Naravno sušenje las

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA IN OBLIKOVANJE LAS Naravno sušenje las

Ta tema vsebuje 10 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Morena Morena 4 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of ElinRose
    ElinRose
    Član

Lep pozdrav vsem na forumu :)

Imam eno vprašanje glede nege las. Namreč, ker smo dobro zakorakali v poletje, je sušenje las s fenom v teh časih pravo mučenje. Najbolje bi bilo lase posušiti naravno, vendar se tukaj začne moja težava. Namreč, kadar si poskušam lase posušiti brez fena, le-ti čisto ”ponorijo” (gredo v vse smeri in so na koncu bolj kot ne krepasti, skratka nemogoči). Zanima me, če slučajno obstajajo kakšni preparati, ki bi malce olajšali to zadevo. Hvala za vsak namig :flower2:

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

Tud js imam isti problem… fen ni šans, da prinesem v tej vročini blizu glave… tud če ga, se itak takoj zašvicam in imam takoj spet mastne. Če jih posušim na zraku so pa točno taki kot jih opisuješ ti… nikakvi… :roll: če pa uporabljam kakršnekoli preparate se mi pa takoj zmastijo in bi si jih lahko prala 2x na dan in ne samo vsak dan… :roll:

Rešitve za najin problem še nisem našla… :no:

Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

Jaz jih poleti naravno sušim in nimam problemov :)

Kaj pa če bi probali s fenom (mrzel zrak)?

Profile photo of zasanjana
    zasanjana
    Član

Jaz si jih poleti pogosto posušim le na pol npr. le kakšni 2-3minuti, ker drugače so čisto čudni in taki suhi/slamnati, pa čeprav imam naravne in zdrave lase. Zadnje čase pa prakticiram tudi sušenje s mrzlim zrakom in mi je boljše kot s toplim pa še spotim se ne vmes ter lasje so videti ok ter se ne takoj zmastijo :thumbsup:

Profile photo of Anaiesis
    Anaiesis
    Član

ne vem ce bo kateri pomagalo, imam isti problem s susenjem na zraku, ampak sem ugotovila da je odvisno od kvalitete vode (vsaj pri meni). ko je voda trda, je katastrofa ce jih susim na zraku…stvar sem resila takole – pri zadnjem splakovanju dodam vodi malo jabolcnega kisa (to so pac moji eksperimenti, ker ce mi kis pomaga pucati kamen iz lijaka, mi ga bo pomagal tudi z las :) ), in pol si na lase dam se kaplico, ampak res kapljico arganovega olja. in pol je vse ok :)

Profile photo of zasanjana
    zasanjana
    Član

Anaiesis a ti lasje potem nič ne dišijo po jabolčnem kisu? Olje dodaš samo na konice ali po celi dolžini?

Profile photo of Anaiesis
    Anaiesis
    Član

meni jabolcni kis naceloma disi, tako da me ne moti :) ampak ga dam nekje zlico na liter vode, kar je res ful malo in se naceloma hitro razdisi. z oljem je pa tako, da si ga dam kapljico na roke, lepo segrejem in potegnem kar cez celo dolzino. vcasih sem maltretirala lase z vsem bozjim, sem pa ugotovila, da mojim pase cim manj izdelkov.

Profile photo of ElinRose
    ElinRose
    Član

Hvala za namig, bom definitivno preizkusila jabolčni kis :)

Profile photo of freakica
    freakica
    Član

Jest si pa lase zelo dobro obrisem in osusim z brisaco nato pa nanesem serum za poskodavene lase na konice (od alverde z grozdjem in avokadom) malo potresem in potem se nasljedne jutro zbudim z lepeimi valovitimi lasmi… Pogruntala sem da si jih ne smem pocesat, samo s prsti grem skoz… Ker ce si jih pocesem potem imam slamnate in strenaste, vse strli na vse komce…

Profile photo of purple_rain
    purple_rain
    Udeleženec

Hm, jz si naravno sušim lase itak čez celo leto (mogoče 1x, 2x letno uporabim fen), pa imam.. vseeno vedno mal slamnate lase :lol1: So tanki in suhi (jih je pa čist preveč, kar mal olepša vse skupi), so mi 1. dan lih zarad tega čist grozni, šele 2., 3., ko se mal zmastijo in poležijo, so mi najbolj všeč.
    Nekje sem enkrat prebrala nasvet, naj namesto z brisačo obrišemo in osušimo lasje s kakšno bombažno majčko, je bolj nežno do las kot brisače in so super vpojne; občasno to počnem, pa se mi zdi, da res mal bolš izpade.

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Jaz si zmeraj sušim lase na zraku, pa mi ni nek problem, čeprav imam trenutno precej dolge (že kakšno leto in pol nisem bila pri frizerju :roll: ). Če jih takoj zaviješ v brisačo se kar hitro posušijo, če ne drugega pa čez noč popolnoma. Se mi precej hitro zmastijo pri glavi, tako da jih perem na 2 do 3 dni, kakšnih balzamov in podobnega ne uporabljam več, samo šampon in krtačo/glavnik.
    Mogoče so lasje edini dober gen, ki ga imam, nimam problemov s cepljenjem, mogoče tudi ker jih nikoli nisem barvala.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico