Nega najstniške kože

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Nega najstniške kože

Ta tema vsebuje 27 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 7 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nina, mene pa zanima, kaj bi svetovala za čisto mlado najstniško kožo (11 let – deklica in 13 let – deček).

Deklici se počasi pojavljajo predvsem ogrci, občasno kak manjši mozoljček. Ogrci se ji pojavljajo v tem trenutku po nosku in po določenem območju na čelu (posledica potenja?)

Dečku pa se pojavljajo drobni mozoljčki in že kak podkožni.

Kako začeti in s čim negovati tako mlado kožo, da se ubranita vsaj najhujšega? Predvidevam, da kake močne zadeve, ki jih uporabljamo odrasli, niso primerne za tako mlado kožo, zato sama nočem ničesar konkretnega priporočati. Tudi premalo se spoznam, ker sama večinoma nimam toliko težav.

Kakšen tip kože imata, pa ne vem.

Deklica je zaradi tekmovanj in nastopov pogosto tudi močno naličena, večkrat tudi s televizijskimi ličili.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Definitivno je najbolje, da se takšno kožo začne negovati z blagimi sredstvi.

Najpomembnejše je redno čiščenje obraza z blagimi geli za čiščenje (npr. Bubchen penica)..lahko uporabljata tudi kakšen gel za čiščenje, ki deluje tudi proti nečistočam – samo je potem potrebno preverit, da je tak izdelek res nežen.
    Če deklica uporablja veliko ličil, naj si ličila pred čiščenjem odstrani z mlekom za čiščenje..potem pa nadaljuje umivanje z blagim čistilnim sredstvo. Ogrci se ji lahko pojavljajo prav zaradi veliko ličil, ki jih je pa tudi težko temeljito odstranit – moraš biti res dosleden.

Krema naj bo predvsem vlažilna, nekomedogena in glede na to, da se jima pojavljajo ogrci in manjši mozoljčki, bi bilo dobro, če bi krema imela blago antiseptično (izvlečki čajevca, sivke..) in adstringentno delovanje (hamamelis oz. virginski nepozebnik, žajbelj..).
    Na posamezne mozoljčke naj nanašata kakšen izdelek, ki čez noč izsuši mozolje.

Pri ogrcih in mozoljih je prav tako najbolje začeti z izdelki, ki niso preagresivni..pa se kasneje stopnjuje, če ti ne bi pomagali.
    Deklica naj 1krat na teden uporabi piling za obraz – nežen seveda. Bo pomagalo pri temeljitem čiščenju ličil, odmrlih celic in ostalih nečistoč z obraza.

Bom naredila še en spisek izdelkov – moram še malo natančneje pogledati sestavine. :lashing:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Nina – je možno zamenjati mleko za odstranjevanje MU z mešanico olj? Recimo jojoba, grape seed, vit. E?

Za posušit mozoljčke pa mogoče kar Lurčija. Tega se še moški ne branijo … toliko. :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sem pregledala kar precej izdelkov in njihove sestavine, nekaj predlogov:

– za čiščenje Bubchen pena, Scheller čistilni gel z algami (ta dva vsebujeta res nežne čistilce), če se bi pojavljalo več mozoljev: Sebamed antibacterial cleansing foam
    – piling (ne prepogosto, največ 1krat tedensko): za ogrce Eucerin mild daily scrub, lahko tudi Suki nežni čistilec z limono travo (tega je prej potrebno v dlani malo stopit, da delci niso pregrobi)
    – tonik: Sebamed visio gentle toner, Garnier fresh zeleni tonik (ta nima kakšnega posebnega delovanja, je pa dovolj nežen), Clarins lotion tonique iris in Essential care citrusni tonik (vsebujeta hamamelis)
    – krema: Sebamed clear face care gel, Sebamed visio active hydrogel
    – če bi se pojavljali kakšni večji izbruhi mozoljev lahko Avene Cleanance antishine regulating lotion
    – posebna nega za posamezne mozoljčke: lurči, Eucerin za mozolje v stiku, Sebamed antipimple gel

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

Nina – je možno zamenjati mleko za odstranjevanje MU z mešanico olj? Recimo jojoba, grape seed, vit. E?

Lahko se odstrani tudi z oljem – sploh očesni MU, ampak potem olje pač ostane na obrazu. Čeprav kakšne nečistoče, ki so bolj topne v vodi, je pa seveda bolje odstranit s čistilnimi mleki in geli (ti odstranijo nečistoče in ostanke ličil, ki so topijo v vodi in v olju).

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Nina, ful hvala. Bom posredovala tole svoji sestri :)
    :flower2:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Rada bi dodala še en izdelek za sušenje oz.celjenje mozoljčkov. Mene je čisto prevzel. Gre pa za izdelek od Essential Care Organski losjon za prvo pomoč..

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kul predlog nejka, sem šla pogledat sestavine – in vsebuje olje avstralskega čajevca in izvleček ameriškega slamnika, ki pomagata pri vnetih mozoljih..tako da ja, jaz bi ga nanašala lokalno na posamezne mozolje.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ja, lokalno. Meni je pomagal tudi pri trdovratnih podkožnih mozoljih.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz bi potem olje odstranila z gelom za umivanje. Meni so mleka za odstranjevanje MU enostavno premočna, robčkov mi je pa zmanjkalo.

Nejka – bo treba sprobat. :thumbsup:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@nina wrote:

..
    – krema: Sebamed clear face care gel, Sebamed visio active hydrogel
    ..

Sestavine Clear face care gel: Aqua, Aloe barbadensis leaf gel, Propylene Glycol, Glycerin, Sorbitol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Sodium Carbomer, Sodium Citrate, Phenoxyethanol, Sorbic Acid.

* Product features:Panthenol supports the healing of acne lesions
    * Hyaluronic acid increases the moisturizing binding capacity of the skin
    * Aloe barbadensis soothes irritated skin
    * The pH value of 5.5 biologically inhibits the growth of acne bacteria
    * Allantoin smoothes rough scaly skin
    * No oils and emulsifiers
    * No perfume
    * No colorants

Sestavine Visio active hydro gel: Aqua, Aloe barbadensis leaf gel, Propylene Glycol, Glycerin, Sorbitol, Panthenol, Allantoin, Glycine soja oil, Borago officinalis seed oil, Atelocollagen, Lecithin, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Hyaluronate, Sodium Carbomer, Sodium Citrate, Butylene Glycol, Ethylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Sorbic Acid, CI 77289.

Glede sestavine atelocollagen – to nima veze s kakšnim spodbujevalcem sinteze kolagena; v bistvu je to vlažilec, ker veže nase velike količine vode.

Meni bi se zdela primerna tudi vrtnična krema od Essential Care – sicer vsebuje kokosovo olje, ki je znano, da maši pore..ampak očitno je kvaliteta tega olja drugačna (ali pa ga krema ne vsebuje toliko, da bi bilo problematično) – meni jih namreč ne maši. Če se po daljšem času kaj spremeni – bom poročala. Če bi jaz gledala sestavine v trgovini, bi se verjetno prav zaradi potencialne možnosti komedogenosti kokosovega olja odločila, da kreme ne bi kupila..v praksi mi pa ustreza.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sebamed clear face care gel zgleda zelo dobro. :P

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Res je :yes: ..sem bila prav presenečena nad to linijo.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Danes sem spet pregledala en kup krem za najstniško kožo – in sem razočarana nad ponudbo.
    Tako težko je najti kremo, ki bo primerna za mlado kožo in ki hkrati ne bo vsebovala komedogenih sestavin in denaturiranega alkohola.. :P večina vsebuje ne samo kakšno komedogeno sestavino – ampak visoko na spisku določene zelo komedogene estre.

Našla sem še Balea soft&care vlažilno kremo s SPF 15 – ta je bila sestavinsko dobra.
    Niveina linija za mlado kožo se mi je zdela zelo slaba..pa še kar ene par linij namenjenih najstnikom.. :verymad:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Je ta krema slučajno v roza embalaži?
    Pred kakim letom (mogoče malo več) je bila katastrofalno zanič. Takrat celo nisem bila edina z reakcijo.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico