LAVERA – Šampon mleko vrtnic, za suhe lase (250 ml)

Ars Cosmetica Forum COSMETOTEST CosmetoTest: Nega in oblikovanje las Šamponi LAVERA – Šampon mleko vrtnic, za suhe lase (250 ml)

Ta tema vsebuje 3 odgovori, ima 4 glasovi, in jo je nazadnje posodobil/a Profile photo of UG84 UG84 6 let nazaj.

• Avtor
    Prispevki
    Profile photo of BusyBee
    BusyBee
    Član

Vir

1. Kaj obljublja proizvajalec …

Za obremenjene in suhe lase

Vaši lasje potrebujejo nego in vlago? Mleko iz lecitina in izvlečka cveta vrtnice nudi lasem prožnost in mehkobo, olje oreškov macadamia pa nudi bogato nego. Olje avokada deluje na strukturo las predvsem na obremenjene in poškodovane konice las.

Sestavine CTFA (INCI):

Water (Aqua), Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Coco Glucoside, Glycerin, Rosa Damascena Flower Water*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Macadamia Ternifolia Oil*, Persea Gratissima (Avocado) Oil*, Squalane, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Hydrolyzed Wheat Protein, Biotin, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydrogenated Lecithin, Glycol Distearate, Alcohol*, Fragrance (Parfum)**, Linalool** , Limonene**, Geraniol**, Citronellol**

* Sestavine iz certificirane biološke pridelave

** naravna eterična olja

Brez SLS / ALS • ph-vrednost: 5,0 – 5,5 • vegan

Vir

2. Moje izkušnje …

Laverin vrtnični šampon je eden boljših šamponov, ki sem jih do zdaj preizkusila. Kupila sem ga v biotrgovini za 5,95 €. Diši zelo prijetno (ne premočno) in je super konsistence (ni preveč gost in je lepo svilnat). Je precej nežen, tako da je primeren tudi za občutljivejšo lasišče. Pri prvem šamponiranju se pene naredi bolj malo, zato priporočam, da šamponirate dvakrat. Čeprav vsebuje nekaj naravnih olj (olje makadamije, jojobe in avokada), las ne obteži.

Je brez silikonov in zato lasje ne bodo ekstremno gladki in mehki, kot so po uporabi silikonskih šamponov. Vseeno pa je razčesavanje lažje in prijetnejše. Mirne duše lahko povem, da je šampon celo boljši kot tolikokrat opevani Tigi OH (z ovsenimi kosmiči in medom) … poleg tega pa je cenovno ugoden, če upoštevamo dober učinek – toej mehke, svetleče in zdrave lase!

Priporočam ga vsem, ki lase pogosto barvajo in jih »mučijo« z različnimi izdelki za oblikovanje. Z vsako uporabo bodo lasje bolj zdravi, mehkejši in bolj svilnati, tako da bodo slamnati lasje kmalu le še slab spomin.

POVZETEK: Dober naravni izdelek proti slamnatim lasem.

Ocena: 5/5

Profile photo of amisa
    amisa
    Član

Šampon sem kupila zaradi dobrih ocen na forumih.

Embalaza je plasticna steklenicka s pokrovckom (ki ga z dolgimi nohti malo tezje odpremo) ki omogoca dokaj natancno doziranje.

Vonj je prijeten, sladkobno-vrtnicen, med samponiranjem lepo disi, potem pa lasje kmalu ne disijo vec (jaz sem ga vonjala samo tik po susenju, cez kaksno uro ne vec).
    Sampon je gelaste konsistence (mene spominja na zabji mrest :P ), za enkratno uporabo sem ga potrebovala nekje v velikosti oreha (lase imam dolge malo cez ramena vendar ne izredno gostih).
    Ne peni se tako mocno kot ˝obicajni˝ samponi vendar me to ni motilo. Lase je dobro ocistil (vendar ne uporabljam nobenih preparatov za stajling, tako da ne vem kako bi ocistil le te).

Imam normalne,svetle,dokaj tanke,dolge lase ki se mi pri lasicscu radi zmastijo, konica pa so izsusene.
    Sampon me je glede ucinka nazalost razocaral, saj so se mi mastili veliko prej kot ob uporabi ostalih samponov (recimo alverde marelica), ponavadi ze naslednji dan, vsakodnevnega pranja pa si res ne zelim.

Cena je okoli 7€ v Mercatorju in glede na to da mojim lasem ni ustrezal ga ne bom vec kupila, saj sem sprobala ze kar nekaj boljsih (prav tako naravnih) samponov za primerljivo ali celo nizjo ceno.

Priporocam samo v primeru da imate suhe lase, ce se vam pri lasiscu radi zmastijo vam verjetno ne bo ustrezal.

Profile photo of very_berry
    very_berry
    Član

Šampon sem kupila, ker se mi je zdel dobra alternativa (predvsem cenejša) ostalim naravnim šamponom. Danes sem si prvič umila lase z njim in sem navdušena. Šampon je kot nekakšen gel in se lepo razmaže po lasišču (ne pade ga polovico dol), se ne peni (kar je standard za naravne šampone) in že po prvem pranju naredi lase mehkejše.
    Imam pa dolge, suhe, barvane (na zelo svetlo blond) lase.
    Priporočam!

Profile photo of UG84
    UG84
    Član

Čeprav sem nad Alverde zelo navdušena, pa je Lavera tisti šampon po katerem sežem občasno, da malo zamenjam. Ne kupujem ga vedno zaradi cene, saj je Alverde bistveno bolj ugoden in za takšno ceno celo boljši v nekaterih pogledih.

Lavera je vsekakor krasen šampon. Zanimive gelaste konsistence, ki včasih “zbeži” nazaj v tubo :lol1: :lol1: :lol1:

Zelo dobro se obnese na suhih laseh, kakršne imam sama, lepo jih neguje in ne obteži. Zelo zadovoljna in zelo priporočam.

5/5

Za objavo odgovora morate biti prijavljeni.

Nina POP za 10. obletnico parfumske klasike

Nina praznuje svojo 10. obletnico! V preteklih letih je dišava Nina znamke Nina Ricci postala velika parfumska klasika in za obeleženje tega dogodka se je...

Pobeg v tropski raj

Preskoči na orodno vrstico