Menstrualne skodelice

Ars Cosmetica Forum NEGA IN ZAŠČITA NEGA TELESA Menstrualne skodelice

Ta tema vsebuje 240 odgovorov, ima 47 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of goga goga 2 let, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Sama zadeve še nisem poskusila, sem si jo pa ravno naročila. Izbrala sem finsko znamko Lunette -(velikost 2, model Selene), ki se mi zdi na SLO trgu še najbolj domačo-je najbolj popularna. Komaj čakam, da jo dobim in preizkusim to čudo :lol1: . Drugače pa sem zasledila, da pride 1.Aprila(upam, da sem si prav zapomnila) ven tudi Lunette v zeleni barvi (Diana), nevem pa če bo tudi pri nas na voljo..

Pa še eno nemško stran sem našla, kjer se mi zdijo skodelice, skoraj sumljivo poceni :silly: , je pa to prvi tovrsten izdelek nemškega porekla:

MeLuna

Edit: Ravno prebiram, da je ta MeLuna zato ugodna, ker ni iz silikona, temveč iz nekega termoplastičnega elastomera :study: – klik

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Oooo zelena! Ves padam na barve, ampak ok imam svojo modro :). Se kar precej casa ne bom potrebovala nove, sploh ker se nic ne obarva.

Porocaj kako se ti bo obnesla, sama sem navdusena… vse lahko pocnem, pa mi nic ne pusca. Taksen luksuz da si ne mores misliti!

:flower1:

Aja ta Meluna je ful podobna eni menstrualni skodelici ki se klice nekaj v stilu faye? faya? Joj ne vem… so pisane, kjut in … gumjaste? Ne vem vec.

darksome
    Član

Bom poročala :yes: , jaz sem se odločila zato, ker mi vložki povzročajo stalno vnetja :ermm: , upam, da bo boljše.. Poleg tega imam zelo močne menstruacije, sploh prva dva dni. Upam, da bo kaj pripomogla k boljšem spancu v teh dneh..

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Eh enako… meni vlozki (razen bombazni) blazno drazijo kozo.. Bruh. Potem pa srbi, pa spika pa pece pa kaj vem se kaj.. Not good.

Sem tudi sama mislila da imam res mocno menstruacijo prva dva dni, pa mi niti cele lunette ni se uspelo napolniti. No mogce enkrat. Se pojmi cisto spremenijo.

Kako to, da si se odlocila za modro?

darksome
    Član

Hmm, tele faye ali faya pa ne poznam, sem še bolj frišna v tem :lol1:

Me pa zanima če je velika razlika, če ni silikonska-priznam da so mi silikonske bolj všeč-delujejo mehkejše in kvalitetnejše.

Za modro sem se pa odločila, ker se mi je zdela prozorna dolgočasna :naughty: , šele potem sem zasledila, da se prozorne raje zabarvajo..

Profile photo of timnala
    timnala
    Udeleženec

EDIT: bom prilepila moje mnenje sem, ne pa v cosmetotest, ker ni ravno ocena :wink1:

Hm..naj povem svoje mnenje :)

Nad to skodelico sem bila zelo navdusena, saj sem prebrala vse in se vec na nasih forumih in tujih. Prebrala sem tudi priporocila za katero se naj sploh odlocim in glede na to, da je na trgu malo morje teh skodelic, so bolj kot ne na tujih forumih priporocali Lunette.
    Kupila sem taveliko, ker sem ze rodila, ampak mi ni bila v redu. Kakorkoli sem jo vstavila, mi je vedno nekje spuscala (vendar ni bila polna)..preizkusila sem razlicne vstave, a ni pomagalo. Prav tako sem vedno preverila, da se je odprla in preizkusila, ce je vakum zagrabil..vse je stimalo.

Nimam mocne menstruacije in tudi mi ni problem uporabljati vlozkov, vendar mi je bilo pri skodelici vsec to, da ni bilo nobenega vonja, vsake toliko si jo vzel ven in splaknil in to je bilo to, vendar sem konc koncev morala imeti scitnik perila, ker je vedno kaj pricurljalo in me je to motilo, ker potem tako nisem naredila bogvekaj.
    Pa kljub temu, da je ne cutis, sem imela nekak hecen obcutek, da imam neko gumo v sebi :lol1:
    Pristala sem nazaj na vlozkih in narocila tamalo lunettko..zal se ze 3 mesece spravljam k njeni uporabi, ampak mi se ni uspelo :P

Naj se povem, da sta mi ful lustni se ladycup, najbolj pa francoska fleurcup (se pa ni tako razsirjena in se niti ni bilo veliko mnenj o njej).

vir

Prav vam lahko prideta tile strani, kjer so opisane razlicne menstrualne skodelice, razlicne vstave..imas teste, da si lahko izberes tisto, ki ti je najblizje (ene so daljse, ene zdrzijo vec, oblika…).
    http://menstrualcups.org/
    http://menstrualcups.files.wordpress.com/

darksome
    Član

Škoda, da se je izcimilo tako, upam da tudi jaz ne bom vrgla stran 30€..se bom poskusila potrudit in poskusit večkrat, če mi v prvo ne bo všeč :silly: , nevem kaj mi je ampak, tole da je vedno več barvnih različic na voljo mi je ful všeč :lol1: . Moram omeniti, da so mi Lunettke še najlepše vizualno. Sem najprej gledala Mooncup, ampak je v primerjavi z Lunette malo khm..nenavadna :P

Timnala te Fleurcup so krasnih barv :inlove: – bi jih imela že samo zato, ker so lepe :mistake: :silly:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

evo jo! Fleurcup sem mislila, zaradi barv…. Res je lepa!

No grem spat :))

darksome
    Član

:lol1: nočko tigica :) , joj krasne so pa še zastojn se jih da naročiti v SLO+ z vrečkico te pride cca. 25€ :lashing:

FLEURCUP – klik

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Zanimivo … mogoče bi jaz tudi to probala, ker od vložkov sem vedno cela pikasta, tamponov pa ne maram :no:
    In kako vem kera številka mi bo prav?

darksome
    Član

Lyra- ponavadi ima vsaka firma 2-3 velikosti. Kriteriji pa se od firme do firme razlikujejo. Pri Lunette je tako:

Lunette menstrualni model 1:
    Manjši model je namenjen ženskam, ki imajo šibki menstrualni tok. Premer skodelice meri 41 x 47 mm, pecelj 25 mm. Prostornina skodelice je 25 ml.

Lunette menstrualni model 2:
    Večji model je namenjen ženskam, ki imajo močnejši menstruacijski tok oziroma so že rodile. Premer skodelice meri 46 x 52 mm, pecelj 20 mm. Prostornina skodelice je 30 ml.
    vir

Pri meni je enako, sem pa našla vsaj ene lažje dostopne, debelejše vložke, ki so nekakšna zlata sredina in me ne dražijo-niso tako ultra umetni kot always, pa tudi ne bolj naravni od vira. Se pa imenujejo Libresse Natur.

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Jaz gledam tole Fleurcup, ker mi je všeč ker so razl. barve :))
    Imajo 2 številki … torej rabim večjo, ker sem že rodila :think:
    Zdaj si morem samo še barvo izbrat :lol1:

darksome
    Član

Meni je vijolična krasna :inlove:

Aha, vidim da so mere-vsaj v premeru enak tako pri Fleurcup, kot pri Lunette :thumbsup:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Jaz sem tudi za vijolično segreta :lol1:

Čeprav gledam da na njihovi strani piše to:

The choice of size doesn’t systematically depend on having given birth. Although during labour the tissues of the perineum are loosened, they quickly become tonic again through re-education. The choice of size is above all based on the flow level. If in doubt, please contact us, we will be happy to advise you on the right choice

Nimam močne menstruacija, kaj naj vseeno raje vzamem manjšo? :ermm:
    Kaj če mi bo velika prevelika me bo tiščala?

darksome
    Član

Tega pa nevem :no: , ker jaz sem se za svojo odločila glede na to, da imam drugače kar močne. Glede tega si res nobeden ni čisto na jasnem.. Nekatere pravijo, da si jo moraš izbrati po občutku :confused:

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico