Mešana koža z občasno izsušeno povrhnjico

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA OBRAZA Mešana koža z občasno izsušeno povrhnjico

Ta tema vsebuje 157 odgovorov, ima 28 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 4 let, 11 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Nina, kaj bi priporočala za občasno nego izsušene kože oz. povrhnjice?

Sicer imam mešano kožo, občasne izbruhe nečistosti, z zimo pa prihajajo tut dnevi, ko moja koža rabi izrazito vlažilno nego…

razmišljam o kakem olju, ali čem podobnem…ampak seveda ne sme mašiti por…imaš mogoče kak predlog?

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Najbolj enostavna in ena najbolj učinkovitih rešitev pri tvojem tipu kože je definitivno jojobino olje. Nekajkrat na teden poskusi zvečer na očiščeno kožo popršit malo vode na obraz (najboljše kupljena voda v pršilu za obraz, lahko tudi iz plastenke) – koža naj bo še malo vlažna, ko si naneseš jojobino olje. Lahko pa seveda naneseš tudi samo olje.

Jojobino olje je sicer primerno za vse tipe kože, še posebej dobro pa se v nasprotju z drugimi olji obnese na mešani koži z občasno izsušenimi predeli. Ne maši por (kar precej drugih rastlinskih olj je potencialno komedogenih).

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Nati, jaz sem poslušala Nino in si kupila jojobino olje ( tudi jaz imam tak tip kože kot ti ). Do zdaj sem si ga že tri večere nanesla na vlažno kožo in moram reči, da je več kot odlično. Koža že med masiranjem – vtiranjem postaja vedno bolj mehka in gladka na otip. Tudi naslednje jutro, je vidna razlika. Skratka le pogumno! :thumb:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

o hvala Nina, to moram res probat…
    pa imate kak nasvet, kje dobiti dobro jojobino (in ne predrago) olje? nejka, kje si ga ti kupila, in za kako ceno?

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Kupila sem Berglandovo – odlične kakovosti – v Sanolaborju. Za 125 ml stekleničko sem odštela okoli 12 eur. :yes:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

to je pa kar radodarna količina. moram it mal pogledat. hvala nejka, za info.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Olja se porabi zelo malo – mogoče ne bi bilo neumno, če se zmeniš še s kakšno prijateljico in prelijeta v prazno stekleničko. Stroški se razdelijo, olje je pa itak za dolgo časa (sploh če ga imaš samo za obraz).

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

ja imaš prav Nina. pomoje js sama 125ml zlepa ne bi porabila…
    mogoče pa kje najdem manjšo embalažo olja

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Kaj pa, če se ga uporablja še za telo? Kot osnovno olje skupaj s kakšnim eteričnim oljem, ki deluje npr. proti celulitu? :lashing:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za telo je seveda tudi super, z eteričnimi olji pa jaz ne bi preveč eksperimentirala-težko sam dobro premešaš, če naneseš kapljice EO direktno na kožo pa jo lahko iritirajo.

Profile photo of Maestra
    Maestra
    Član

No, še ena s takšnim tipom kože. Jojoba olje že imam doma, sicer ga ne uporabljam redno za obraz (uporabljam ga za lase, nohte…), ampak očitno bo treba v akcijo. Sicer ga pa tudi jaz nanašam na vlažno kožo.

A je vredu, če nanesem olje na vlažno kožo od tonika? Ali je bolje, če kožo navlažim z vodo?

Aja, jaz sem jojoba olje kupila v lekarni. Vendar ne vem, od katere firme je.

Profile photo of ally
    ally
    Član

Super, bom še jaz poizkusila s temle :D:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Lahko navlažiš tudi s tonikom – najboljša izbira sta voda v spreju za obraz ali kvaliteten tonik.

Profile photo of ally
    ally
    Član

Punce, a tole jojobino olje se dobi tudi v dm? :confused:

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Za dm ne vem..jaz vem, da se dobi v mullerju, sanolaborju, lekarni..cene se malo razlikujejo.
    Lahko pa še malo počakaš in sprobaš Suki serum s kamilico :) (mešanica olj in izvlečkov, na prvem mestu je jojobino olje).

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico