Mineralna ličila – splošno

Ars Cosmetica Forum DEKORATIVA NARAVNA IN MINERALNA LIČILA Mineralna ličila – splošno

Ta tema vsebuje 547 odgovorov, ima 50 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Plain Jane Plain Jane 2 let, 4 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Na strani carodejka.si sem gledala mineralna senčila..Sweetscents še nisem sprobala. Se da to kupit v trgovini (v Lj) ali pošiljajo samo po pošti?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Včasih se je dalo kupiti v drogeriji Zala (Bežigrad) vendar je bilo malo dražje kot v spletni trgovini (senčke so bile dražje ~ za 1,5€).
    Lahko pa prej zaprosiš za 3 testerčke v spletni trgovini. :wink3:

Priznam, da sem malo obsedena z njihovimi senčkami. Bi bila tudi s pudri pa je TiO2 problem.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

O super, hvala za info; problem glede TiO2 -misliš na mašenje por?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Sem bila prepričana, da mi v MMU ne bo mašil por. Očitno sem se motila. :(

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Jaz nimam težav z mašenjem por pri TiO2, če ga izdelek ne vsebuje v visokem deležu. Pri večjih % pa mi maši pore.

Glede velikosti delcev- verjetno so v MMU delci TiO2 večji kot pri izdelkih za sončenje (filtri)? ..glede na to da se za filtre uporablja mikroniziran (čim manjši delci) TiO2 z namenom, da ne bi puščal bele barve, sklepam, da so delci za MMU lahko večji..bo treba malo prečekirat.. :read:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Čisto različne velikosti uporabljajo – čeprav zadnje čase določene firme promovirajo svoje izdelke kot take brez nano(?) delcev.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Verjetno je ta promocija zaradi nekaterih in vitro študij, ki so pokazale določene negativne učinke TiO2 v obliki nanodelcev..
    Če bi bili dosti večji delci pa najbrž spet ne bi bilo okej, ker dajejo manjši delci boljši občutek na koži, izboljša se mazljivost..kaj čmo, velikosti delcev pač ni potrebno navesti na embalaži :police:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz sem imela oba TiO2 – nano in navadnega – pa ni bilo neke hude razlike. Vsaj v MMU ne. V sončnih kremah je pa res razlika.

Sem že nekaj časa nazaj brala polemike na temo nano delcev – samo si znanstveniki tako nasprotujejo, da ne veš komu verjeti.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Iz članka iz farmacevtskega vestnika- kot pigmenti ok. 250 nanometrov, mikroniziran TiO2 (za filtre) od 20 do 50 nm.

Raziskave, ki so bile narejene na prostovoljcih niso pokazale škodljivih učinkov, raziskave na celicah v laboratoriju pa so imele negativne posledice- najbolj pri delcih velikosti 10-50 nm.
    Po moje je za MMU bolje uporabljat TiO2 v obliki večjih delcev.

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Ta, ki ga imam sedaj ima “average particle size: 0.3 microns”. Bi naredila puder za suho kožo. :)

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Povprečna velikost 300nm, to je čist kul :wink2:
    Sporoči, kako se obnesel puder :mirror:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jops. Čakam še na okside potem pa mešat. :cool:
    Tiste z nano delci sem dala kar na stran – na srečo sem naročila samo vzorce.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

A pri mineralnih ličil na splošno velja (ne samo pri vzorčkih), da npr. 5g pomeni koliko mase gre v posodico in ne koliko g posodica dejansko vsebuje?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Čisto odvisno. Vendar je ponavadi ponavadi naveden tako volumen lončka kot teža produkta. Npr. v 10g lončku je 0.7 oz senčke.

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

V 5 g lonček gre 1 g senčila.

Velikost lončka pa izmerijo tako, da ga napolnijo z vazelinom. Zato pride 5g. :dance1:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico