Nerodovniški psi

Ars Cosmetica Forum OSTALO KOTIČEK ZA ŽIVALI IN RASTLINE Nerodovniški psi

Ta tema vsebuje 10 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of sarchy28 sarchy28 7 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of sarchy28
    sarchy28
    Član

no,to temo sem odprla ,ker sem na netu brala ,da se ljudje čedalje bolj pogosto odločajo za nakup kao čistokrvnih psov samo brez rodovnika.
    no,pa vm povem,da se izogibajte takim ,ki t pse prodajajo.
    zato ker če bi bila starša psa čistokrvna in rodovniška in zdrava nebi bilo nobene ovire ,da tudi mladiči nebi imeli rodovnika.
    ker vse kar je treba narest je da pelješ starše od psa na vzrejni pregled ,kjer sodniki določjo ,če pes ustreza standardom svoje pasme in potem takoj dobi dovoljenje.kakšna majhna napaka te sodnike ne moti in pes ne rabi bit popoven,da dovoljenje dobi.
    le za rodovnik se potem plača še 20 eur.
    ampak ni razloga zakaj ne bi ta “vzreditelj” plačal še dotatnih 20 eur ,ker potem se lahko psa proda za najmanj 400 eur več.
    zato ne kupujte takih psov ,ker so te ljudje ,ki so jih vzredili ponavadi preprodajalci.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

S tem se strinjam, če si človek že zaželi čistokrvnega psa, potem se mi zdi itak ustrezno, da se prej o tem dobro pozanima in da ve kaj sploh kupuje..pa verjamem, da če bi zdaj sama kupovala psa, bi se prej zelo dobro pozanimala o vsem. Se mi pa zdi veliko boljše nabaviti mešančka, recimo iz zavetišča, kot pa plačati ogromno za “čistokrvnega” psa, ki je brez rodovnika..

Sem že slišala tudi o nekem psu, ki ga je kupila neka punca, brez da bi starši za to vedeli, pa ni dala tako malo denarja (pes “naj” bi bil maltežan), ker so straši nasprotovali, bi morala psa vrniti..no vzreditelj ji je psa vzel, denarja pa ni vrnil..

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

sarchy28 dobra tema. Se popolnoma strinjam z obema. Velik problem je trenutno glede bobtailov, na tistega z rodovnikom se čaka tudi do 2 leti. In je teh preprodajalcev bobtailov mnogo. Potem pa nastane problem ko se “bobtail” razmnožuje z bobtailom.

Sama imam doma zelo redko pasmo, ko smo ga mi kupili je biu to 3. psiček v slo sedaj jih je malo več. In je res škoda da se take redke rodovniške pasme križa z tistimi nepravimi brez rodovnika, ker to vodi do izmurtja pasme. :no:
    malce zakomplicirano sem povedla, upam da razumete moj point.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Ja, anncheek, razumemo tvoj point :wink1:

Malo OT: Katero pasmo pa imaš?

anncheek
    Udeleženec

no super, ker jaz ponavadi čisto preprosto stvar zakompliciram in na dolgo razlagam pa nima nobenega smisla vse skupaj.
    Cotton de tulear. :wink1: , je že pravi starček, kmalu bo star 11 let.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Luštkana pasma :thumbsup:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

kotonckov je pa res dokaj malo pri nas :yes:
    verjetno pa se vedno vec kot kitajckov :lol1:

anncheek
    Udeleženec

hehe.
    Jaz sem dosedaj videla samo 2 poleg mojega. Pa me je vse povsod veliko.

sarchy28
    Član

no,saj kitajčki v sloveniji niso več tako redki.
    na razstavah jih je vedno veliko,pa sem na skoraj vsaki razstavi v sloveniji pa tudi na nizozemskem pa v vseh sosednjih razstavah.
    so pa jponski španjeli oz.japonski chini zelo redki pri nas.
    mi jih doma vzrejamo oz. mi jih vzrejamo edini v sloveniji in imamo ene najboljših v evropi.drugače vzrejamo tudi čivave.

še par slikic od mladičkov od japonskih španjelov:

pa odrasel:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

sarchy a te lahko vprasam iz kje si?
    Ker poznam eno vzrediteljico chinov :cool:

sarchy28
    Član

@amisa wrote:

sarchy a te lahko vprasam iz kje si?
    Ker poznam eno vzrediteljico chinov :cool:

a res?kako ji je pa ime???
    to smo gotovo bili mi,ker smo edini v sloveniji ,ki jih vzrejamo.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico