Naravna vs. organska kozmetika

Ars Cosmetica Forum SPLOŠNE TEME O KOZMETIKI SPLOŠNE KOZMETIČNE TEME Naravna vs. organska kozmetika

Ta tema vsebuje 10 odgovorov, ima 5 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of OrCa OrCa 7 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Narisala sem enostavno shemo, kjer je prikazana razdelitev oz. stopnja zahtevnosti predpisov za določene kozmetične izdelke, ki se deklarirajo kot naravni, naravni s certifikatom ali kot organski:

Več o certifikatih tukaj: KLIK

Problem certificiranja je predvsem v neenotnosti in zmedi, ki vlada na tem področju. Velikokrat zaradi nepoenotenja in pomanjkanja določil glede naravne in organske kozmetike v zakonodaji prihaja do zavajanja kupcev – predvsem tistih, ki določene izdelke kupujejo samo zaradi oznake “naravno”. Takšni certifikati zagotavljajo določene standarde (vsak ima sicer svoje), vendar bi za boljšo preglednost takšnih kozmetičnih izdelkov bilo dobro, če bi obstajali enotni predpisi za celotno Evropo.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Super razloženo. :thumbsup:
    Veš mogoče, če je kje kak seznam vseh certifikatov?

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

To tudi mene zanima. Ali kje piše, katera kozmetika ima npr. Soil Ass. certifikat? Ta se mi zdi najbolj zanesljiv.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jaz strani, kjer bi imeli zbrane vse informacije in zahteve za različne certifikate nisem našla. Zato že nekaj časa zbiram in prevajam zahteve za posamezen certifikat :)) ..da bomo imeli zbrane te stvari na forumu. Je pa res, da imajo eni dosti bolje urejene te zadeve kot drugi..

Soil Asscociation vem, da imata Essential Care in Balm Balm.

Bi bilo fajn, da bi zbrali tudi informacije, katere znamke pri nas imajo katere certifikate..

Profile photo of Kristina
    Kristina
    Udeleženec

Našla sem še Inlight kozmetiko s Soil Association certifikatom; ta se tudi prodaja pri nas (OrCa) – čakam njihove testerje, ni pa ravno poceni, nekje v rangu Sukija.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Super..bom jaz kar odprla temo za certifikat in lahko potem tam zbiramo kozmetične znamke in izdelke, ki imajo določen certifikat.

Profile photo of anncheek
    anncheek
    Udeleženec

Soil Asscociation ima tudi The organic pharmacy.
    od dekorative pa Navy eco.

Nisem zasledila da ima katera kakšne izkušnje z Organic pharmacy? ne poznate?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kolikor je meni znano, The organic pharmacy nima več tega certifikata – ga je potrebno vsako leto na novo pridobiti…oni pa mislim, da so ga imeli pred nekaj leti :think2:

Drugače pa izkušenj še nimam…sem pa zadnjič v Maxiju vzela 3 izdelke v roke in so imeli že kar nekje na začetku alkohol..ne vem – mogoče sem samo jaz imela smolo, da sem ravno te pogledala :dontknow:

anncheek
    Udeleženec

ne vem.
    smo v šoli imeli pred 2 mesecema predavanje in je razložila da imajo ta certifikat.

anncheek
    Udeleženec

sem pobrskala malo po njihovi spletni strani in nikjer ne piše o certifikatu.
    Tako da Nina izgleda da imaš prav, ni pa mi jasno kako lahko ona govori da imajo certifikat če ga v resnici nimajo :verymad:

Profile photo of OrCa
    OrCa
    Član

Soil Association certifikat ima tudi celotna linija kozmetike za dojenčke in mamice – PurBabies. :wink1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico