Neustrezna mikrobiološka kakovost

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SPLOŠNE KOZMETIČNE TEME Neustrezna mikrobiološka kakovost

Ta tema vsebuje 15 odgovorov, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 5 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Otroška krema Avalon
    SESTAVINE: lavandula angustifolia water, lanolin, apachis hypogeae oil, butyrospermum parkii butter, glycerol, polyglyceryl-3-polyricinoleate, tocopherol, calendula officinalis extract.

MIKROBIOLOŠKA NEUSTREZNOST: izdelek predstavlja visoko mikrobiološko tveganje – največje dovoljeno število mikroorganizmov je 100 cfu/g, ta izdelek pa ima kar 3168 cfu/g (cfu = colony forming unit).

Izdelek so morali takoj umakniti iz prodaje.
    [velikost_slike=300,153:ibd457wg]http://ec.europa.eu/consumers/images/rapex/2008-w39/2008-w39_4-1f.jpg[/velikost_slike:ibd457wg]

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

In to v otroški kremi. :no:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Zdaj sem na netu videla, da se ta kremica prodaja tudi pri nas :confused: ..

Profile photo of hanika
    hanika
    Član

Popzdravljeni,

uporabljam imenovano kremo in me zanima kje ste dobili podatke o neustreznosti, da bom lahko kremo vrnila z obrazložitvijo,

hvala

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Na embalaži preveri številko serije in EAN kodo:
    Type/number of model: Art. 638, PZN 3819166, batch no. SZ:1:R-02066388, SZ:2: R-12036388; EAN : 4026802006381

Tole je večja slikca:

Izdelek je bil uvrščen na RAPEX seznam – to pomeni seznam obveščanja o nevarnih proizvodih znotraj EU. TUKAJ je povezava do njihove strani oz. do strani, kjer so napisane informacije tudi o omenjeni kremi.

Če boš imela še kakšno vprašanje, pa kar sporoči :) .

Profile photo of hanika
    hanika
    Član

Nina, najlepša hvala za to informacijo,

hb se št. serije in EAN koda ne ujemata, tudi ime je malo drugačno, čeprav pri teh imenih nikoli ne veš (Wangenschutz Baby creme), tako da upam, da imamo “nenevarno” kremo. Čeprav me je zdaj kar minilo uporabljat njihove izdelke.

Ta forum je res super!

Srečno,
    Tina

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Kaj točno pa učinkuje kot konzervans v tej kremi? Jaz vidim samo antioksidant.

Hanika – so sestavine identične tem, ki so navedene v prvem postu?
    Drugače pa – :welcome: .

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ni konzervansov v tej kremi..tudi sestavine, ki bi imela kakšen učinek konzerviranja, ni. Če ne bi vsebovala vode, to ne bi bil problem. Pri tej kremi je problematično to, da je na prvem mestu sestavin navedena voda (piše sicer sivkina voda – ampak to je večinoma voda z majhnim dodatkom sivke). Za embalažo pa ne vem, kakšna je – če je zasnovana kaj v tej smeri, da vsaj malo zmanjša možnost kontaminacije.
    Me prav zanima, če so zadevo kako rešili oz. spremenili – v smislu formulacije ipd.

Pa seveda hanika :welcome:

Profile photo of hanika
    hanika
    Član

Hvala za dobrodošlico!

Drugače pa so sestavine v tej kremi, ki jo imam jaz za našo malo pupo drugačne. Žal je nimam pri sebi, da bi jih napisala…

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Če boš imela čas, bi bila zelo vesela, če jih prepišeš. :flower2: Mogoče so pa tudi že kje na internetu. :think:

Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

In ta krema in kao BDIH certifikat, če sem prav videla? :confused: Omg. A se sploh lahk še na kaj zaneseš? :no:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Certifikati posebej mikrobiološke varnosti ne zagotavljajo – to mora zagotoviti proizvajalec, preverja pa inšpekcija (odvzamejo vzorce in dajo testirati v laboratorije).

kresnicka
    Udeleženec

Škoda. Taki certifikati bi morali zajemat prav vse. Naj si že enkrat izmislijo enega, na katerega se bomo mirno lahko zanesli …. pa mir. :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Certifikati niso del zakonodaje – to so v bistvu pravila, ki jih je postavila neka organizacija..zakonsko ta pravila ne pomenijo nič.

Izdelek mora biti varen, mora ustrezati kozmetični direktivi – te ustreznosti oz. neustreznosti pa preverjajo državne inštitucije.

kresnicka
    Udeleženec

Potem pa bi bilo fajn, da bi končno dobili eno zakonodajo oz zakon, ki bi to določal. Ne vem, vse te preglede ali karkoli. Pač, vem … ne da se jim, ker je tako fajn služit s tem.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico