MSM – Methylsulfonylmethane

Ars Cosmetica Forum OSTALO ZDRAVJE IN PREHRANSKA DOPOLNILA MSM – Methylsulfonylmethane

Ta tema vsebuje 15 odgovorov, ima 6 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Gejba Gejba 1 leto, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Danes sem zasledila članek o MSM ali Methylsulfonylmethane (upam, da je prav zapisano).

MSM (methyl-sulphonyl-methane, imenovan tudi mineral lepote ali DMSO2) je prehranska oblika naravnega žvepla, ki je pomembna sestavina pri tvorbi kolagena, elastina, hrustanca in keratina. Skrbi za prožnost, moč in krepitev mišic, kosti, sklepov in notranjih membran. Še posebej pa krepi lase, kožo in nohte.

MSM – Naravno zdravilo proti bolečinam

KAJ JE TO

MSM (Methylsulfonylmethane , imenovan tudi DMSO2), je oblika naravnega organskega žvepla, ki je temeljni gradbeni material življenja in je navzoč v vseh rastlinah in živalih. Žveplo je osmi najpogostejši element v človeškem telesu. Pomemben je pri nastajanju tkiv kakršna so rdeče krvničke, mišice, koža in lasje. Žveplo je ena glavnih sestavin pomembnih aminokislin – gradbenih materialov proteinov. Je bistven za zdrave vezi, kite, sklepe in za pravilno delovanje encimov, hormonsko ravnovesje in pravilno delovanje imunskega sistema. MSM je dodatek k prehrani, ki telo oskrbi z biološko aktivnim žveplom v hranilni obliki različnim sistemom v telesu. Čeprav ga je v naravi sicer veliko, se hitro uniči s toploto, sušenjem in pri obdelavi hrane. Pri dietah, ki ne vsebujejo veliko surovega, svežega in neobdelanega sadja ter zelenjave in mleka, je vnos MSM-ja s hrano najbrž premajhen.

KEMIJSKA SESTAVA

MSM sestavljata dve vodikogljikovi enoti (skupine iz vodikovih in ogljikovih atomov) in je povezan na enoto z enim žveplovim in dvema kisikovima atomoma.Glede na težo vsebuje molekula tretjina žvepla.
    Ena od mnogih prednosti MSM-ja je, da zaradi majhne molekule (z molekularno težo 94) lahko potuje skozi tkivo.

MEDICINSKA UPORABA
    Alergije na cvetni prah FIBROMIALGIJA ! Sindrom zapestnega kanala Alergije na hrano ,Glavobol, Sinusitis, Astma ,Lupus, Skleroderma, Atletske poškodbe, Osteoartritis, Tendinitis ,Bolečine v hrbtu, Prekomerno izločanje želodčne kisline, Zaprtost, BOLEČINE V MIŠICAH, Revmatoidni artritis, Zgaga, Cistitis (vnetje mehurja), Sindrom čeljustnega sklepa, Zobobol.

Ljudje lahko pri uživanju MSM-ja opazijo tudi druge koristi, denimo mehkejšo kožo, trši nohti, gostejše lase in zmanjševanje brazgotin.

GLAVNI KORISTNI UČINKI PRI LJUDEH
    Kot analgetik lajša bolečine in zmanjšuje vnetja in mišične krče. Razširja krvne žile in tako povečuje krvni obtok.

MSM pomaga pri izboljšavi gibljivosti sklepov, zmanjševanju otrdelosti, oteklin in bolečin. Da bi hrustanec, sklepi in sinuvialna tekočina ostali prožni in zdravi, potrebujejo žveplove spojine.
    MSM oskrbuje telo z biološkim žveplom, ki neposredno poskrbi, da se obnovi hrustanec v sklepih.

MSM lajša bolečine in vnetja na več načinov. Bolečinskim impulzom prepreči njihovo pot po vlaknih C v živcih. Ta vlakna pošiljajo sporočila o bolečinah z mesta poškodovanega tkiva v telesu do možganov.
    MSM prav tako blaži vnetja. Vnetja lahko ustvarijo pritisk na živce in drugo tkivo in tako povečajo bolečine. MSM pospešuje krvni dotok, kar izboljša zdravilni proces. MSM zmanjšuje mišične krče – stanje, ki je nenehno navzoče pri poškodbi mišično-skeletnega sistema.

O ŠTUDIJAH
    V dvojno slepi študiji o vplivu MSM-ja na degenerativni artritis so raziskovalci ugotovili, da so bolniki, ki so šest tednov na dan uživali po 2,250mg MSM-ja, čutili zmanjšanje bolečine za povprečno 82 odstotkov.
    Raziskovalci niso prepričani, če je MSM učinkovit pri artritisu zaradi vsebnosti žvepla, zaradi njegovih protivnetnih in analgetičnih lastnostih, kombinacije obeh ali zaradi še kakega neznanega učinkovanja.
    Posameznikom se pri uživanju MSM-ja pogosto normaliza delovanje črevesja.

VARNOST
    MSM velja za eno najmanj strupenih snovi v biologiji in medicini, primerljiv z vodo.Klinična opazovanja kažejo na to, da MSM (podobno kot aspirin) povzroča razredčenje krvi. Če redno jemljete zdravila, ki preprečujejo strjevanje krvi, ali aspirin, se zato prej posvetujte s svojim zdravnikom.
    MSM ne smemo zamenjati s sulfiti. MSM je žveplova spojina, ni pa sulfit. Zato za vse, ki so občutljivi na sulfite, ni nevarnosti da bi na MSM dobili alergično reakcijo.

Povzeto po knjigi The miracle of MSM – The natural solution for pain.

A je katera to že uporabljala? In koliko je to varno za uporabo? Če ima katera kakšne izkušnje, naj, prosim, napiše. Nina, če ti mogoče poznaš, bi bila vesela, če pokomentiraš :flower2:

rabarbara
    Udeleženec

Nobena ni preizkusila?

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

MSM se dobi v prahu in se uporablja kot superživilo … ženske (sploh tiste, ki sledijo Savinini akciji) ga dost uporabljajo. Videla sem pa že tudi, da je dodan nekaterim prehranskim dodatkom (tabletke z vitamini in minerali ipd.) :wink1:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz ga uzivam v prahu. Zacela zaradi tezav s kolenom in nadaljevala, ker mi oh in sploh dobro vpliva na nohte. Se nikoli nisem imela tako mocnih, cvrstih in trdih nohtov, vedno so se mi plastili, bili so mehki in tezavni.

Minus je, da mi nohti ultra hitro rasteji, enako tudi lasje, kar ni ok, ker sem kratkolaska :mistake:

rabarbara
    Udeleženec

Hvala :flower2:

No, jaz se nad temi učinki ne bi pritoževala :lol1:

Profile photo of mademoiselleT
    mademoiselleT
    Udeleženec

A še katera uporablja MSM?
    Meni je super za koleno, gibljivost, kožo in nohte (na laseh še nisem opazila učinkov), sumim pa da mi 1 čajna žlička MSM zjutraj meša bioritem/težko zaspim. :think: Zdaj sem zmanjšala na pol žličke in je boljše..

mademoiselleT
    Udeleženec

Kr sama sebi odgovarjam :lol1:
    Sem zmanjšala količino na ½ žličke in nimam več težav z nespečnostjo. Mogoče je bila 1 žlička prevelika količina zame. :lashing:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz čakam na vaša poročila, da vidim ali se mi ga splača naročiti. :lol1:

mademoiselleT
    Udeleženec

Zaradi česa bi ga pa uporabljala – glavni razlog? :lashing:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Za koleno primarno. Imam kombinacijo poškodb + slabe vezi, tako da se spogledujem tudi s kakšnimi dodatki. Ampak bo verjetno kakšna izmed kombinacij, ki ima tudi MSM.

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

MlleT – jaz z MSMjem nisem imela težav, sem ga celo pila pred spanjem, je pa res, da smo ljudje različni in različno reagiramo.

Če se spomnim, ga zjutraj še vedno spijem, a mi ponavadi zmanjka časa :lol1:
    Zdaj pa res ne vem, že v Čvekalnici sem se pritoževala nad pomanjkanjem časa, a sem jaz tolk počasna postala ali se svet res vse hitreje vrti, starejši ko je človek :)) :mistake:

mademoiselleT
    Udeleženec

Očitno sem res ena občutljivka. :lol1: Zdaj mi je super, ko sem malo prilagodila dnevno dozo. :thumbsup:
    @gejba: Zdaj lahko rečem, da mi pomaga za koleno (enkrat sem ga preveč raztegnila in od takrat imam težave; je pa to čisto moje dognanje, ker nisem nikoli šla k zdravniku). Čeprav bi bila verjetno kombinacija še boljša. V glavnem, js priporočam. :yes:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Hmmmm, sem tuhtala, kaj ta komentar s to številko pomeni, pa sem rabila kar nekaj časa, da sem pogruntala, da se nanaša na vprašanje glede wind stopperja, samo imam feeling, da je bil odgovor objavljen v napačni temi :lol1: :lol1:

Glede MSM pa moram jaz priznati, da pri kolenih nisem občutila nobene razlike, čeprav tudi (precej) redno jemljem glukozamin (ki naj bi bil itak učinkovit le skupaj z MSM). Sem imela pred leti poškodovan meniskus in natrgane vezi (izpah kolena), pa mi z leti čedalje bolj škrta v kolenu, toliko, da ko s kom v tišini hodim po stopnicah, vsak vpraša, kaj je ta zvok :mistake: :lol1:

Občasno tudi boli, predvsem ko pretiravam s treningom, ampak ok, se tolažim, da se staram :lol1:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

LOL – imaš prav. Očitno je ena mala lumpika spet malo kliknila, ko mami ni gledala.

Profile photo of Tassa
    Tassa
    Član

@gejba wrote:

LOL – imaš prav. Očitno je ena mala lumpika spet malo kliknila, ko mami ni gledala.

Hahaha… :lol1: In vsega so krivi mali lumpi… so super, da se krivda zvali na njih… :lol1: :wink1: :naughty5:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico