Nega hišnih ljubljenčkov

Ars Cosmetica Forum OSTALO KOTIČEK ZA ŽIVALI IN RASTLINE Nega hišnih ljubljenčkov

Ta tema vsebuje 10 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kristina Kristina 2 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki

Take teme na forumu nisem našla, zato sem odprla kar novo temo :wink1:

Mene zanima, če redno čištite zobe svojim ljubljenčkom? Moja mačka je sicer pridna, ko ji čistim ušesa, krajšam krempeljčke in jo češem, ampak zob si pa pod nobenim pogojem ne pusti očistit. Zdaj že kakšna dva meseca je brikete Sanabelle Dental in se mi zdi, da ima manj oblog, še vedno pa ne vem, če je to dovolj :unsure:

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Jaz ji do zdaj nisem. Nisem videla potrebe. Ampak, ker bo doživljenjsko na zdravilih za astmo ji bom pa očitno morala čistit zobe oz. spirat gobček (kako, pojma nimam). Ker za te spreje pravijo, da si je treba nekaj minut spirat usta (ljudje). Nimam pa pojma kako naj se tega lotim. Češe se sicer rada (jo itak moram, ker je dolgodlaka). V ostalo njeno higieno pa ne posegam. Tačk se ji pa sploh ne smem dotikat, ker ponori (je imela eno poškodbo), tako da striženje krempljev sploh odpade, ampak to niti ne vidim razloga, da bi ji. Sem poskušala, ko je bila še mala pa itak ni pustila.

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Našima mačkonoma ne čistimo zob, ker to nikakor ne gre. Ko sta bila majhna, je hčerka še nekaj poskušala, ampak :no: . Mačkonu sem nekaj časa redno mazala gel proti zobnim oblogam, pa je le eno malenkost pomagalo, smo ga vseeno morali peljati k vetu na čiščenje oblog.
    Mačka (še) nima toliko (le eno malenkost) in ji občasno mažem s tem gelom. Mačku so se po tem gelu naredile po bradici “mačje akne” in sem tudi zato prenehala.
    Krempljev jima nikoli nismo krajšali, ne vidim potrebe. Češe se mačka zelo rada (je kratkodlaka), maček pa ne (ima malo daljš dlako, vendra k sreči se ne vozlja).
    Ušes jima ni potrebno čistiti, imata popolnoma čiste (trkam).
    Skopala je hčerka vsakega samo enkrat – ko smo ju prinesli k hiši (mačkica je mlajša od mačkončka).
    Tako da prav veliko dela nimamo z njima, k sreči :yes: .

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

na netu sem kupila tole krtačo spodaj za mačke, kratkodlake:
    [youtube:134x7pqv]http://www.youtube.com/watch?v=LCrh1puVSvc[/youtube:134x7pqv]

poročam, ko jo dobim..

Kristina
    Udeleženec

Tole pa fajn izgleda. Me zanima, kako se bo obnesla na tvojih mačkonih.
    Ampak glih poceni pa ni :hairup: .

Profile photo of Plain Jane
    Plain Jane
    Član

Tole je pa zelo podobno Zoom Groomu od Konga. Moja ga ima ful rada. To, ali pa moj odslužen Tangle Teezer. :lol1:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

mi smo nekje zgubili tangle teezer :P
    vzela sem modrega za kratkodlake, pa me malo bega, da v spotu britanko češe z zelenim za dolgodlake :scary: .. ta moder se mi zdi, da ima tako zelo zaobljene te “ščetine” in da ne bo dovolj “čohljiv”

Kristina
    Udeleženec

Nina, ste že preizkusili tole krtačo?

Pa še tole v zvezi z nego me zanima: A obstaja kakšna manj “kemična” alternativa Profenderju in Frontline, pa da je učinkovito?
    Naša dva mačkončka sta zdaj že začela z obiski vrta (na fleksijih in pod nadzorom), pa bi bilo dobro poskrbeti za zaščito. Se je že zgodilo, da sem lani mačkonu na dlaki našla klopa. Pa silno rada rijeta s smrčkom po travi in zemlji, tako da najbrž lahko tudi kakšne gliste stakneta :unsure: .

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

ja, zelo jima je všeč, Lolici se meša, ko jo s tem krtačim :lashing:
    sicer sta trenutno na dieti (konzerve naročujem iz ene londonske lekarne, ker so kolikor kaže edini v EU, kjer lahko naročim veterinarsko hrano za dermatitis in da jo dejansko pojeta), Geri je na nogi imel atopijski dermatitis, Loli izpuščaje na glavi (sumijo, da bi lahko bilo dedno, imata isto mamo) in imata tako lepo dlako in skoraj nič odpadka, da težko komentiram, kako je s funkcionalnostjo te krtače.

masaža/česanje s tem jima pa res blazno paše. dlake s krtače umijem z vodo (na suho je zoprno odstranjevat).

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

@kristina wrote:

Nina, ste že preizkusili tole krtačo?

Pa še tole v zvezi z nego me zanima: A obstaja kakšna manj “kemična” alternativa Profenderju in Frontline, pa da je učinkovito?

Obstajajo neke ampule, ki jih iztisneš na kožo hrbta med sprednjimi nogami. Ne vem koliko so kaj ”kemične”, jih nimam več. Sem jih jaz starejšemu pred leti dajala, pa so učinkovale, letos pa ne in je že imel klopa (je pa seveda razlika, ker je zunanji maček).

Sicer se baje da odganjati tudi z eteričnimi olji (namočiš npr. ovratnico), samo je treba paziti, ker so nekatera strupena za živali, ne vem če so kaj učinkoviti.

Kristina
    Udeleženec

Hvala, Nina, za poročilo o krtači. Mogoče jo naročim, čeprav imata že cel kup enih krtač, pa mačkon se sploh noče česati, mačkica pa strašno uživa – pa je vseeno, s kakšno krtačo ju češemo.

Morena, hvala tudi tebi. Sem malo raziskovala, pa ne kaj pametnega odkrila. Očitno res deluje le kemija.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico