reagirala koža. :mistake:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

sara30 jaz bi na tvojem mestu vsekakor probala z jojobico. Pa najprej bi dala kozi malo ˝pocitka˝, namesto tonika recimo zeleni caj in res samo tista kremica ki jo nujno rabis, da te ne zateguje itd. Po parih dnevih bi pa zacela zvecer z jojobo

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

In predvsem, da se bom tukaj dobro počutila.

Upam, da nisem predolga s temi mojimi posti; da vas punce ne motim preveč. Hvala še enkrat za potrpežljivost.

Ja upam, da se boš res :friends:
    Seveda nisi predolga…pomembno je, kaj je v postu napisano in če rabimo več informacij za rešitev nekega problema…je to čisto okej (je pa res fajn, če jih vsaj malo ločiš zaradi čisto “tehničnih zadev” pri odgovarjanju) – na koncu se iz tega itak vsi lahko še kaj naučimo :einstein: ..

Artistry prejšnja krema ima boljše filtre kot ta, ki jo imaš sedaj, in ti ne ustreza.
    Artistry nočna mi sestavinsko ni všeč.

Effaclar H – KLIK..ta se mi zdi, da bi ti lahko pomagala.
    Exomega še zaenkrat daj na stran.

Če ti Suki ni odgovarjal, seveda pusti zdaj te izdelke…
    Glede jojobinega olja bi pa na tvojem mestu vseeno poskusila – tukaj ni nobenih dodatnih izvlečkov, da bi ti lahko kakšne iritacije povzročali, po lastnostih je podobno sebumu, ki ga koža sama izloča….v primeru, da ti pa res ne bi bilo okej pa ga lahko uporabiš za telo, kjer se prav tako super obnese.

Lahko pogledam v Mullerju, ko bom kaj hodila..drugače pa jaz po novem kar primem izdelek v roke in sestavine s telefonom pofotkam – do tega imaš vso pravico…če ne se pa lahko tudi na forum ali name izgovoriš :lol1:

Tonik je od Nivee boljši…(ni pa zelo dober..)

Kar se tiče olj in parfuma – jaz bi rekla, da je tukaj predvsem pomembno, koliko je česa v kremi…odvisno od koncentracije.. Krema, ki ti je odgovarjala, je imela parfum…pa tudi olja so si med sabo zelo različna.

Pure energy – lahko da bi ti odgovarjala, čeprav namesto olj vsebuje estre, ki so potencialno komedogeni…če s tem nimaš težav potem seveda ni problema. Drugače pa ima nekaj zašlite – vsebuje mineralni filter, kar se tiče antioksidantnega delovanja je dobra (vit. E in vit. C, ki skupaj še toliko boljše delujeta – KLIK) – ta dva delujeta proti gubicam, hialuronska pa navlaži in zato pride do začasnega efekta zapolnitve gubic – ker jih zapolni z vlago…ni pa to pravo anti-aging delovanje.

Eno vprašanje – a Avene z zaščitnim faktorjem si že poskusila pa ti ni odgovarjala…ali ne upaš, ker ti druga krema od Avene ni bila ok?

Jaz bi na tvojem mestu poskusila jojobo (nanesi je čisto malo, toliko da se še vpije)…stestiraj tudi kremici od LRP – nista slabi in mogoče boš pa imela dobre izkušnje..
    Sporoči, kako se bo vse skupaj odvijalo.. :silly: :wink1:

Profile photo of sara30
    sara30
    Član

Hvala ti Nina tko izčrpnemu nasvetu :kiss1:

Da vprašam glede jojobice; da kasneje ne pozabim.
    Od katere firme bi bla dobra Jojoba? Verjetno jih je več verzij. Pa ni potem koža zlo mastna po njej. Sploh če se potem po telesu človek maže, so mastna oblačila. Ne vem, zato vprašam.

Omenila si tudi Lurčija nazadnje. Katera zadeva je pa to? Tudi kako olje?

Avene z zaščitnim faktorjem sem zdaj dobila testerček SPF 50 kot krema in emulzija. Nekaj tudi od Eucerina; mikropigment sun lotion 25.
    Nisem od tega zdaj še nič probala, tudi sončka zdaj ni veliko. Testerčke sem dobila v lekarni šele ta ponedeljek.
    Morda je bolje, da si koža zdaj opomore, potem pa poskusim to zadevo.

Če te lahko vprašam; kaj ti ni všeč v tisti nočni kremi Artistry Time Defiance? Katere snovi niso ok? BI blo fino se iz tega kaj res naučit :read:
    In enako za Artistry ta sedanja krema Essential, ki mi ne ugaja? Čudno, da mi je pa minula tko pasala.

In glede Green Line ter Nivee tonika; če lahko poveš, katere snovi ne bi ble morda za mojo kožo?
    Upam, da te ne prosim preveč.

Glede Mullerja. Če bi bila blizu Novega mesta doma ali Ljubljane, bi to lahko večkrat si privoščila; pa morda vsakič po nekaj prepisala. S fotoaparatom sem že skušala, a ti povem, da se prav nič ni vidlo, ker je vse tko bolj na malo napisano. Morda nisem bila jaz dober fotograf. :lol1:

Zato res, če imaš kakšno možnost, če si kje bližje, bi te lepo prosila, če morda greš pogledat in vidiš, kaj je pa tam v tisti kremi, da mi je ugajalo.
    Da ti povem še; zdaj imam dve noči še mičkeno testerja nočne Clinique, Repairwear Lift. In mi začuda odgovarja. Koža se čisto drugače počuti kot pri ostalih, ki sem ji poskušala. Morda ti celo uspe dobit kak tester zame izvedbe v nočni ter dnevni SPF 15 :thumbsup:
    Kako se ti zdi Clinique verzija? Tudi glede na pravo mero vseh antioksidantov v njej…če lahk mal pokomentiraš…
    Aja, pa Clinique Superdefense sem tudi imela in mi pa nikakor ni uspela. Morda ti ta podatek tudi pride kaj prav.

Ups, spet sem dolga.
    Nina, hvala ti za pomoč in bom seveda še naprej poročala, kako se bo obneslo vse skupaj.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Lurči je tole:

Green Tea Overnight Skin Rejuvenation

Pri sestavi te formule smo upoštevali znanje stare kitajske medicine, ki zeleni čaj ceni kot eno izmed najbolj pomembnih zdravilnih sestavin, ki kožo zdravijo in ščitijo. Kombinirali smo ga z riževo in bambusovo svilo, ki jo pridobimo iz vršičkov riževe in bambusove rastline (nikakor ne gre za rižev ali bambusov prah oz. škrob, ki sta bolj pogosta). Riževa in bambusova svila sta znani po svojih zdravilnih lastnostih in tem, da kožo ščitita. Ta puder s pomladitvenim učinkom resnično priporočamo za mastno kožo, ker vpija odvečne maščobe, še posebej pa je priporočljiv za uporabo ob lasni liniji, okoli nosa in brade ter povsod drugje, kjer se vam pojavljajo nečistoče zaradi odvečne maščobe. Pred spanjem ga preprosto nanesete na kožo s čopičem za mineralni puder, pri tem pa ga ne pozabite nanesti dvakrat povsod tam, kjer se vam pojavljajo nečistoče. Zjutraj bo vaša koža manj mastna, večje pore pa se vam bodo zdele manjše. Kožo umijete in očistite tako kot običajno ter nanesete mineralna ličila. Puder lahko pod svojimi običajnimi mineralnimi ličila uporabljate tudi podnevi. Ko ga nanesete, zelena barva čajevca na vaši koži praktično ni opazna.
    VIR – Čarodejka

Upam, da boš čim prej našla ustrezno nego. Se tudi sama tako lovim in te popolnoma razumem.

Profile photo of sara30
    sara30
    Član

BusyBee, hvala ti za pomoč tudi tebi :flower1:
    Grozno je tole ja. Katera nega pa tebi uspeva?
    Aha, to je puder. Vendar je za mastno kožo vidim. Hm :confused: ne vem, če je potem to za mojo suho kožo.

A tebi ustreza ta puder? Kakšno kožo imaš pa ti?

Komaj čakam, da še Nina pove, kaj meni za naprej. Morda je že uspela pogledat za Clinique kremo….
    Aja, Redness Solutions ima menda tudi Clinique. Ki je namenjena proti rdečici. Pozna katera to zadevo? kakšna je ta krema, je menda tudi dnevna s SPF zaščito.

Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Jaz imam mastno kožo z občasno izsušeno povrhnjico. Še pa čakam svojga Lurčija, tako da ti več ne morem povedat. Če te zanima sedaj opbstaja tudi Lurči za suho kožo. Poglej na sweetscents.com strani pod Specialty Minerals.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico