Nega ustnic

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Nega ustnic

Ta tema vsebuje 530 odgovorov, ima 89 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 2 let, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of amisa
    amisa
    Član

zanima me, kako oz. s cim negujete svoje ustnice?

jaz se poleti odločam za balzam predvsem na podlagi vonja, tako da se malo afnam z TBSovimi (nobeden ni ravno negovalen za res izsusene ustnice, so pa izredno diseči in nekateri naredijo res socna usteca in imajo lep shimmer), razne Labelle itd.me ne navdusijo, vsec mi je kvecjemu Bebe roza.
    Pozimi mi ob res razpokanih ustnicah najbolj pomaga kar navaden med, ki si ga parkrat na dan nanesem na usta in pustim gor (kar pride v postev samo ce sem doma), za ven pa letos uporabljam Philosophy nekaj med balzamom in glossom (vonj vanilla birthday cake),v tubici in zaenkrat je to edino,ki mi res prepreči zmrzovanje ustnic oz.razpokanje.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

pozabila sem omenit se Greenland balzam za ustnice (imam vonj granatno jabolko), ki mi je tudi super.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ja TBS-jevi pa za izsušene ustnice res niso. Jaz imam kokos in papajo. Kokos zdaj pozimi uporabljam predvsem zaradi vonja, ker mi res noro diši, papaja bo pa za poleti

Tudi Balm balm balzamček s čajevcem mi je všeč, ampak zgolj za takrat, ker sem doma, ker prav dosti utnic ne zaščiti.

Za hudo zimo mi je pa najboljši Lushev Whipstick in nek balzam od Yves Rocher

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Presenetil me je Garnierjev repair (rdeča barva). Ga redno uporabljam, ne izsuši ustnic, okusa skoraj nima, ne pušča bele barve, res popravi ustnice.
    Za kritične momente imam pa še Blistex MedRepair – super vazelin, takoj zgladi razpokane ustnice! :D:

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Uporabljam Alverde ognjičev balzam (super je, stalnica), Alverde pomarančnega (ta je omejena izdaja), Scheller ognjičevega (tega mi je mama ukradla, pravi da ji je zelo všeč :)) ) in Balea kokosovega. Vsi teli so fini, lepo hranilni, pa še predragi niso.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

sem imela ze par Baleinih, pa so mi bili vsi zanic :no:
    prav tako so mi slabi od Hoferja, pa jih eni zelo pohvalijo
    Cakam se na Balm Balm, da vidim kako bo. Sem si pa danes ustnice namazala s kokosovim maslov (tistim za kuhat,ki jih prodajajo v steklenih lonckih) in bi je lepo zacelil ustnice. Sicer ne ostane na povrsini ampak se vpije (tako da za ven je verjetno premalo), je pa fajn za doma, primerljiv z medom, samo da ni nic lepjiv

Profile photo of goga
    goga
    Udeleženec

Jaz imam en kup balzamov, ti Labell ipd.

L`occitane medeni gloss (tega ni več v prodaji) ter med&limona gloss – nič posebnega, sta pa za pojest oz. polizat (gresta kar hitro z ustnic, sploh medeni :devil: )
    Balm Balm geranija – super, neguje, pa še diši
    TBS BB karitejevo maslo – v redu, čeprav nekatere pravite, da ni negovalen oz. da vam je premalo, je meni čisto OK. Je pa res, da se pa večkrat packam.
    Labelli melona in pasijonka – za razvajanje.. doma in v službi
    Rosal čokolada – enako
    Lush Honey Trap – precej trd balm, ki se potem stopi. Tudi v redu, kar dolgo se obdrži na ustnicah, pa spet en tak, ki bi ga pojedla.
    Hoferjeva ‘labela’ (roza verzija) ta mi ni všeč, ustnice preveč posvetli in ni ne vem kako negovalno – le za kratek čas

Upam, da je to to :blush1:

Profile photo of ally
    ally
    Član

Jaz jih imam kar nekaj, pa menjam in iščem jih potem non stop :lol1:

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

jaz jih tudi puščam povsod in kar dostikrat se mi zgodi da kakšnega zgubim (po možnosti tistega, ki mi je bil najboljsi) :lol1:

Profile photo of ally
    ally
    Član

Joj, jaz sem ‘zgubila’ L’occitane Medeni glos, ki ga ni več v prodaji… Sem se skoraj zjokala… Sem ga pa potem po kake pol leta našla v eni torbici :blush1:

Moja zbirka:
    – Alverde Calendula,
    – Balm balm čajevec,
    – Blistex Lip Conditioner,
    – SebaMed
    – MediRepair,
    – Bebe MoonCAre,
    – Labello Sos,
    – TBS Satsuma,
    – L’occitane Medeni gloss.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

moje zaloge :lol1: :

-TBS Born lippy watermelon
    -TBS satsuma shimmer
    -TBS pink grapefruit
    -TBS brazil nut
    -Labella pearl&shine
    – Philoshopy Vanilla birthday cake (ze bolj gloss)
    -Weleda everon
    -Ombia rumen
    -Ombia roza
    -Oriflame (mislim da je iz lanske bozicne kolekcije, med&mandelj)
    -Lush lip service
    – Greenland granatno jabolko
    – Balea jagoda
    -Blistex v tubi

OMG :scared:

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Mene pa zanima k pravte da je tista Hoferjeva labela posvetlila ustnice. A točno tko kot ima učinek Pearl&Shine, al kako drugače?
    Ker js obupno iščem eno tako šminko barve nekje med roza-belo naravno, da bi ustnice zgledale manj opazne in da si lahko oči potem bolj poudarim. Ali pa tako šminko da bi zgledalo kot da sem si puder čez namazala, bi tudi prišlo v poštev…

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

ne (vsaj pri meni), tale Hoferjeva niti podrazno ne naredi nude ucinka, ampak naredi samo tako nezdravo barvo….brezveze torej.
    Probaj s kaksnim nude odtekom, KIKO ima kar nekaj takih sminkic, pri GOSH tudi vem za eno, pa MAC seveda, pa se kaj bi se naslo

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Hoferjeva roza je roza-bela, ni nude, odtenek je hladen in bolj “nenaraven”..meni je bila uporabna za pod šminko.

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

@ally wrote:

Joj, jaz sem ‘zgubila’ L’occitane Medeni glos, ki ga ni več v prodaji… Sem se skoraj zjokala… Sem ga pa potem po kake pol leta našla v eni torbici :blush1:

Moja zbirka:
    – Alverde Calendula,
    – Balm balm čajevec,
    – Blistex Lip Conditioner,
    – SebaMed
    – MediRepair,
    – Bebe MoonCAre,
    – Labello Sos,
    – TBS Satsuma,
    – L’occitane Medeni gloss.

ally, a si tega pred kratkim kupila a imaš kako staro zalogo? Mu je kateri od tebi poznanih podoben? Menda je fajn za pod šminke, ker nardi nekak film :roll: .

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico