Money order / check

Ta tema vsebuje 6 odgovorov, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Katja Katja 7 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Ukradli so mi denarnico in sem ostala brez vseh kartic. :veryangry:

Zdaj bi pa nujno morala na CS nekaj plačat, pa ne sprejemajo Wire transferja.

Kako poteka postopek money orderja? Dali so mi samo svoj naslov in to je to.

Zdaj pa nek ček po pošti za 300€ mi je pa tudi malo čudno pošiljat.

Ve katera, kako to poteka? Hvala.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Uh – naslov ne bo zadosti. Potrebuješ vsaj še 1 številko (vsaj na Abanki).
    Ko sem izvedela, da stane nakazilo več kot 8 €, se nisem več poglabljala v te zadeve.
    Mislim, da bo najbolje, če se v banki pozanimaš kako in kaj.

Profile photo of melanie
    melanie
    Udeleženec

Predvsem mora biti celotni naziv banke in naslov banke na katerega račun se nakazuje, SWIFT, IBAN številka, naziv in naslov prejemnika, ki je v tvojem primeru CS.

Ali plačuješ kot fizična ali pravna oseba? Za pravno je potrebno vse zgoraj.

Upam, da sem kaj pomagala. najbolje pa bilo bilo, da se točno pozanimaš na svoji banki.

Upam, da najdejo lopova nesramnega! :verymad:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Za money order potrebuješ samo TOČEN naslov prejemnika – glede tega na banki ful komplicirajo. Ne rabiš nobene številke računa ipd. Sem ravno v torek plačala na ta način V Pensilvanijo USA neke zadeve.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Na Abanki so meni našteli vse to kar je že melanie napisala. :confused:

Profile photo of rabarbara
    rabarbara
    Udeleženec

Sama sem to urejala na Mariborski banki, so bili zelo prijazni in so mi vse lepo razložili: Da je to ena vrsta čeka, ki ga banka pošlje ameriški banki, ta pa potem pošlje ta ček naslovniku/podjetju in naslovnik lahko potem s tem čekom dvigne denar na banki. Ker tudi meni to ameriško podjetje ni hotelo oziroma sprejelo, da bi jim denar nakazala direktno na račun in tako nisem niti imela teh podatkov. Je pa res, da mora biti obvezno vse točno napisano (naslov prejemnika) – sama sem mogla namreč priti ponovno, ker nisem imela napisano, če je firma Ltd. ali LLC ali kaj drugega.
    Je pa fajn, ker ti ne rabiš tu več potem ničesar pošiljati po pošti in denar dobijo že naslednji dan. Je pa res, da je to stalo 10€ (stroški banke).

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Plačala bi kot pravna oseba.
    Sem se spomnila, da imam službeno Viso elektron. Na srečo mi je doma v predalu ležala. :cheer:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico