Mineralni puder

Ta tema vsebuje 215 odgovorov, ima 43 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kanna Kanna 5 let, 8 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

moram se pohvalit, da mi je danes uspelo nanesti mineralni puder brez oblakov prahu v kopalnici :) nanesla sem ga v večih plasteh,tako da je bil končen rezultat čudovit – ravno prava prekrivnost in naraven izgled. i like it

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Kateri mineralni puder pa imaš?

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

zaenkrat samo tester, Sweetscents

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Ima mogoče katera izkušnje z Revlonovim mineralnim pudrom?

vir

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz ga nisem še…dodajam pa sestavine

Talc , Silica , Nylon-12 , Polymethyl Methacrylate , Trimethylsiloxysilicate , Dimethicone , Cyclopentasiloxane , Perfluorononyl Octyldodecyl Glycol , Grapeseedate , Polyethylene , Mother of Pearl , Topaz , Quartz , Silk – Serica , Cymbidium Grandiflorum Flower Extract , Lactobacillus/Eriodictyon Californium Ferment Extr , Lilium Candidum Bulb Extract , Mallow Extract – Malva Sylvestris , Dimethiconol , Dimethicone/Silsesquioxane Copolymer , Triethoxycaprylylsilane , Lecithin , Alumina , Lauroyl Lysine , Phenoxyethanol , Methylparaben , Ethylparaben , Propylparaben , Mica , Titanium Dioxide – CI 77891 , Iron Oxides – CI 77491 – 77492 – 77499 , Bismuth Oxychloride – CI 77163

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Hvala za sestavine :flower3: ..danes sem se malo dlje med Revlonovimi policami ustavila..

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

jaz se moram pa enkrat bolj pri Revlonu zadržat, ker ugotavljam, da ga sploh ne poznam :scared: hehe

tele sestavine pa…glede na obljube o mineralnem make upu se mi ne zdijo preveč obetavne. vsega boga spravijo vmes, a kljub vsemu se to imenuje ‘mineralno’

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

..mislim, da je za oznako ´mineralni´ dovolj, da vsebuje samo mineralne pigmente (in ne drugih barvil) in še na splošno malo večji delež ostalih mineralov :P

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Talc povzroča mašenje por, minerali so pa nekam pozno med sestavinami. :no:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Meni talc ne maši por. Vsaj ena zadeva, ki mi jih ne. :cool:
    Sicer sta pa tako talc kot silica minerala – ali pač? :think:

Morali bi točno določiti kateri proizvodi lahko uporabijo besedo mineralno. Po mojem mnenju je to upravičeno, če ima izdelek več kot ~80% mineralov.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

@gejba wrote:

..Sicer sta pa tako talc kot silica minerala – ali pač? :think:

Sta minerala :yes:

..ampak Nylon-12, Polymethyl Methacrylate..pa niso minerali.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Mene še najbolj moti Bismuth Oxychloride. Sicer pa jaz osebno pod mineralne pudre prištevam samo SS, EDM in co. Ostalo je bolj švoh.

Hotela sem samo povedat, da za razliko od drugih mineralnih pudrov, ima vsaj na prvih 2 mestih minerala. Včasih je res smešno, ko se deklarirajo kot mineralni puder – ima pa samo talc na sredini seznama. :scared:

Profile photo of Sasa
    Sasa
    Udeleženec

Jaz glede mineralov zaupam Gejbi in če ona reče, da ni OK, potem sploh ne gledam :))

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Potem je pa vmes spet to, koliko se kozmetične firme držijo svoji opisov in oznak :verymad:

Mene je tudi malo zmotil bizmutov oksiklorid..lahko povzroča iritacije, kakšne konkretne študije o njegovi škodljivosti pa še nisem zasledila.. mogoče veš kaj več o tem?

Če ima katera sestavine od SS mineralnega pudra..da malo primerjamo :lashing:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz ponavadi pri teh “drogerijskih” pudrih spregledam oznako mineralno (sem že obupala nad označevanjem). Mislim, da je pri nas edina izjema Essence puder. :mistake:

Saša :flower2: . Zdaj imamo pa še Nino, ki je enciklopedija koristnih informacij. :cheer:

Uuu – nekje sem jih brala. Mislim, da so načeloma blage reakcije – srbečica … Tisti, ki smo pa že tako ali tako občutljivi pa imamo lahko konkretne reakcije. Vem, da je bilo nekaj govora o temu, da zelo odsvetujejo po negativni reakciji ponovno uporabo BO, ker je naslednja reakcija dosti hujša.
    Jaz osebno bi rekla, da se je poreklo/čistost mineralov zelo pomembna. Kupiš 2 različni sericite mici pa se že na pogled razlikujeta, da ne govorim o občutku na koži …

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico