Občutljiva in srbeča koža

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Občutljiva in srbeča koža

Ta tema vsebuje 23 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of darksome darksome 7 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Sploh nevem kam naj to temo postavim, ker nevem, če so težave povezane med sabo.. Že nekaj časa opažam, da se po pranju lasišča pri meni pojavi še isti ali pa drugi dan srbečica, tako da se ta dan praskam, potem pa preneha. Nežnejši šampon je, manj me srbi..
    Poleg tega opažam, da imam na čelu nad obrvjo, vedno na enakem mestu včasih srbečo kožo, pa mesto ni izsušeno, le srbi. Včasih se začnem praskati tudi ob živčnih situacijah :ermm:
    Pesti me še nečista koža na dekolteju..enostavno ne vem kaj naj naredim, da bi se tega znebila :insane: , tudi tam se mi ob vročini ali v napetih situacijah pojavi včasih srbeč občutek, ob kateremu se začnem rahlo praskati..pa ne povsod, samo na določenem mestu, nekako vzdolž po dekolteju, bolj kot ne na sredi..če razumete :unsure:
    Imate kakšno idejo kaj bi to lahko bilo?

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

ne vem kaj bi to lahko bilo, ti pa svetujem cimbolj nezno nego oz. gel za tusiranje in sampon, dobro vlazilno kremo in cimmanj praskanja, tudi ce te srbi

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Joj, kupi si kakšen otroški oz šampon za dojenčke, bognedaj kakšne agresivne tlačit gor. Pa če se barvaš, se nehaj… Glede praskanja pa, potrudi se da se ne boš popraskala. Mogoče je to praskanje bolj psihičnega izvora (stres?) kot da bi te res srbelo.

Za kožo enako uporabljaj nežna mila (Solea Baby, Nivea Baby milo z olivnim oljem, ali pa Nivea Baby Nutri sensitive wasch lotion) in čez nanesi kakšne vlažilne nežne lotione, brez alkohola. To je moj amaterski nasvet no, jaz bi najprej tako poskusila. :confused:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

biba a se ti da prilimat sestavine za te izdelke ki si jih svetovala?

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

A veš da ne najdem sestavin… :verymad:

Samo tole majo napisano; http://www.nivea.si/products/show/12497

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

če bi lahko verjeli temu, kar proizvajalec napiše na etiketo, potem bi bil sleherni proizvod ultra nežen in najboljši za kožo…pa ni čist tko

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

saj zato sem rekla ce napises sestavine, ker razni Solea & Nivea baby niso vedno ravno primerni za kozo, kaj sele za ultra obcutljivo. Je treba sestavine preverit :wink1:

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Vem ja. Sam js mam tud precej občutljivo in suho kožo, pa so mi ti izdelki pomagali da mam še zdej v redu kožo -kar nekako popravili so jo, ne vem kako.
    Bom kasneje še malo pogledala za sestavinami…

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

darksome, kaj pa jojobino olje na dekolteju?

za lasišče pa ne znam nič pametnega svetovat, ker mam tut js podobne težave…

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

jaz imam na lasičšu iste probleme.
    razmišljam da bi šla nazaj na đonsons baby(ne vem točno kako se napiše, zato sem napisala tako kot se izgovori).
    zna katera pokomentirat sestavine?

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Johnson’s :devil:

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

hvala, meni je čisto ušlo iz glave. pa sem raje tako napisala kot da bi čisto mim usekala :lol1:

darksome
    Član

saj kože sploh nimam suhe :unsure: , le razdražena je, dobro tale srbečica res ni stalna, se pa občasno pojavi..ma ni mi jasno zakaj imam na dekolteju tako nečisto kožo in to že par let..se pa kar pazim in izogibam da bi na to mesto nanašala duš gel…
    Lasišče me pa vedno srbi, pa bom sprobala šampon lavera plavico, upam da bo še bolj nežna kot pa njihovo madljevo mleko..
    Nad obrvjo mi pa ni jasno, tam se res večkrat zalotim, da me srbi in se praskam..mogoče je res zaradi živčnosti.. :confused:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

darksome proti necistocam na dekolteju fajn pomagajo solne kopeli :wink1: ce nimas banje pa solni piling :thumbsup:

darksome
    Član

Reees? Imamo banjo :dance1: , mi priporočaš kakšen izdelek?

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico