Nega rahlo kuperozne kože

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Nega rahlo kuperozne kože

Ta tema vsebuje 183 odgovorov, ima 15 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 5 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Pozdravljene!

Obracam se na vas v upanju, da dobim odgovor glede nege moje koze. :)

Namrec prej sem imela dokaj problematicno kozo in tudi probleme z mozolji, ampak vse je bilo bolj hormonske narave, saj se mi je v nosecnosti to uredilo in imam se zdaj lepo kozo (aja, stara sem 28 let). Negujem se z kremami od Essential Care + jojobino olje – prej sem poskusila vse zivo in s kozo dobesedno grdo ravnala, ker sem bila ful obremenjena glede njenega stanja :veryangry:

Prisegam na naravno kozmetiko iz vec razlogov, kljucen je seveda ta, da ne maram vnasati kemije na svojo kozo. :flower2:

Zdaj pa me zanima, kaj bi mi priporocile za nego lick, ki so malce rdeckasto obarvana in v rahlem kuperoznem stanju. Namrec nega bi ostala ista, mogoce bi uporabljala samo kaksen serum ali gel za ta predel, da bi omilila zadevo oz. da se zadeva ne bi poslabsala.

Imela sem sicer tester od Clinique in mi je bil kar ok, poskusila bi se pa kaj drugega.

Zanima me tudi tale kremica: Soothing Couperose Gel (broken capillaries/redness)

Miessence Couperouse Gel is a strengthening treatment for sensitive skin containing ultra-soothing organic plant extracts. The formula contains fortifying and toning horsechestnut, soothing st john’s wort, calming chamomile and astringent and toning witch hazel to help reduce a red blotchy appearance. Treatment gels are intense concentrations of botanical extracts for the special skin needs that skin can have from time to time.

How to Use :
    Apply 1 to 2 pumps of the treatment to the fingertip and pat into affected areas. Use Twice daily (am/pm) after conditioning and before moisturising.

Ingredients
    organic aloe vera juice, purified Water, essential Oils, organic chamomile, organic st johns wort, organic witch hazel extract, d-panthenol ( vitamin b5), natural gum, organic Roman chamomile, organic horschestnut.

Pozdravcek,
    timnala :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavinsko je zgornji gel dober :thumbsup: (upam samo, da ne vsebuje preveč eteričnih olj..napisana so že na tretjem mestu, vendar ne najbolj natančno kaj točno se skriva pod essential oils)

Pri kuperozni koži je pomembno, da izdelki ne vsebujejo alkohola, da je izdelek za čiščenje nežen (ima nežne čistilne sestavine) in da so negovalni izdelki zelo vlažilni – vlažilne kreme, losjoni..

A obnovitveni losjon za dojenčke od Essential Care si že poskusila? Za ta izdelek se da dobiti testerje..je pa zelo vlažilen, pomirja kožo in hkrati tudi dovolj hranljiv za bolj suhe predele…pa še sestavin eteričnih olj ne vsebuje.
    SESTAVINE: Aloe Vera Juice*, Extra Virgin Olive Oil*, Filtered Water, Shea Butter*, Chamomile Herb*, Calendula*, Hypericum Extract, Rosemary Herb*, Cetearyl Glucoside (Plant Origin), Cetearyl Alcohol (Plant Origin), Levulinic Acid (Plant Origin),Usnea Barbata Extract, Honeysuckle Extract, Xanthan Gum (Plant Origin)

Ultra Rich se mi zdi pa skoraj malo premastna za kuperozna lička…

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Super za nasvet in hvala za odgovor. :flower2:

Samo se eno vprasanje – a se s tem losjonom lahko potem vsak dan kar po celem obrazu mazem ali je boljse, da samo na obcutljivih predelih? :blush1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kaj imaš zdaj za ostale predele – tudi avokadovo EC in jojobo?

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Jp..avokadovo in jojobo za ponoci, cez dan pa vrtnicno.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Aja, za ciscenje mam pa kokosovo cistilno kremo od EC.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Čez dan bi jaz za ostale predele obdržala vrtnično…čez noč pa lahko namesto avokadove daš ta losjon – potem boš pa videla, če je potrebno kombinirati še z jojobo ali ti bo dovolj samo losjon.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Hvala, bom poskusila tako in porocam cez cas :thumbsup:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Poskusi, da boš videla, kaj ti je na katerem predelu dovolj – to najbolje vidiš potem v praksi – koliko se ti vpije, koliko navlaži/namasti…poročaj :wink1:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Nina, a obnovitveni losjon za dojenčke na obrazu ne bi mašil por? o, še ena stvar, zarad katere si želim tega losjončka

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Nina, zanima me se tale krema az soncenje za obraz, ce je primerna za kuperozno kozo – ta kremica mi je drugace super (sploh, ker mi posvetli mojo rdeckasto kozo :cheer: ), ampak te vseeno vprasam, kaj menis glede sestavin in ce je cist ok za mojo obcutljivo kozo, da si ne bom se slabse naredila. Pa seveda, ce je primerno jo vsak dan namazat in jo imet cel dan gor (v soncnih dneh in veliko izhodih seveda)? :confused:

Lavera Anti Age SPF 20 mleko za sončenje– Posebno močna sončna zaščita za obraz
    – 100% mineralno, deluje takoj
    – Obstojno vodi

Opis:lavera Sun sensitiv Anti-Age mleko za sončenje 20 nudi aktivno zaščito širokega spektra pred UVA, UVB in UVC sončnimi žarki s takojšnjim učinkom in je obstojna v vodi. Zelo lepo podre v kožo in zaradi posebnih naravnih mineralov ne pusti sledi belega filma. Rezultat je žametna in svileno mehka koža.
    100% naravni vlažilni faktorji, kot so hialuronska kislina, rastlinski glicerin in gel bio-aloe vere pripomorejo k učinkovitem delovanjem proti staranju (anti-ageeing učinek). Poleg tega napne kožo s pomočjo naravnega kofeina in učinkovine lobodike. Za učinkovito zaščito kožnih celic skrbijo vitamin E in posebna naravna učinkovina kvasa.

Ingredients / Sestavine INCI (CFTA): Aqua, Glycine Soja*, Titanium Dioxide, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Lysolecithin, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Tocopheryl Acetate, Mica, Hydrogenated Palm Glycerides, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Aloe Barbadensis*, Simmondsia Chinensis*, Prunus Dulcis*, Macadamia Ternifolia*, Ruscus Aculeatus, Calendula Officinalis*, Hamamelis Virginiana*, Calcium Sodium Borosilicate, Stearic Acid, Silica, Xanthan Gum, Tocopherol, Rosa Damascena*, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Betaglucan, Alumina, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Parfum**, Citral**, Coumarin**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**.

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

js si tega ne bi upala dat na obraz, ker je komedogena :ermm:
    pa še alkohol ima

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Nati, hvala za odgovor. Ampak men pa tak super film nardi na kozi in mi naredi fajn mehko pa se posvetli, ker imam bolj rdeckast ton. Kaj pa zdaj? :confused:

Ena cist neumestna za tole temo: kje lahko najdem katere sestavine so komedogene, katere skodijo v kozmetiki, katere so ok, itd..da bom takoj po sestavinah vedela, ce je krema ok, tako kot to vidis ti takoj in Nina itd… :think2:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

timnala, saj če na te sestavine nisi občutljiva, oz. če že uporabljaš to kremo, pa ti ne povzroča mozoljčkov, potem sploh ni panike. Jo zarad tega vseen lahko uporabljaš :yes:

od komedogenih sestavin v tej kremci mi je prva v oči padla caprylic/capric trygliceride, pa karitejevo maslo…

js samo površno poznam neke osnovne sestavine, ‘naučila’ sem se jih pa z googlanjem in iskanjem po internetu…nobene pametne strani, ker bi bilo vse na kupi, ni

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

mene moti predvsem alko, ki je na dolgi rok slab za kakrsnokoli kozo, sploh za obcutljivo itd.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico