Maske za lase

Ta tema vsebuje 92 odgovorov, ima 41 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Kristina Kristina 1 leto, 6 mesecev nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of kresnicka
    kresnicka
    Udeleženec

Drage arsovke,

zanima me, če kaj uporabljate maske za lase? In če – kakšne? Ali so to doma pripravljeni zvarki :) ali že narejene in kupljene maske?

Jaz se jih, priznam, zelo redko poslužujem. Ampak danes je en tak dan, da bom po kosilu si privoščila eno masko – 2x do zdaj sem že uporabila kar Akamutijevo kokosovo maslo … gor pustim še manj kot pol urce, pa se mi potem zdijo lasje čudoviti. Samo še našamponiram jih, niti balzam ni potreben … Vem – če se v tem svetu ne bi tako hitelo, bi svojim laskom sigurno večkrat privoščila kakšen priboljšek v obliki maske. :thumbsup:

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Jaz si dvakrat na teden zvečer preden grem spat vtrem v lase mandljevo olje. Pustim čez noč na laseh, naslednje jutro pa si jih umijem. Včasih vmešam v mandljevo olje par kapljic sivkinega eteričnega olja – izključno zaradi prijetnega vonja in za lažji spanec :P .

Nekaj časa sem uporabljala L`Occitane Oljčno masko za lase. Nanesla sem jo na oprane lase, pustila 10 minut, razčesala lase in sprala.

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Pri bratu v kopalnici sem odkrila naslednji izdelek. Me je skoraj kap, ker je izdelek namenjem za nego blond las, njegova punca pa se barva na črno – zatorej ga uporablja moj brat :P .

NIVEA Hair Care
    Negovalna terapija za svetle lase
    za barvane in naravne blond lase

Negovalna terapija Brilliant Blonde Reflex Treatment obogatena z dragocenimi izvlečki pšeničnih kalčkov in sončnice podaljša izraziti lesk svetlih las.
    – Poudari večplastnost blond barve in živahne odseve.
    – Lasem podarja mehkobo in voljnost, ne da bi jih obtežila.
    Uporaba: Po šamponiranju terapijo nežno vmasirajte v lase in las ne izpirajte. Za srednjo dolžino las zadostuje količina velikosti lešnika.

Ingredients: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Helianthus Annuus, Triticum Vulgare, Benzophenone-4, Oryzanol, Cetrimonium Chloride, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laureth-4, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Sorbitan Oleate, PPG-1 Trideceth-6, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Sodium Citrate, Propylene Glycol, Tin Oxide, Mica, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Citronellol, Alpha-Isomethyl lonone, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Parfum, CI 77891, CI 77492.

Nina, te lahko prosim za komentar teh sestavin :lashing: . Upam, da ni tako slabo kot izgleda na prvi pogled meni nepoznavalcu.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavinsko ni ravno najboljša – vsebuje benzofenon, ki je kemijski filter in za katerega je bilo zabeležnih kar nekaj alergičnih reakcij..vsebuje kar nekaj dišav, ki so tudi potencialni alergeni – tako da za občutljivo lasišče ni primerno. Ostale sestavine pa so povprečne – se da najt kakšno sestavinsko boljšo masko. A drugače pa mu ustreza?

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Eh, on to sploh ne uporablja kot masko, ampak je padel na to, da kao poudari blond barvo. Ima tako blond barvo las kot jaz, ampak si jih jaz z limoninim sokom že par let posvetljujem, tako da sem tudi pozimi bolj svetla od njega. Pa mi je nevoščljiv… :lol1: .
    Sem včeraj reskirala in nanesla to reč, da vidim, kako deluje. Nisem opazila čisto nič :P . Sreča, da mi ni zmastilo las. No, lasišča pa tudi ne draži nobenemu od naju.

Hvala Nina..mogoče bo pa tebe kot strokovnjaka poslušal in nehal uporabljati to reč.

Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sej po tej maski mu kaj zelo hudega ne bo :cool: ..če pa še kakšnega konkretnega učinka nima potem pa res boljše, da še kaj drugega sproba :P

Profile photo of nejka
    nejka
    Član

Ja, saj sem mu rekla…bo že…saj s punco upoštevata prej ko slej vse moje nasvete.. :yes:

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Avonova olivna maska je spet v akciji :D: 2 izdelka za 10eur
    Jo bova s prijateljico naročili in bova imele vsaka svojo za 5eur, kar je res ugodno

to masko sem sicer imela samo enkrat, pa mi je res super.

Profile photo of darksome
    darksome
    Član

Meni je bila ful všeč ena baleina maska rdeči ribez z pšeničnimi proteini ali nekaj takega(zdela se mi je celo boljša kot črni ribez), ampak so ga mislim da žal umaknili iz prodaje :no: dalo se jo je pa kupiti v majhnih vrečkah..

Profile photo of Naima
    Naima
    Udeleženec

najraje mam glisskur-rumeno, trenutno pa uporabljam fructis melting mask pa sem tudi zadovoljna :)

ali kdo ve kako se naredi masko za mastne lase s suhimi konicami? :scared:

odsvetujem maske ki so napisane v reviji za ženske! :veryangry: to je noro!enkrat sem probala masko s medom in potlačeno banano za suhe lase…in ko si dam gor(že itak je čista packarija)sem si hotela dati dol…IN SPLOH NI HOTELO ITI DOL!!!zagodlo se mi je v lase(ceprav imam redke) in sem to cistla dol več kot 2 URI!!!!!!
    tko da ne priporocam homemade mask iz revij… :veryangry:

Profile photo of Gejba
    Gejba
    Upravitelj

Moje edine homa made maske za lase so olja. :yes:

Profile photo of Lyra
    Lyra
    Član

Moja prva maska za lase je bila Lusheva – Jasmine & Henna Fluff in od takrat dalje sem jo redno uporabljala :yes: Meni je super :thumbsup: Po njej lasje zgledajo res zdrav, in se lepo svetijo :dance1: Jaz si jo na glavi pustim več ur, da se že čisto posuši. Vonj pa v laseh ostane do naslednjega pranja :yes: in še dlje
    Sestavine:
    poparek rdeče kane, voda, cetearilni alkohol, natrijev lauril sulfat, olivno olje, benzilni alkohol, ylang-ylangovo olje, absolut jasmina, olje pšeničnih kalčkov, jojobino olje, mandljevo olje, olje brazilskih oreščkov, kokosovo maslo, konopljino olje, sojino olje, ricinusovo olje, hydroxycitronellal , parfum, metilparaben in propilparaben

Pred kratkim pa sem kupila še njihovo H`SUAN WEN HUA. Učinek je tudi ok ampak vonj :sick: vonj mi pa sloh ni všeč :no: Kot da bi si na glavo dajala neko sadje ki se je že skisalo :confused: Komaj sem z njo vzdržala eno uro na glavi. Drugače si jaz maske na laseh pustim po več ur, ampak te si nisem mogla :unsure:
    pa še sestavine:
    poparek svežega lovorja, sveža vodna kreša, sveža jajca, cetearilni alkohol, natrijev lauril sulfat, sveža banana, svež avokado, balzamični kis, lanolin, olivno olje, olje iz cimetovih listov, rožmarinovo olje, lecitin, parfum, metilparaben in propilparaben

Cena mask je res malo višja, ampak jaz imam zelo tanke lase tako da imam eno masko za kakih 8 krat zagotovo :yes:

Profile photo of very_berry
    very_berry
    Član

Parabeni :no:

Jaz imam JMO- Honey&Hibiscus hair reconstructor in je res super, občasno pa uporabim še kokosovo maslo in pustim kako urco in sperem.

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico