Mastni lasje

Ta tema vsebuje 44 odgovorov, ima 24 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Tassa Tassa 3 let, 7 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Živjo!

Sama imam takšne lase, ki se zelo hitro zmastijo. Če ima katera podobno težavo in jo je uspešno odpravila, bi prosila za nasvet…

Ravno tako me zanima, kaj je “bolj zdravo” za lase. Da si jih perem večkrat ali jih pustim še kakšen dan več neoprane, ker nekateri pravijo, da šamponiranje škodi… Ampak mastni lasje so pa GRDI, zato bi si jih najraje umivala vsaki dan!

Uporabljala sem šampon od Ilirije, pomaranča (za mastne lase), sedaj pa uporabljam Afroditinega, s koprivo in biotinom. Naj napišem še to, da so moji lasje srednje dolžine (do ramen in ravno prav dolgi/kratki, da jih ne morem speti v čop :veryangry: ) in so zelo tanki, slabi, radi se trgajo, že glavnik jim skoraj škodi…

Prosim za nasvete! :read:

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Sama imam tudi bolj mastne lase. Meni je najbolj pomagal nežen, čim bolj naraven šampon(jaz uporabljam Lavera-Mandljevo mleko), saj imam občutljivo lasišče-agresivni šamponi lahko povzorčijo pospešeno delovanje lojnic, kolikor se spomnim. Več glede omenjenega šampona poglej pod temo Lavera :thumbsup:
    Glede samih las-izogibaj se silikonov če se jih še ne, to storiš tako, da ne kupuješ izdelkov, ki jih vsebujejo, več imaš napisano tukaj:KLIK
    Glede glavnika pa ti bo najbolj pomagala kakšna krtača iz naravnih(zelo priporočajo iz merjaščevih) ščetin, ki las ne bo cufala. Upam, da sem ti kaj pomagala :wink1:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Hvala za odgovor, darksome! Bom preverila še tegale Lavera, čeprav nisem prepričana, da ga bom kupila – si napisala, da diši po piškotkih, js pa takega vonja v kozmetičnih izdelkih ne prenašam ravno najbolje… :no:

Aha, za silikone sem si tudi prebrala in moram reči, da prej tega nisem vedela… :unsure: Bom zdaj malo bolj pozorna pri nakupih! Ampak kolikor vidim, šampon, ki ga uporabljam (Afrodita kamilica) nima naštetih sestavin. Potem je glede silikonov verjetno v redu.

Ampak lasem se pa ne da dopovedat, da je ta šampon proti mastenju in da naj že počasi nehajo pretiravat… :no:

darksome
    Član

Ponavadi je tako, da šamponi proti maščenju lasišče temeljito sčistijo, s tem pa samo pospešijo delovanje lojnic, ker so agresivni.. pomoje bi bilo bolje da najdeš šampon ki je zelo nežen in ti bo pomiril kožo.. meni ti šamponi proti maščenju na dolgi rok sploh ne pomagajo :no:
    Na sestavine se sicer ne spoznam najbolje, ampak glej da ne bo vseboval Sodium Lauryl Sulfate(SLS) in/ali Sodium Laureth Sulfate(SLES)-to sta poceni groba, agresivna čistilca, funkcija je še to da se izdelek zaradi njuju bolj peni. Tlačijo ju skoraj v vsak duš gel/šampon. Lahko pa pogledaš še pri Alverde šamponih-ti so za svojo ceno zelo dobri :thumbsup:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Hahaha! Je takoj druga našteta sestavina po vrsti, prva je pa voda! Uf, tole je pa dobro vedet, ga ne bom več kupla!

Hvala, darksome! Aja, imaš pa hudo dobro in predvsem uporabno znanje!! :flower1:

Za tele Alverde pa vem, kako izgledajo! Bo eden od njih skoraj zagotovo moj naslednji! Hvala še 1x!

darksome
    Član

Ni problema :) mah moje znanje je bolj osnovno :blush1: , boš videla, da boš tudi sama znala čez čas te osnove :thumbsup: upam pa, da nisem kaj narobe rekla, drugače pa me popravite prosim :flower2:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Sem šla danes malo u DM-a in sem pregledala ene 10 šamponov in čisto VSI so imeli tale Sodium Laureth Sulfate kot drugo sestavino po vrsti!! :veryangry: Na koncu sem pa kupila alverde limonin cvet in marelico, ta je bil edini, ki sem vedela, da tega nima in še na veliko piše OHNE SILIKONE. :dance1:
    Še veliko se imam za naučiti, ampak s tvojo pomočjo, darksome, že vem nekaj več! Hvala! :flower2:

darksome
    Član

Np, res ne :blush1:
    Ja tega SLES-a je povsod polno :yes: , šampon si si pa super izbrala :thumbsup: upam, da ti bo ustrezal :)

Profile photo of Ella
    Ella
    Član

Pa poročaj potem, prosim! Jaz imam tudi te probleme… :devil:

Profile photo of kvacka
    kvacka
    Član

Uf, to bo še trajalo! Mam še afroditinega prbl. pol flaše za porabit (je pa literska)… :unsure: Sicer gre pa to pri meni relativno hitro :lol1:
    Seveda bom poročala, ampak bom mogla še kak mesec počakat…

Profile photo of darkrose
    darkrose
    Član

Moji lasje tudi hitro postanejo mastni. Pred kakšnim mesecom sem kupila ta alverde šampon katerega je kupila kvacka. Po pranju so lasje mehki in mi lepo padajo (imam kratke lase). Mastni postanejo po 3 dneh. Priporočam ga :thumbsup: :cheer:

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

trenutno uporabljam Syoss/Keune, ampak ko mi ju zmanjka (prej ne smem, dieta pa to :lol1: ), pa res nabavim tole marelico, ker jo tako hvalite :silly:

Profile photo of Biba
    Biba
    Član

Joj js blondinka po duši :)) sem šla pa spraševat v drugo temo ker šampon naj uporabljam ker se mi lasje hitro zmastijo zdej k si jih nič ne barvam.
    Bom tud js kupila tega marelica/limona… a diši ful po marelicah, upam? :lashing:

Aja pa še to – a rabiš balzam za razčesavanje, ti nardi krepaste lase?

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Jaz uporabim malo balzama na konicah. :yes:

Profile photo of kozmetik
    kozmetik
    Član

Malo po starih temah upam, da koga ne moti.

Glede šamponov in mastnih las je pač tako, da je pomembna kemijska sestava samega šampona. Sicer poznamo anionske tenzide SLES….. neionske sodium glucoside,….. in amfoterrmne cocamidopropil betaine….. . Razmerje anionskih in neionskih bistveno vpliva na zamastitev las. Če je preveč anionskih je šampon agresiven, če je preveč neionskih se pa lasje zamastijo že po enem dnevu. Ker neionski naredijo okoli lasu nek “film” na keterega se umazanija lažje prime. Da naredijo šampon bolj blag dodajajo cocomidopropil betaine ter hidrogenirana olja. Če pa ne uporabljajo hidrogeniranih olj se pa ponavadi v kombinaciji z oljem uporabljaja PEG40 hidrogenated castor oil in tako olje postane vodotopno.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico