Navodila za računalniške telebane ;)

Ars Cosmetica Forum PRAVILA, OBJAVE, OGLASI FORUM IN PORTAL Navodila za računalniške telebane ;)

Ta tema vsebuje 52 odgovorov, ima 14 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Mojcaaa Mojcaaa 6 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Zdravo vsi računalniški nepismenci :D: !!

Tudi jaz sem do nedavnega veljal za računalniško zgubo :mistake:, tak da se ne sekirat. V tej temi lahko postavite še tako neumno vprašanje glede uporabe foruma pa vas zaradi tega ne bomo obsojali :lol1:

Zato, če bi kaj radi, pa ne veste kako, vprašajte, pa bomo pognali naša urna kolesca v glavi in kdo ve, mogoče celo pridemo do rešitve :yes:

Pa začnimo z osnovnim vprašanjem;

KAKO SE PRIJAVIM NA FORUM?
    1.) Kliknite z miško na gumb Registracija
    2.) Ker ste starejši od (saj ne fejst, tak, čisto malo :wink1: ) 13 let kliknite ‘pred dan.mesec.1995’
    3.) Preberite si pogoje uporabe, če obvladate angleško, če pa ne pa se vam ne bo zgodilo nič hudega, razen če ste res od vraga :devil:, in lepo kliknite Sprejemam pogoje uporabe
    4.) Odpre se vam ‘vprašalnik’, ki od vas zahteva naslednja grozodejstva:
    Uporabniško ime – vpišite vzdevek, ki ga boste imeli na forumu (primer: Lojz, Marica, Pesjaner, Kozmetični_freak,…). Če na forumu nekdo že uporablja vaš vzdevek, si izmislite drugega :yes:
    E-mail naslov – vpišite naslov E-maila, ki ga uporabljate. V poštni predal boste dobili le nujna obvestila (npr. Chanel-ova šminka je za k….)
    Geslo – vpišite geslo (po možnosti drugačno kot ga uporabljate za vaš E-mail!), s čimer boste ob vsaki prijavi na forum potrdili, da ste to res vi in ne vaša sestra, ki itak ve vse o vas, tudi vaša gesla
    Potrdi geslo – ponovite geslo, glejte, da se ne zmotite pri kakšni črki!
    Jezik – izberite jezik foruma. Na izbiro sta Slovenščina in Angleščina (dva velika svetovna jezika)
    Časovni pas – Slovenci smo srednjeevropejci, zato nastavimo GMT +1, nastavitev se bo poznala na uri, ki bo izpisana na forumu
    Potrditvena koda – prepišite črke s slikce v ustrezno polje in kliknite na Potrdi

Če Sonce še vedno vzhaja na vzhodu ste se prijavili na forum :dance1: !!!

Proslavite priložnosti primerno :flower2: !!!

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Vprašanje forumaša/forumašice:
    KAKO SI NAŠTIMAM SLIKCO (avatar) ZRAVEN MOJEGA VZDEVKA?

1.) Potem, ko se prijavite na forum, kliknete zavihek Tvoj profil, ki v prevodu pomeni ‘kontrolna plošča uporabnika’.

2.) Na levi strani zagledate okvirček z imenom ‘options’ znotraj katerega kliknete na Profil.

3.) Odprla se vam je možnost Uredi avatar. Urno kliknete!

4.) Zdaj mate na sredini ekrana razne opcije (najhitreje naštimate slikco pod možnostjo Lokalna galerija!!!):
    – Naloži iz svojega računalnika: če mate primerno slikco, ki bi jo radi uporabili za svoj avatar, na svojem računalniku kliknite ‘Brskaj’ in poiščite sliko in kliknete ‘odpri’. Spodaj kliknite ‘Potrdi’. Zadeva je urejena.

– Naloži iz URL-ja: če ste slikco, ki bi jo želeli uporabiti našli na neki drugi internetni strani, skopirajte naslov do slikce v okvirček in kliknite ‘Potrdi’.

– Povezave izven tega foruma: isto kot zgoraj ‘Naloži iz URL-ja’

– Lokalna galerija: kliknite na ‘Prikaži galerijo’! Prikazale se vam bodo slikce, ki jih lahko uporabite za svoj avatar. Slikco izberete s klikom na gumbek (krogec) pod slikco. Na dnu strani najdete gumbek Potrdi. Kliknite in ‘voila’, niste več uporabnik brez obraza :D:

Zadeva se proslavi z deci rujnega :jump:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Prikazovanje povezav, kot klik na označeno besedo.

1. Označite besedo, ki bo vodila do vašega linka.

2. Kliknite na URL.

3. Pri prvem delu ukaza dodajte enačaj in kopiraje link.

4. Končni rezultat: TUKAJ.

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Forumu smo dodali novo BBC kodo. To je gumbek, ki ga najdete nad poljem v katerega pišete vaš post. Uporabo bom razložil za gumbek “youtube”, če pa ima slučajno kdo probleme z drugimi gumbki (ala B, i, “Quote”…) pa naj vpraša pod to temo, pa bomo skupaj zbrihtali razlago :yes:

Torej, vprašanje se glasi “Kako dodam v svoj post youtube video posnetek?” :dontknow:

1.) Na youtube strani kliknite na željeni video in skopirajte njegov naslov

2.) Na svojem post-u kliknite gumbek “youtube” tako da zgleda nekaj takega |youtube| |/youtube|

3.) Med znaka |youtube| |/youtube| prilepite skopirani naslov do posnetka
    npr.: |youtube| http://www.youtube.com/watch?v=qwQVeCmex_E |/youtube|

4.) Torej vse skupaj zgleda taku |youtube| http://www.youtube.com/watch?v=qwQVeCmex_E |/youtube|

Inu rezultat našega modrovanja je video “Norah Jones”, ki je mogoče samo povprečna igralka, zato pa zna nam (meni :think2: ) seljakom tolk lepše pihniti na dušo.

[youtube:3h8aut6x]http://www.youtube.com/watch?v=qwQVeCmex_E[/youtube:3h8aut6x]

Ob glasbeni spremljavi odprite steklenico piva in nežno pobožajte mačka, ki leži na vaših kolenih, in vam izkazuje hvaležnost zaradi vašega izbranega glasbenega okusa :party2:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Kaj, ko bi nam olajšal življenje in namesto trenutne BBC kode, dodal tisto, kjer vpišemo cel www naslov filmčka? :P

Saj nismo tako zahtevne, ane? :lol1:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Če povem po pravici sem že čist na začetku tako hotel narediti, pa sem na netu našel rešitev, ko skopiraš samo id-kodo :mistake:
    No, zdaj je stvar urejena, navodila sem podal v prejšnjem postu (torej sem ga samo popravil). Zdaj lahko skopirate cele linke med BBC zastavice.

Aja, pa če je kdo že post-al youtube zadeve (seveda ni nič postal, je samo pripopu post :wink3: ) naj skopira med youtube zastavice cele linke.
    Nekaj sem jih sicer sam popravil, cel forum pa se mi ne da čekirat. Za to so moderatorji :yes:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

A mi hočeš kaj povedat? :devil:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Mogoče samo to, da tema “Navodila za računalniške telebane” ni primerna za merjenje moči kdo je kaj na Ars-Cosmetica-i :wink1:
    Zdaj pa urno Youtube videe (a je tožilnik množine za video -> videe???) post-at, drugače je garaško delo administratorja neizživeto
    :fitness2:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ja, Ezz..pridi raje merit mišice na dekorativo ali nego in zaščito- lahko se je šopiriti na dveh podforumih, na katerih imaš dovoljenje moderiranja :lol1: ..”Deklica za vse”- dobro si nam te kode porihtala :devil:

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Dodana je nova [kratica=gumbki, ki olepšajo in obogatijo prispevek:2ehodcbc]BBC koda[/kratica:2ehodcbc] imenovana
    [kratica].

Uporaba:
    Če hočemo v našem sporočilu uporabiti kratico, ki pa je vsak navaden smrtnik ne pozna, jo lahko na istem mestu razložmo. Nevedni uporabnik tako more s preletom miške nad kratico dobiti razlago o pomenu kratice. Ekzempl oz. primer po domače:

Kratica: DZPPKKSJ
    Razlaga: Društvo Za Priznanje Praženega Krompirja Kot Samostojne Jedi

1.) Kliknemo na gumbek |kratica=| (ki se nahaja zgoraj nad prostorom v katerega vpisujemo)
    2.) Pokaže se nam nekaj takega (oklepaji so v resnici oglati, kar vas naj ne moti :no2: ):
    |kratica=||/kratica|

3.) Vnesite, razlago in kratico:
    |kratica=Društvo Za Priznanje Praženega Krompirja Kot Samostojne Jedi| DZPPKKSJ |/kratica|

4.) Zadeva bo zgledala tako, kot spodaj. Sprehodite se z miško čez podčrtano besedo…
    [kratica=Društvo Za Priznanje Praženega Krompirja Kot Samostojne Jedi:2ehodcbc]DZPPKKSJ[/kratica:2ehodcbc]

5.) Če vam zadeva ne dela sta samo 2 možnosti:

1. nekje ste zamučkali in niste sledili nazornim navodilom uporabe
    2. ali pa uporabljate kak starejši brskalnik (ala [kratica=Internet explorer 5.0:2ehodcbc]IE5[/kratica:2ehodcbc]). Svetujem vam, da začnete uporabljati Mozzilo Firefox ali pa Google Chrome. Če nimate pojma kaj to pomeni vprašajte na forumu in vam bomo z veseljem pomagali :thumbsup:
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Koda velikost_slike=

Ta koda se lahko uporabi namesto Img, za enačajem vpišete dimenzije slike (če želite sliko povečati ali pomanjšati).

Primer: [velikost_slike=200,200][/velikost_slike]
    Z rdečo označeni številki (piksli) sami vpišete.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Tukaj bi samo opozorila, da se pod razlago “gumba” (ko greš čez njega) velikost_slike= prikaže malo drugačna razlaga… piše: [velikost_slike={sirina},{visina}]; Ti zaviti oklepaji so verjetno odveč, ali?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Odveč so ja – napiše se točno tako kot je Nina napisala – brez oklepajev.

Profile photo of Ezz
    Ezz
    Član

Napiše se brez zavitih oklepajev! :wink1:
    Sem navodilo popravil :mistake:

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

Super, Ezz :thumbsup:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico