LOCCITANE – Immortelle Protective Lotion SPF 15

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega obraza Kreme in losjoni LOCCITANE – Immortelle Protective Lotion SPF 15

Ta tema vsebuje 0 odgovorov, ima 1 glas, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of Nina Nina 8 let, 5 mesecev nazaj.

Prikaz 1 prispevka (od skupno 1)
  • Avtor
    Prispevki
    Profile photo of Nina
    Nina
    Upravitelj

Sestavine:
    Active ingredients: ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE/OCTINOXATE (7,5%), TITANIUM DIOXIDE (4,5%)
    Inactive ingredients: AQUA/WATER, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERIN, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, C14-22 ALCOHOLS, DIMETHICONE, DIPROPYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, PHENOXETHANOL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, ALUMINA, POLYSORBATE 60, DIPHENYL DIMETHICONE, STEARIC ACID, PARFUM/FRAGRANCE, PEG-8, CETYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, RETINYL PALMITATE, TOCOPHEROL, CAPRYL GLYCOL, BENZOIC ACID, O-CYMEN-5-OL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PPG-1-PEG9 LAURYL GLYCOL ETHER, BUTYLENE GLYCOL, HEDERA HELIX (IVY) EXTRACT, PHYTIC ACID, FICUS CARICA (FIG) FRUIT EXTRACT, DEHYDROACETIC ACID, DISODIUM EDTA, SUCROSE PALMITATE, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, HEXYL CINNAMAL, SODIUM POLYACRYLATE, BENZYL SALICYLATE, GLYCERYL LINOLEATE, HELICHRYSUM ITALICUM EXTRACT, LINALOOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL.

Komentar: Vsebuje organsko UVB zaščito in anorgansko UVA & UVB zaščito. Glede na ostale sestavine je vlažilen, mehča kožo, vsebuje vitamin E in A, nima velikega potenciala za mašenje por (glede komedogenosti obstajajo razlike med posamezniki-nekaterim določene sestavine mašijo pore, drugim ne). Možna je komedogenost na titanov dioksid, vendar se komedog. ponavadi pojavlja pri večjih deležih titanovega dioksida. Zato je tudi pri izdelkih za obraz željeno dodati še organske/kemične filtre, ker lahko tako zmanjšamo konc. anorganskih/mineralnih filtrov (pa še zaščita je boljša). Sestavinsko mi je všeč; za največje poletno pripekanje pa si raje nabavite kaj z višjo in bolj zanesljivo zaščito.

UPDATE: pri redni uporabi so se mi začele malo mašiti pore- mogoče je 4,5% titanovega dioksida pri moji koži, ki je poleti bolj mastna in nagnjena k mašenju por, preveč..ali pa mi kaj drugega ne paše.

Prikaz 1 prispevka (od skupno 1)

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico