Nega obraza z olji

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Nega obraza z olji

Ta tema vsebuje 203 odgovori, ima 44 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kristina Kristina 1 leto, 1 mesec nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of unsu
    unsu
    Član

Katera olja uporabljate za nego kože na obrazu?

Ker imam mastno kožo trenutno uporabljam ponoči Suki serum z modro kamilico, ki pa ima na prvem mestu kar jojobino olje, vendar ga nameravam zamenjati za kaj cenejšega :naughty5: moj načrt je kupiti nekaj olj (jojoba, plus ne vem kaj še), jih zmešati, morda dodati kakšno pikico eteričnega, primernega za mastno kožo (čajevec mogoče), kaj pravite? Bi šlo?

Na tej strani nameravam naročit: http://www.arstrade.si/

Ima katera že kakšne izkušnje z njimi? Imajo kar veliko izbiro rastlinskih olj kot tudi eteričnih olj.

Katero olje poleg jojobinega mi še predlagate? Ali bi bilo bolje da za začetek uporabljam samo to?

:flower2:

ps. če kje obstaja že takšna tema, prosim za zaklep, mislim, da so znotraj posameznih tem omenjena olja, posebne teme nisem našla :scary:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

unsu, jojoba je zakon! jaz ji na tvojem mestu ne bi dodajala ničesar, sploh pa ne eteričnih olj – ta lahko dražijo kožo in je škoda da pokvariš jojobino olje

Profile photo of unsu
    unsu
    Član

torej samo jojobino bi bilo za mojo mastno/mešano kožo dovolj? ker na tistem spletnem naslovu je kar velika izbira :yes:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

od čisto vseh rastlinskih olj je zgolj jojobino edino podobno kožnemu sebumu in se zato krasno obnaša na mastni koži. Mislim, da so vsa ostala olja za tak tip kože odveč

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

@unsu wrote:

Na tej strani nameravam naročit: http://www.arstrade.si/

Ima katera že kakšne izkušnje z njimi? Imajo kar veliko izbiro rastlinskih olj kot tudi eteričnih olj.

Sem si zdaj malo bolj podrobno ogledala njhiovos stran, pa so me pritegnila nekatera olja :roll:
    Tako da tudi mene zanimajo morebitne izkušnje s to trgovino in njihovimi. Sem videla, da olja izvirajo iz najrazličnejših držav.

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Tudi jaz si nameravam nabaviti jojoba olje … pa me zanima katere znamke uporabljate?
    Sama sem gledala Akamutijevo … a je njohovo ok?

Profile photo of S
    S
    Član

Jaz sem imela Primaverino, kvaliteta je dobra, poelg tega mi je všeč, ker pride v temni flaški. :yes:

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Imela Akamutijevo, zdaj pa uporabljam od Bergland..oboje ok :thumbsup:

Razlike ne opazim nobene :blush1:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz imam tudi Berglandovo, že celo večnost :lol1:

rabarbara
    Udeleženec

Sem zdaj malo delala primerjave, kje bi se najbolj splačalo kupiti jojobo – in našla še eno jojobino olje TUKAJ, kjer je 100ml za 12€, pri Akamutiju pa je 150ml za 15,80€. Medtem ko je pri Ars trade za 100ml potrebno odšteti “le” 5,40€ in za 250ml 9€ (če ta cenik še velja?).

Kako dolg je rok trajanja pri oljih? Ali splača vzeti večje ali je bolje manjše stekleničke?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz vedno vzamem manjše stekleničke. Rok trajanja je pa od 3mes naprej (nisem še naletela na olje, ki bi imelo krajši rok trajanja).
    Cena ti pa itak bolj malo pove, ker je včasih dosti kvalitetnejše olje samo malo dražje. Kakšna je kvaliteta pa lahko itak samo ugibamo. :thoughtful:

rabarbara
    Udeleženec

@gejba wrote:

Kakšna je kvaliteta pa lahko itak samo ugibamo. :thoughtful:

Hvala, gejba. To je tsto, kar tudi mene malo muči :ermm:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Pri oljih se meni zdi zelo smiselno, da se gleda na certifikat in se med sestavinami preveri, če je olje označeno, da je iz ekološke pridelave. Razen če znamki dovolj zaupaš, da za izdelke uporablja kvalitetne sestavine.

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

Beglandova so certificirana, a ne?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jojobino olje ima BDIH in označeno, da je jojoba iz kontrolirane ekološke pridelave…torej je kot organska sestavina.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico