Max. število mačk in psov

Ars Cosmetica Forum OSTALO KOTIČEK ZA ŽIVALI IN RASTLINE Max. število mačk in psov

Ta tema vsebuje 34 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of emanuela emanuela 6 let, 9 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Joj res ne vidim problemov pri temu da imas vec mack pri hisi…
    Varnata imas eno lahko imas tudi 5 ce hoces…

Mi imamo 3 in zivijo skupaj brez problema. Dve se stekata v nulo (ker smo ju istocasno dobili), ena je ze stara in nekoliko tecna zaradi tega ampak nimajo nekih problemov druga z drugo. Tudi s psom se razumejo ;).

Profile photo of Morena
    Morena
    Udeleženec

Mislim da je edino za pse zakonska omejitev (5 al nekaj takega), za mačke pa pomoje ne… :think:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Mislim da za macke ni omejitev. :)

Psov imas pa lahko 5 (1 oseba).

:))

Profile photo of _martina
    _martina
    Član

In upam, da bo tako tudi ostalo. Če sprejmejo nov zakon lastnoročno naredim protest! :veryangry:

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Martina na koliko bi jih pa radi omejili?

_martina
    Član

Hm, zdejle bom neki po spominu govorila, ker nimam časa brskat..
    V glavi imam, da je predlog zakona.. 2 psa če sta večja od 40 cm plečne višine, če so manjši pa se mi zdi da 5.

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

kaj pa ce imas manjse in vecje pse? O.o

Sem pa brala da je 5 psov na stanovanje in ne osebo (ce nisi vzreditelj).

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Meni se pa zdi ta omejitev ok. Kaj lahko obvladaš 5 psov? Pa naj bodo veliki ali pa baterijarji. :unsure:

Profile photo of emanuela
    emanuela
    Član

Če hočeš, gre, zakaj pa ne?
    Kaj pa vzreditelji, nemških dog ali pa mastifov npr, ko so res ogromni?
    Pač poskrbeti moraš, da si ti gl. v t.i. tropu in je to to.

Profile photo of Katja
    Katja
    Član

Ma, ne vem. Jaz imam novofundlandko in si ne predstavljam, da bi mi še eni trije letali okoli in kako bi šli na sprehod.

Profile photo of emanuela
    emanuela
    Član

Tudi to gre :yes: Pač jih vzgajaš od majhnega, da te ne spodrejo na sprehodu in ti ne ravno pretegnejo mišic ob vlečenju….

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Omejitev za pse ne velja za vzreditelje/rejce.
    Sem brala na kinoloskem drustvu..

In po mojem se da imeti toliko psov, samo se jim moras res posvetiti. No sicer si ne predstavljam, da bi imela vec kot 3 pse sama. :)

:blush1:

Če bo ta zakon sprejet, bo to zato ker ima veliko ljudi več psov kot jih lahko obvlada…in žal jih je najbrž več, kot tistih ki svoje pse primerno vzgajajo in s tem tut obvladujejo.

_martina
    Član

Jah, sam ni pa fer do vseh. Jaz si lahko želim 3 pse, višje od 40 cm plečne in jih imam namen recimo vsakega posebej vn vozit.. Pa ne morem..
    Ne vem no, očitno si bom mogla psarno registrirat in bo mir..

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Martina ali pa kaksnega mini psa omislit. :lol1:

Mislim da se ne spravljajo na problem s pravilnim pristopom. Se vedno bo vec idiotov s psom (enim npr) ali pa vec (neprijavljenih za boje), pa jim nihce ne bo mogel nic. Navaden (recimo posten) drzavljan bo pa naj… do amena!

Recimo primer pri izpitu… veliko jih ima prepoved voznje ali nima izpita in se vedno se furajo okoli in ogorozajo druge. Boli njih ce imajo za placat neko multo, ker uradno itak nimajo nic, neuradno pa zelo veliko…. Se vedno se bodo furali nelegalno okoli. Enako za pse. Ce bodo hoteli imeti npr 5 bojnih psov (recimo da jih za to vzgajajo) jim nihce ne bo moral nic, ker je itak vse skupaj (boji, ipd) nelegalno. Bleh.

Poleg tega je bila nekaj let nazaj celo policijska akcija z boji… pa se ni nic pisalo o temu ker so tam nasli velike politicne zivine.

V glavnem se mi zdi se en primer nefunkcioniranja drzave.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico