L’OCCITANE – Shea Butter Hand Cream

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega telesa Nega rok in nohtov L’OCCITANE – Shea Butter Hand Cream

Ta tema vsebuje 8 odgovorov, ima 8 glasov, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Ursaa Ursaa 4 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

L’OCCITANE – Shea Butter Hand Cream, 30ml

Profile photo of Nati
    Nati
    Udeleženec

Zelo všečna krema za roke. Meni lepo nahrani suho kožo na rokah, vonj pa je nadvse prijeten. L’Occitane ni moja najljubša trgovina zaradi previsokih cen, ki se mi ne zdijo ravno upravičene, ampak tale krema me je pa prepričala. Sicer jo imam samo v mali izvedbi, ker že ta traja predolgo…tavelike verjetno ne bi nikdar porabila.

Kolikor sem iskala sestavine po internetu in jih primerjala s seznamom na moji kremi, sem ugotovila, da ali so na netu kake stare sestavine, ali pa ima velika, 150ml izvedba drugačno sestavo…

Embalaža je sicer praktična, majhna za v torbico, a meni je na spodnjem delu počila kar zna bit zelo zoprno :mistake:

Cena, kot sem že napisala, je absolutno previsoka. Mislim da sem zanjo odštela okoli 7-8eur.

Ocena zaradi embalaže in cene pade na 4/5 čeprav je vsebina naravnost čudovita

Profile photo of tigica
    tigica
    Udeleženec

Sama imam to kremo v veliki embalazi (150 ml). Sestavine so enake, tako da bom kar sem napisala oceno.

To je moja ze 4. krema te vrste, ceprav mi ni najljubsa.

Krema je zelo gosta, hranilna. Na rokah ustvari film, ki se obdrzi se kaksno minutko, potem pa nastopi obcutek ‘izsusenosti’ za par sekund, in potem se pomiri in je vse OK.
    No mogoce sem jaz cudna, ampak meni ta film ni da ni. Enostavno mi ni vsec.

Krema je sicer zelo kvalitetna in mi pozimi zelo pase (ceprav tisti obcutek izsusenih rok.. uff ne vem).
    Embalaza je grozljiva. Sicer krasna aluminijasta tuba z nalepko, ki se z uporabo zmecka (tuba, ne nalepka) do nerazpoznavnosti (proti tisti krasni gladki tubi). Na koncu jo je tudi precej tezko ven stisnit, tudi kljucek ne pomaga kaj dosti.

Cena je grozna – 20€ za 150ml.

Verjetno se vas vecina sprasuje, zakaj je to moja 4. krema, ce pa mi ni tako zelo vsec..
    Preprosto, ko sem uporabljala prvo kremo mi ni bila tako zelo vsec, toda bolj kot mi je je zmanjkovalo, bolj sem jo obozevala. In sem kupila novo in je bilo cisto isto.
    No ko sem porabila 2. sem dobila se dve + 3 male.
    Ta majhne sem podarila naprej, dve sta mi se ostali. Potem sem obe uporabljala, ker sem vsake toliko kaksno zalozila…

Po nanosu kreme se je potrebno izogibati stika s cimerkoli. Karkoli boste taknilo bo krema pustila odtis gor. Npr telefon, kozarec… Na sreco, se krema dokaj hitro vpije (no spet ne tako zelo hitro).

Se vedno se ne morem odlociti ali mi je krema vsec ali ne, ampak glede na to da nakupa verjetno (ne me drzat za besedo) ne bom ponovila ji podarjam 3/5 tock.

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Kremo sem porabljala lani pozimi.

Embalaza je aluminijasta? tuba, dokaj prirocna za doziranje, vendar se ob prenasanju v torbici kaj hitro zlomi in vsebina zacne uhajati ven, kar je vsekakor zelo slaba lastnost in glede na ceno bi bilo pakiranje lahko boljse in bolj prakticno.

Je nekje srednje gosta, bele barve, vonj ima enak kot vsi ostali loccitane shea izdelki, meni je vsecen, vendar le za pozimi.

Krema se lepo razmaze, vpije v parih minutah vendar za sabo pusti masten film. Glede na to da koze na rokah nimam pretirano zahtevne mi je roke dobro nahranila in navlazila, verjetno bi se dobro obnesla tudi na bolj suhi kozi.

Cena je za moj okus pretirana, blizu 20€ za veliko pakiranje, po mojem mnenju se za manj denarja dobijo tudi boljse kreme, zato nakupa ne bom ponovila.

Poznam dosti punc, ki na to kremo sveto prisegajo (mislim da je tudi eden izmed najbolj prodajanih loccitane izdelkov nasploh), mene nazalost ni navdusila, vam pa priporocam, da jo preizkusite vsaj v trgovini.

Profile photo of luncaa
    luncaa
    Udeleženec

Tole kremo sem dobila za darilo v majhni izvedbi. Zdi se mi sicer, da je cena malo pod 10Eur, ker sem sii jo enkrat že hotela kupiti.
    Krema mi je zelo všeč, resnično mi odgovarja in mogoče kupim še kakšno, kljub visoki ceni.
    Vonj ima božanski, ne znam ga opisati, ampak meni res diši lepo.
    Kožo na rokah nahrani, roke naredi mehke, malo pusti filma, a ta sčasoma izgine.
    Embalažo bi seveda takoj menjala, ker jo je v torbici nositi zelo težko, saj ni ravno super, če ti poči nekje na dnu. Tudi celo se porabi zelo težko, ker seveda nisem pridna in je ne zvijam lepo že od vsega začetka.
    Za zimsko nego je res super, za poleti bi mogoče bila malo premalo osvežilna.
    Konsistenca je zelo gosta, najbrž se tudi za to ne da porabiti cele.
    Nekaj minusov, ki pa ne spremenijo bistvene učinkovine tako da 4/5.

Ta krema je ena izmed mojih favoritov. Malo0 manj jo sedaj uporabljam zaradi tega, ker sem šla brat sestavine in posledice teh.
    Je zelo nežno-lepo dišeča, se vpije, ni preveč gosta- mogoče bolj primerna za zelo suhe roke ali za pozimi, je lahka in preprosto carska!
    Malo me moti le to, da se jo težko toliko porabi in da je dokaj gosta.

Ocena:5/5

Profile photo of KuKi
    KuKi
    Udeleženec

tole kremico sem dobila za darilo in sicer “trial size” verzijo :) (10ml)
    gre za precej kompaktno kremo bele barve. Najbolj mi je všeč majhna poraba, saj je ni potrebno nanesti veliko, da se pokaže učinek. Krema se precej hitro vpije in božansko diši. Sama jo uporabljam po potrebi, ko začutim, da imam suhe roke in krema se pri tem odlično odreže, saj mi kožo nahrani, odišavi in jo naredi prijetno mehko.
    Kar se tiče embalaže ni nič posebnega- tubica s pokrovčkom na navoj. Zelo priročna za v torbico :thumbsup:
    Kot edini minus bi izpostavila visoko ceno, zato se za nakup po vsej verjetnosti ne bom odločila.

Dam ji 4 točke :)

Profile photo of romanab
    romanab
    Udeleženec

Moja najljubsa kremica 4ever! Kljub temu, da stane 20€, je vredna nakupa. Najbolj se itak splaca kupiti veliko- 150 ml in ne majhne 30 ml, saj majhna stane 8 ali 9€. Te po 10 ml pa obcasno podarjajo ob nakupu.
    No, zakaj menim takole: ker se je porabi res minimalno, zelo lepa embalaza, ta velika valda da ni za v torbico, ce ne drugega zaradi velikosti in teze, prijetnega vonja po cistosti.Veliko kremo imam zagotovo slabega pol leta, kaksne cenene pa manj kot mesec.
    Ker delam v gostinstvu imam seveda veliko opravka z vodo, katera izsusi roke, odkar jo uporabljam, se nisem imela spokanih in hrapavih rok. Vcasih tudi tako, da mi je kri pritekla.
    Po nanosu se se nekaj casa cuti rahel film in ni zazeleno takoj uporabljati npr.telefona, se pa to preprosto resi z manjso kolicino kreme ali uporabo kozmeticnega robcka- sama si raje namazem z rokami komolce, pa je.

Ocena 5/5 kljub ceni, raje manj, pa tisto dobro.

Profile photo of Ursaa
    Ursaa
    Član

Ker imam težave s suho kožo, pozimi pa predvsem težave z rokami (nenavadno po večini samo z desno), sem si kupila tole kremico (po vseh preostalih neuspešnih poskusih).

Zelo hitro se vpije (ne rabim si drgnit rok, kot pri nekaterih kremah, da se je krema vpila).

Cena je pač kar visoka (si jo kupim ob kakih akcijah). Vendar resnično priporočam ljudem, ki imajo probleme z razpokano kožo (najhuje pozimi), ne bo razočarala.

Mogoče je mali minus, ker je tako velika (se dobi v manjši izvedbi tudi).

Ocena: 5/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico